Jump to content

siwi

Member_50
 • Posts

  14,069
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by siwi

 1. Za prostředek? Teď jsem se na svoje dvoukorunkové Mako koukal a řekl bych, že stěžejky jsou klasicky od nožky k nožce. Nebo jsem tě špatně pochopil? Říká se o nich, že jsou tenší a rády se prověšují. Mně se to ale nestalo. I když je fakt, že se s nikým neperu[emoji3]
 2. Hergot! Ty teda sou. Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk
 3. Hele, to nevím. Ale vloni touhle dobou jsem na tom byl stejně. PCR pozitivní, zcela bez příznaků. Žena a dcera PCR negativní, a to jsme spolu v jednom malém bytě. Taky mě napadlo, jestli u mě nemohlo dojít k záměně testů. V tom množství přeci omyl zcela vyloučit nelze. Ale to už se nikdy nedozvíme...
 4. Záleží, od koho ten vozík je a jestli je mechanický nebo elektrický. Specializované firmy jsi zkoušel? Třeba Meyra, Sivak, Ortoservis, DMA Praha... Vozíky se vyrábějí na míru uživatele dle jeho potřeb. Dodatečné úpravy lze v rámci možností dělat taky, ale asi si ji budeš muset uhradit ze svého. Pokud je úprava nad rámec běžného užívání, pojišťovny ji hradit nechtějí. Konkrétní zkušenost s tím ale nemám. My jsme pro dceru nikdy vozík doupravovat nenechávali. Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk
 5. ...a Karel Zich v jedné písničce pro změnu zpíval: "Mono, to je ono, to chci."
 6. Longines V.H.P. u Bechyněho za 16 000 - dobrá volna pro někoho, kdo o nich uvažuje a zatím váhal.
 7. Dobře TY[emoji779][emoji106]
 8. A můžu se zeptat, odkud jsi je bral? O nových Elektronikách taky uvažuju.
 9. Protože odjakživa paltí to, co nám už před mnoha a mnoha lety říkal profesor sociologie na vysoký: Moc a tedy i vliv nezískávají ti nejlepší z nás, nýbrž ti nejaktivnější. Takže proto...
 10. Precisty jsem tu už dlouho neviděl. Moc pěkná hodinka.
 11. Dokonce... Ale, tak to je to samý.
 12. U těchto strojků se během 10 let nic neudálo.
 13. Ale tady přece vůbec nejde o přesnost. Přece to není tak, že když výrobce přijde na trh s novým modelem, měl by být přesnější. TH ty strojky do Aquaracerů nakupuje u ETy. Nový model hodinek znamená nové pouzdro, cifr, náramek/řemen... Ale strojek zůstává. V tebou plánovaném modelu je Calibre 5, tedy ETA 2824. Takže přesnost bude taková, jakou tyto strojky (nikoliv hodinky) mívají. Tolerance +- 20s/den, v praxi kolem +- 5s. Když budeš mít štěstí, bude přesnost lepší. Když budeš mít smůlu, bude přesnost nižší.
 14. Jo, tak tomu rozumím. Osobně jsem už dávno rezignoval na potřebu přesně vědět, kam si který program co instaluje. Protože od dob MS DOSu, kdy byl každý program ve své složce, už uplynula hodně dlouhá doba. Ale je pravdou, že Chrome už náležitě nabubřel, protože Google se zatím asi stále nevzdal ambice udělat z něho opreační systém.
 15. Furt stejně. Ale u mechanik hodně záleží na konkrétním kusu. Na druhou stranu přesnost se dá v případě nutnosti seřídit. Povolená tolerance u běžných strojků je +- 20 s/den.
 16. Tak tohle je šupa!!! Gratuluju a těším se na krásný fotky.
 17. @nickolas Začarovanej kruh to opravdu je. Ale já právě nemám pocit, že by se lidi řídili vlastním rozumem. U mnohých mám ten dojem, že se snaží dělat opak toho, co jim nařizuje / doporučuje / radí stát jen proto, aby mu nedali zapravdu a neztratili tak sami před sebou a ostatními svou tvář rebela.
 18. To jsou i jiný programy. Šlo mi spíš o to, jestli Chrome nějak snižuje funkčnost systému. Já totiž na žádnym ze svých počítačů nic takovýho nepozoruju.
 19. No... Podíval bych se na to v trochu širším sociologickém kontextu. Vztah Čechů ke státu jednou krásně popsal Jiří Menzel. Narozdíl od mnoha jiných národů vnímají Češi svůj stát (rozuměj jeho reprezentaci a orgány) jako nástroj nátlaku. A to ne teď od Covidu, ale už po staletí od Bílé Hory přes komunisty až po dnešní dobu. Ke "slušnému vychování" se patř být vůči státu v opozici a vést s ním soukromou válku. Jinými slovy: Obávám se, že i kdyby náš stát nakrásně vedl tak příkladnou kampaň, jak ji popsal @wawrik na Islandu, neměla by valný efekt, protože názor kámoše z hospody má vždycky větší váhu. Pokud bys byl čistě teoreticky odpíračem očkování, jsem si téměř jist, že bys na svou víru ty štamgasty taky obrátil Osobně bych se přimlouval za to, aby se lidi přestali schovávat za neschopnost státu a začali se konečně řídit vlastním rozumem s přihlédnutím k pocitu zodpovědnosti za sebe sama i své okolí.
 20. Já teda Chrome zatím pořád používám. Co dělá v PC za bordel?
×
×
 • Create New...