Jump to content

huz46212

Member_50
 • Content Count

  368
 • Joined

 • Last visited

About huz46212

 • Rank
  Kandidát závislosti

Recent Profile Visitors

709 profile views
 1. Spojovat VOBy natvrdo a ještě je natvrdo přejmenovat na MPG je prasárna největšího zrna, navíc takřka s jistotou, že v místech přechodů jednotlivých VObů dojde k výpadkům a výsledný soubor bude parametrově nekorektní. K těmto účelům slouží celá řada softů, třeba freeware DVDVob2Mpg (http://www.dvdvobtompg.com/), kde stačí vybrat požadované VOBy, cílovou složku, zatrhnout "Convert input files and add them to one single file" a dát "Convert to MPG".
 2. Jako startovní potápky se safírem a strojkem Seiko se dají i tyto, po zadání kódu NEWYEAR jde navíc 15% dolů, hlavně nezapomenout vybrat dopravu Registered Airmail (kde by to mohlo proijít bez celních loupežníků) a ne DHL (tam to neprojde ani omylem a navíc si DHL bere ještě 550 Kč za vyřízení celních formalit): https://www.creationwatches.com/products/ratio-watches-431/index-1-3a.html
 3. Pivas to píše, jakoby se jednalo o nákup housek na krámu. Ale ve skutečnosti dáš 10 táců za hodinky a další 2 za výměnu skla na safír s tlakovkou na 200 metrů (což mimochodem taky ne každá firma nabízí těch 200m). Za ty prachy už jsou tritiovky DB z EU distribuce se safírem, keramickou lunetou a taky strojkem od Seiko: https://www.deepblueshop.eu/tritdiver
 4. Jestli je máš v hodinkovnici, tak tomu rozumím :-) U běžnýho nošení je ale riziko škrábnutí skla vždy a safír je prostě odolnější vůči tomuto.
 5. Odkaz by nebyl? V Kanadě je to SRB Technologies a v Číně kdo? Je ale dost pravděpodobný, že pokud by se v Číně ty trubice dělaly, tak se budou i prodávat a různí výrobci hodinek typu Deep Blue, Aragon apod. by je brali - a to se neděje. Navíc těch čínských tritiovek je jak šafránu v globální měřítku, prakticky jeden výrobce Carnival pod pár dalšími značkami a tím to hasne. O různých tritiových přívěšcích z Ali nemá smysl se bavit, protože to je za tu vysokou cenu takřka neprodejný.
 6. Nejsou špatný, ale bohužel nemají safírový sklo, ale jenom minerál. I blbej Číňan ten safír na homage Monster dá: https://www.heimdallrwatch.com/store/Pre-Order-Heimdallr-Sharkey-Ocean-Monster-Dive-Watch-p243785083
 7. @ AndyAaron Ty znáš ceny těch trubic? Ale nemyslím maloobchodně někde na pultě, ale za kolik jsou k mání přímo od výrobce.
 8. On to totiž nikdo jinej ani nevyrábí, takže není důvod něco zveřejňovat. U Deep Blue, Aragon, Nite a dalších značek to taky není v popisu (možná někde hluboko na webu v informacích ano), to jenom švýcaři vyzdvihují svoji výrobu a údaj MB Microtec uvádí všude.
 9. Hodinky jsou z Číny, ale tritium od MB Microtec.
 10. I Číňan používá tritiový trubice od MB Microtec, takže bez obav :)
 11. @ Vanilla Vykašlal bych se na nějaký obcházení ceny, protože důkazní břemeno je u tebe. Hodinky budou ležet v celním skladu a ty musíš doložit jejich cenu, vč. třeba výpisu z účtu, jak byly placený. A při nějakých pochybnostech je prostě celníci neuvolní, bude se to protahovat a nikde si nic nevystěžuješ. Taky mě to štve ty pálky, co si tento nenažranej stát bere, ale bohužel. Smířit se s tím nebo kupovat v EU.
 12. To byl příklad, pilotky najdeš na Ali na každým rohu v nepřeberným množství variant (velikost, kalibr, sklo, tahy a pásky). A klidně si můžeš i sám nějaký poskládat, koupit se dá k tomu úplně všechno. Celkem škoda, že se Geckota z UK vydala cestou swiss kalibrů a cenově tak vyskočila na dvojnásobek co dřív, protože některý modely byly poměrně povedený. Skladem už zbyl vlastně jenom jeden v té velikosti 40mm: https://www.nejpanskehodinky.cz/pilot/geckota-k1-l05-limitovana-edice--75-kusu/
 13. U pilotek bych se nebál ani čínské produkce typu STEELDIVE (ADDIESDIVE apod.), třeba tyto se safírem a strojkem Seiko NH35 za pár šupů: https://www.aliexpress.com/item/4001166722941.html
 14. Pokud se zastaví a stojí, pak to na baterku vypadá. Ale když chvíli jdou, pak zase ne a tak furt dokola, tak to vypadá na mizerný strojek. Jinak i Seiko občas dělá šunt, už jsem měl v ruce dva kousky Seiko Solar, kde se strojek choval stejně jako u výše zmíněné Rondy 515. Chvíli šel, pak zase ne, nepravidelnost zastavování se. Jestli někdo umí quartz dobře, pak je to Citizen, kromě vybitého článku u Eco-Drive jsem nikdy nezaznamenal žádný problém.
 15. @ Tomáš Olomouc Rada je, se těch hodinek se shitoidní Rondou 515 zbavit a buď přitlačit za kalibr ETA nebo jít ideálně do Japonce. Jinak funkci EOL kalibr 515 nemá, takže vybitá baterie se pozná až podle úplného zastavení.
×
×
 • Create New...