Jump to content

Tomas8

Member_50
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

About Tomas8

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha

Recent Profile Visitors

971 profile views
 1. teda pánové, takhle "vysokou" úroveň debaty jsem na tomto fóru fakt nečekal. Skoro jak debata pod článkem z Blesku... - to, že Steve jobs zemřel jsem samozřejmě registroval. Něco jako smysl pro nadsázku se zde asi nepěstuje... no nic. - to, že používám Apple 10 let nemá neznamenat, že jsem zkušený Jablíčkář. Ani to netvrdím, ani si to nemyslím. Píšu, že jsem se v těch věcech moc nešťoural. 10 let má odkazovat na dlouhodobou bezproblémovost - k mým zařízením samozřejmě nemá přístup nikdo jiný - ani manželka, ani děti. Mají své Apple ID a svoje zařízení. Nikdy jsem nic takového neprodal ani nekoupil z druhé ruky. - neboj, jméno mám delší než titul, ale hesla používám normální přiměřené důležitosti - 8 znaků, velká, malá písmena, znaky - a o jakém hoaxu tu mluvíte? Já jsem jen pospal to, co mám skutečně ve svém iPadu a ptám se po příčinách. Pokud umíte poradit nebo máte nějakou zkušenost s něčím podobným, budu rád za info a konstruktivní debatu. Ale hodinkové fórum asi má být o hodinkách a elektroniku jsem sem neměl tahat. Zřejmě moje chyba Jinak díky za tip na CSIRT. neznal jsem a asi to využiju.
 2. Ahoj všem, iDevices používám už asi 10 let, nikdy jsem se v nich moc nešťoural a považoval je za bezpečné. iCloud nepoužívám, bankovní aplikace také ne, nechovám se na netu nijak rizikově (kromě toho, že jsem začal chodit sem na fórum, což mě stálo už hooodně peněz) Ale dost legrace Nedávno jsme se mrknul do záložky u iPhone na Hesla a účty. Tam bylo vše v pořádku. Ale pak jsem se kouknul na Hesla a účty v iPadu a tam k mému překvapení bylo asi 30 přihlašovacích účtů včetně hesel někoho úplně cizího, s kým jsem si nikdy nepsal, neznám ho a ani jsme spolu nikdy nic nesdíleli. A ta hesla normálně fungují - Aliexpress, fitcentrum, lístky do kina.... takže by nic nebránilo to zneužít. Napsal jsem to tomu klukovi mail a doporučil, ať si všechna hesla změní. V podstatě teď mám tímto způsobem jeho datum narození, adresu, telefon, číslo karty, a já nevím k čemu všemu by se ještě dalo dostat. Ale co když mám někdo jiný úplně stejně MOJE přihlašovací údaje a nebude takový Mirek Dušín? jen bych dodal, že mám na všech svých iDevices také firemní mail, takže je to zabezpečeno jako čert - různá hesla, atd. Máte s něčím podobným zkušenost? Co s tím? kontaktovat Apple? napsat dopis Steveu Jobsovi? dík za vaše zkušenosti T.
 3. Jiří, koukal jsem, ale seřízení kroku jsem nenašel. Máš nějaký odkaz? Nebo alespoň malůvku? Klidně i do SZ. díky
 4. Díky Jiří za info. Rozhodně nechci hodinařinu prasit, proto se tu ptám a jsem moc rád, že dostávám rady. Díky. Na pájení jsem se nechystal a strunu jsem chtél použít. sice mám o fous silnější, ale asi jsem schopný ji v dremelu sbrousit. k tomu ohýbání kolíčku mě vedlo to, že jak byly kolíky ožužlané a podbroušené, tak byly ohnuté. Ano, místo na nastavení na můstku kotvy jsem asi našel, jen to musím prozkoumat, abych věděl, co vlastně dělám. díky za rady a rád uvítám jakékoli další t.
 5. Dobrá, seženu jehlu ...jsem zvědavý, jak mi to půjde přijmout, aby to pěkně běželo. Máte někdo nějaký doporučený postup?
 6. Obávám se, že jehlu 0,4mm neseženu, leda bych se prohlédl na neurochirurgii. A silnější jehlu nevím jak by sbrousil na požadovaný průměr. taky si myslím, že jehla je sice pěkné tvrdá, ale asi bude potřeba ty kolíky doohýbat tak, aby celý krok šel naladit. Asi zkusím jít cestou pružinového drátu.
