Jump to content

colommbo

Member_50
 • Content Count

  2,430
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by colommbo

 1. Špička /travní) to určitě není. A v případě závojenek fakt velkýho Bacha, podtrnka nebo májovka jsou spíš na zastromovaných (ovocné stromy, švestky, jabloně) sadech, zahradách či mezích a už je prakticky po nich. Radši si počkej na hřibovité... . Tom byl rychlejší.
 2. "Lajnou" neboli čárou, jež je opravdu bílá, se označuje šňupání koksu (kokainu.) Prostě se tu vyjadřuješ slovními obraty, jejichž smysl většině osazenstva zůstává utajen. Jde jen o to, jestli tak činíš schválně, nebo nedokážeš jinak. Lidé, kteří tě znají osobně a už delší dobu, můžou chápat, co máš na mysli, tady je to docela potíž.
 3. Ano, v jednoduchosti krása jest! Fotografie a ruka nejsou moje, hodinky však mám už dlouhý čas já (moc děkuju, Radime!)
 4. bilejpes: Ahoj! Bojím se, že s pouzdrem (přesněji chybějícími nožkami) už toho, bohužel, moc nenaděláš. A je to škoda, jinak jsou to krásný hodinky. Jedině sehnat jiné podobné a rozměrově odpovídající pouzdro. Přeju ti úspěch!
 5. Bojím se, že to, cos napsal, v tomto případě fungovat nebude a cifr dopadne ještě hůř, než je. Jakékoli mechanické snahy o vylepšování povrchu ciferníčku bývají cestou do nikam...
 6. Tož ty velké jsou parádní, pane, klobouček!
 7. Ahoj! Vidím to na dámské (30mm) "bruselky" s označením 50 049 1 a počátkem výroby v r. 1960. Podle čísla na dýnku by mohlo být možné stanovit bližší rok, sám to neumím. Pouzdro bude dle mého soudu původní a hodnota hodinek - nevím, třeba tisícovka...? Vyčistit pouzdro od zašlosti (žádné leštění, je to chromovaná mosaz!), vyčistit a promazat strojek, ponechat babiččinu patinu a nadělají ještě hodně radosti.
 8. Osobně temu hantecu rozumím naprosto přesně. Narozdíl od toho diskutovaného příspěvku. A jinak souhlasím - vyjadřovat se normálně za pokus/snahu určitě stojí...
 9. Ano, smetanová omáčka to vlastně nakonec byla a nemělo to chybu!
 10. Smrže dvorní/zahradní. A i malý plž šplh skrz smrž... Na másle a cibulce zalité smetanou a s bramborem dnes k výbornému obědu.
 11. Obávám se, že všechny úvahy, rady a porady jsou v tomto případě jaksi mimo mísu...
 12. Míval jsem dvě menší nadržky (asi 140 litrůch) ve stojanu nad sebou asi deset let a už je tomu taky pěkných pár rokůch. A dycky platilo vrtat se v tom pokud možno co nejmíň a myslím, že to platí stále. Dalším pravidlem bývalo čím větší nadržka, tím míň práce. A co se toho nástěnného akvárka týče, dle mého soudu je to módní výstřelek, je to malý, nebude to jednoduchý na údržbu a než toto, tož radši nic, klasika je klasika. Ale podle vkusu každého soudruha (a soudružky.)
 13. Nám se na dvorku poblíž hodně staré jabloně asi před týdnem objevil smrž... Nikdy tam nebyl(y.) Podobně asi před pěti lety zčistajasna na zahradě pod hruškou dva roky po sobě dvě a tři plodnice, předtím nikdy a pak už taky nic. A v trávě kdysi rostly hojně májovky, ale časem se vytratily.
 14. Někdo na misky vah, někdo do vitríny a občas je to jeden a týž člověk. Aniž bych je shromažďoval, mám slabost pro staré věci mající ještě ducha a proto mám rád i staré Primky ze "zlaté éry." Několikery mám ve vitríně a jedny stále na ruce - přes dva roky Igeny v nerezovém pouzdře a teď už nějaký čas traktory se dvěma vteřinovkami. Překvapuje mě, jak jsou poměrně přesné (vyštelované.)
 15. Modrou nemusím, ale tahle deep blue je fakt kjááása!
 16. Pakliže renovační primácký set (mám je taky, v nerezu a černou klasiku), tož je to v pořádku a z dalšího obrázku už to vidím líp. Na tom prvním mi to přišlo (ač jsem byl překvapen) fakt jak od severních sousedů, tož se upřímně omlouvám.
 17. Nezdá se mi ten cifr - tipoval bych novodobé Polsko, ale rád se budu mýlit...
 18. Už jsem tu zmiňoval - kdo umí, ten umí. A já jen čumím. Kdeže ty černobílé časy jsou...
 19. Upřímně - taky moc nerozumím jazyku tvého kmene... Ale nejde o život.
 20. Igeny jsou boží hodinky, dvojky sporty už méně a Humberta jsou prostě Humberta. Kříženečci PSI a PSII mají své zvláštní kouzlo.
 21. Z některých záběrů mám dojem, že autorem obrázků nejsi ty (musel bys být chobotnice nebo Saxana), nicméně ať je to kdokoli, není to žádný blbec... Kompozice jak od pana Sudka blahé paměti.
 22. Moc prosím, přidávejte pokud možno i obrázky (třeba screenshot)... Odkaz sám se ztratí nebo nefunguje. Díky!
 23. Ani Aukro, ani hen ty internety, je to v lidech, v těchto případech v prodejcích.
×
×
 • Create New...