Jump to content

Danton

Member_50
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

About Danton

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Bydlí
  Praha

Recent Profile Visitors

4,947 profile views
 1. Moc se omlouvám a přeji všem hezký den.
 2. Ztratil se mi dnešní inzerát s nabídkou prodeje číselníků. Dělám něco špatně?
 3. Danton

  Sumarizace Strel

  A zde jedny takřka nenošené. Původní majitel je dostal k promoci a styděl se je nosit. Já jsem naopak majitelem pyšným.
 4. Danton

  Sumarizace Strel

  Už jsem to sem jednou dával, je to užitečná pomůcka.
 5. Doporučuji http://www.as-glashuette.de/ Já jsem renovoval, je to ale drahé. Prodejce je ochotný, a pokud umíš německy, lze domluvit i cenu. Hodně štěstí, výsledek za to stojí.
 6. Je to sovětská kopie chronometru Zenith kal. 135. Mám jich několik a jsou perfektní. V hodinkách Vostok je kalibr 2809 zlacen, šroubky jsou modřeny. V modelu Volna je kalibr rhodiován. Poslouchat tikot těchto hodinek je zážitek. Jako problém vnímám to, že tento nádherný kalibr byl instalován do chromovaných či zlacených pouzder a sehnat kus bez otěru se dá pouze výjimečně. Sehnat pěkné hodinky za 60 USD by bylo terno.
 7. Chronograph GUB cal. 64, výr. číslo 19480. Tedy 9480 z cca 12 500 kusů, vyrobených v letech 1955 -1961. Rezerva chodu tohoto exempláře je 38 hod. přesnost +- 5 sec. denně. Stopy opotřebení pouzdra takřka žádné, a dle stavu strojku lze usuzovat, že hodinky nebyly prakticky používány. Obal - originální červená etue GUB. Jen ten účet a záručák chybí. Účet by mě velmi zajímal, kolik v tom roce 1958 asi u nás stály ? Kdo máte, tento jistě pěkný a zajímavý kus německé hodinářské historie, podělte se o své zkušenosti.
 8. Získal jsem chronograph GUB cal.64. Co jsem mohl, to jsem si našel na netu. Překvapil mě však jeden příspěvek z archivu Chronomagu, kde uvádí člen Karel pořizovací cenu z počátku šedesátých let, a to neuvěřitelných 3000 Kčs. Zajímalo by mě, kolik členů má tento nepochybně zajímavý chronograph, zkušenosti z chodem a pod. Zejména bych uvítal nějakou informaci z historie prodeje na tuzemském trhu. Děkuji všem za případné informace.
 9. Danton

  Omega

  Ač nejsem velkým fandou hodinek Omega, mám ve své sbírce několik hezkých kousků, které postupně představím. Jedny z nejstarších v mé stáji, jsou tyto pánské Art deco, někdy zvané též Scarab. Nerezové pouzdro, kalibr 25.6 SOB vyrobeny kolem roku 1937. V této době se prodávaly za 75 CHF. Tyto předmětné hodinky byly ve vlastnictví jednoho pražského tramvajáka z Holešovic, který je dostal před válkou k narozeninám od svého tatínka. Projezdil s nimi celý protektorát a po válce je už nosil jen příležitostně. Jsou s ohledem na své stáří v celkově dobré kondici.
 10. Hodně vody uplynulo ve Vltavě a mnoho úsilí bylo vynaloženo, nežli jsem tyto tři krasavice bez poskvrnky získal. Mám rozjednánu ještě variantu s černým číselníkem a další s Poljot číselníkem na výměnu. Doufám, že se zadaří. Hodinky jsou vyčistěny, jdou přesně a sčítače pracují bezchybně. Pro orientaci ještě přidávám tabulku variant číselníků a přibližná data a množství vyrobených kusů. Nevím už, kde jsem tabulku našel, nemohu proto dát odkaz na příslušnou stránku. Doufám, že se její autor na mě nebude zlobit.
 11. Hodinky mají celkem tři velké ručky. Na fotu jsou na dvanátce ručky dvě nad sebou. Při zapnutí stopek jedna odečítá sekundy a druhá minuty. Ve vteřinovém subciferníku se ještě otáčí celé pole, které označuje čas do 12.00 a do 24.00 hod. Spodní subciferník sčítá hodiny.
 12. Dlouho jsem váhal, když jsem si ale ten ohromný kus železa dal na ruku, nebylo už cesty zpět. Nový přírůstek je Omega Seamaster automatic, zvaný též někdy Jedi. Kalibr 1040 (Lemania 1340) 22 kamenů, rozměry 42x49x16 mm. Vyrobeny byly kolem roku 1972, jdou naprosto přesně a jsou pozoruhodně zachovalé.
 13. Hodinky Sturmanskie se počaly vyrábět od roku 1949 a to pouze pro potřeby armády. Byly mimo jiné předávány i absolventům Orenburského vojenského leteckého institutu. Strojky vyráběné v 1 MČZ od roku 1946, měly nejprve 15 kamenů a strojek s centrální vteřinovkou se počal vyrábět v roce 1950. Až od roku 1953 byl počet kamenů zvýšen na 17, strojek byl chráněn Incablocem a zasazen do nových pouzder se šroubovacím dýnkem. Typ Sportovnyje, se vyráběl v letech 1955 až 1962 s totožným pouzdrem a strojkem pro potřeby civilního trhu. Můj kousek, o kterém kolega Časomíra tvrdí, že není autentický a jedná se o předělané Pobedy s přemalovaným číselníkem, byl vyroben v dubnu 1952, výrobní číslo 24030 a je osazen 15 kameny. Urážlivé srovnávání s prodejcem Aukro FilipSevcik si vyprošuji. Pokud je kolega Časomíra z Prahy a měl by zájem, mohu mu hodinky poskytnout k prostudování. Informace čerpány z : http://www.poljot.ch/html/body_history.htm http://www.netgrafik.ch/russian_space_watches.htm
×
×
 • Create New...