Jump to content

lub

Member_50
 • Posts

  4,701
 • Joined

Everything posted by lub

 1. já loni na podzim pořídil 0086 a jsem z nich pořád nadšenej. náramek sice z plechu, ale robustního a hlavně mikroregulace ve sponě - to se v této kategorii nevidí. hacking, modrá lumi, přesnost ukázková. z těch všech loni nakoupených hodinek mi dělají největší radost, přestože byly asi nejlevnější.
 2. Po Novém roce mám nějaký casio období, tak jsem si udělal menší radost velkými géčky. Už když někdy předloni přišly na trh GA140, tak se mi okamžitě zalíbila tahle varianta s typickými casio barvami a dávajícími si vzpomenout na casia z devadesátek barevným podkresem displejů. Tohle pouzdro obecně považuju za moc povedené a patřičně robustní, měl jsem na GA100 a 2x GD100, perfektně mi sedí na ruce, takže jsem měl v tomto směru jistotu. Jinak funkčně je modul shodný s GA100, nic převratného. Stopky na kola, opakovaný timer, trochu zbytečná funkce určování průměrné rychlosti. Nicméně design považuju natolik zdařilý, že jsem neodolal. spolu s druhými XL géčky GA700 CASIO barvičky
 3. Přátelé ČÍNOMRDI, avšak též JAPANOMRDOVÉ a DIGIMRDI, Vám všem přeji pěkné svátky a do nového roku hodně zdraví a duševní pohody. Nenechte se rozhodit nepěknými řečmi, udržujte toto vlákno v nadsázce a v lehce ironickém duchu tak, jak bylo nastaveno jeho zakladatelem, kamarádem 5etterem. Letošní rok byl pro mě přelomový, jednak jsem v červnu poprvé po 12 letech dostal (podle mě samozřejmě neoprávněně ) BAN a za druhé jsem pořídil nejvíc hodinek za jediný rok. Drazí kolegové, letos jsem koupil: 6 ks echt čínských jebek 2 ks smartvočů (taky čínské) 8 ks japonských hodinek, z toho jedny orient star, jedny orienty, jedny citizeny, dvoje seika a troje casia. Noa jak to dopadlo? patery ČÍNSKÉ MRDKY jsem tady pustil dál (vždycky se po nich jen zaprášilo), ale jedny, samozřejmě ty nejhezčí, si jako vzpomínku na toto bouřlivé období nechám. Něžně jim říkám PERLOMRDKY a podělím se o tu krásu s Vámi aspoň prostřednictvím několika fotografií.
 4. lub

  CASIO DW-291H

  nová cena 850,- vč. zásilkovny i Slovensko.
 5. mé oblíbené na modrým hadru
 6. Mám třetí ABC casia v řadě a tak mě tohle taky zajímalo. Tedy: tlakoměr je nějakým způsobem zkalibrovám už při výrobě, ale dá se upravit např. dle mechanického domácího barometru, brát to jako výchozí hodnotu a víc už neupravovat. Okamžitou hodnotu a její změnu je dobré znát kvůli změně počasí - pokud jsou hodinky stále na jednom místě. Závislost mezi nadm. výškou a atm. tlakem je taková, že cca to 1km nadm. výšky platí změna 1hPa=10m výšky. Obvyklý tlak u hladiny moře je 1013hPa. Bydlím ve 331m.n.m., tzn., že je za "průměrného" počasí je u nás tlak 980hPa. Výškoměr je třeba kalibrovat pokaždé, když se někam vyráží a ukazuje správně, jen když je ustálené počasí a tlak se v jedné výškové úrovni nemění, resp mění se pouze na základě změny výšky. Při změně počasí během výletu je výškoměr třeba kalibrovat neustále dle hodnot na turist. značkách nebo podle vrstevnic na mapě.
 7. Doporučuji. Rychlé a spolehlivé jednání i dodání .
 8. malej imbusek mám, tak jsem to zkusil - je tam normální závit, sundávat samozřejmě nebudu, však jsem je koupil i kvůli tomuto prvku. nad seiko tuňákama se taky nikdo nepozastavuje, že je tam ta předkožka v podstatě zbytečná .
 9. Dík, vraby. Největší obavy byly z l2l 52mm, ale díky zkoseným nožkám sedí skvěle, guma měkká a pohodlná, celkově jsou parádně vyvážený. Ta vysmívaná/opovrhovaná ochrana je jen třešnička, bez ní by to nebylo ono, prostě to tam sedne. Zkrátka - mám z nich velkou radost.
 10. stále platí. cena 2750,-
 11. Stále platí. Pokud by byl zájem, mohu zdarma přihodit titanové, jeté hodinky značky ADORA NAUTIC (Německo), které mi přivezli známí s tím, že je určitě ocením, když se zajímám o hodinky. Mají šroubovací kornku a WR200. To jen, kdyby se chtěl někdo seznámit s titanem.
 12. stále platí. cena 2800,- našel jsem jedno motivační video
 13. Gratuluji k parádním hodinkám. Mám verzi s černým ciferníkem a jsou to jedny z nejoblíbenějších. Jediný, co mi trochu vadí je rozteč 21, hůř se shání náhrada za kůži, kterou osobně moc nemusím. Aktuálně mám nasazen silikon, dobře pasuje, přestože je 22mm. Jinak 21mm nato strapy. Pomalu sháním ocelový náramek, zatím jsem našel tento na strapcode, ale zdá se mi na tyhle hodinky dost masivní.
 14. Jendo - super Rád čtu všechny tvoje recenze/rozbory, perfektně napsáno. O těch Alba Wired jsem ani nevěděl, opravdu zajímavé řešení displeje.
×
×
 • Create New...