 7. Ahoj pánové, v rámci zdokonalování se a rozšiřování obzorů jsem se pustil do opravy vraku budíku. Kolíky kotvy jsou zohýbané a dost vychozené, je potřeba je vyměnit. Mají průměr 0,4mm. Prosím o radu, jak to udělat alespoň trochu řemeslně správně, abych to moc nezprasil. Nýtovačku nemám, budu muset nějak improvizovat. Pokud máte i rady, jak jejich polohu naladit, aby krok chodil hladce, případně jestli nějak přerušovat zuby krokového kola... Prostě budu rád za cokoli. Díky za rady, pro názornost pár obrázků.
 8. jestli jsou hodinky "celkem nové" jak píšeš, tj. že jsou ještě v záruce, tak neváhej. Určitě to není normální. Při poloze na boku (ciferník svisle = kolmo k zemi v jakémkoli úhlu natočení), rotor musí viset skoro kolmo dolů. Nemusí úplně kolmo, protože tam přece jen nějaký odpor být musí. A při natahování korunkou odlučovač nátahu rotor uvolní a ten se zhoupne do úplně svislé polohy - "odbrzdí se". Ta tuhost je u každých hodinek jiná, ale při natahování korunkou se rotor určitě netočí. Takže to v klidu odnes to na reklamaci. Jestli jsi se v hodinkách už někdy vrtal, tak je to jen záležitostí té nadstavby automatického nátahu.
 9. Pánové, to koukám !! Krása nesmírná !! Mám teď jedny stejné hodiny doma a chystám se na něco podobného, díky za inspiraci. Prosím, jak nejlépe vyvrtat díru na ručičky? A ještě bych potřeboval péro - to co tam mám je určitě zkrácené, takže po pár otočení klíčkem je "hotovo - nataženo". Nevíte, jaké má mít originální pružina rozměry a případně kde ji koupit? díky
 10. Ahoj, nebyli jste někdo v Glashütte v muzeu nebo třeba na prohlídce výroby? Rád bych se tam vypravil a moc nevím, co mne tam čeká, jestli vzít i děti atd. Viděl jsem nějaký film z výroby a byl super, ale nevím, kam až by nás pustili, jestli vůbec někam. Třeba z muzea Primek jsem byl dost zklamaný, naproti tomu muzeum Zeiss v Oberkochen bylo úžasný, zvlášť když nás tam provázel chlapík, který tam 30 let dělal. Takže kdo jste byli v Glasshütte, prosím, podělte se o zkušenosti. Díky
 11. Jo, je mi jasné, že princip je všude stejný. To vlákno, na které mne odkazuješ, jsem kdysi zahlédl a teď mi na novém fóru nešlo najít, takže díky. Ale myslím, že o prstýnku tam nic moc není. Nejsem si ale jistý, že dokážu (nebo že se mi bude chtít) spočítat, kde má být ta která rafička na prstýnku. Asi vezmu fotku z netu a z ní to zkusím odečíst a přepočítat. Přesto kdyby měl někdo schémátko k těm prstýnkům, ušetřil by mi moře času.
 12. Ahoj pánové, tuto limitku jsem propásl, ale tenhle typ hodinek mne vždycky zajímal. Jen jsem k němu nenašel moc teorie, jak hodiny zkonstruovat. Máte prosím někdo něco srozumitelného a jednoduchého, jak ty rafičky na ten prstenec udělat, odkud a ž kam se má dírka posouvat atd.? Něco jsem sice na netu našel, ale moc moudrý jsem z toho nebyl. Nebo jeden odvážný dotaz - nepůjčil by mi je prosím někdo na víkend nebo odpoledne, že bych je prozkoumal? Někde na fóru bývalo i téma o slunečních hodinách obecně, ale teď po přestavbě fóra to nemůžu za boha najít a vyhledávací mašina mi hází "0 nalezených výrazů" předem díky všem za reakci, případně do SZ.
 13. Dle mých zkušeností se na slevu 10% dostaneš hned, když to nějak odůvodníš, tak jde i 15%, ale přes 20% se už podle mne nedostaneš. Samozřejmě to není obecné dogma - záleží na obchodníkovi, jeho potřebě prodat a počátečním nastavení pultové ceny, ze které slevu dává.
 14. Ahoj, nemáte k dispozici někdo zdravou setrvačku z těchto hodinek, o kterých se zde píše - Kama, Pobeda, Sturmanskie. V těch mých jsou u setrvačku ohnuté čepy a nejsem si jistý, jestli půjdou narovnat. Asi se spíš ulomí. Díky. T.
 15. Tak vyřešeno díky Jirkovi - vzal jsem nové originál sklo, protože bylo silnější než původní, tak jsem upravil uložení a nakonec to dopadlo do dal dobře. Díky Jirko
×
×
 • Create New...