Jump to content

RadimBRU

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

About RadimBRU

 • Rank
  Začátečník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Moravskoslezský kraj
 • Fanoušek značky
  Citizen, Certina, Rolex, Omega, Seiko, VC, Tudor, PRIM

Recent Profile Visitors

277 profile views
 1. Sháním kapesní hodinky Omega z let cca 1920, prostě 1.pol. 20. stol., stříbrné. Máma o nich mluví, že je měl její otec, a že se ztratily. Chtěl bych jen hodinky v pěkném stavu. Budu rád za nabídky. Měly by vypadat jak je na obrázku, ale nepoškozené.
 2. Dugeny opraveny. Děkuji tímto ještě jednou panu Uherovi do Prostějova. Dokázal nemožné.
 3. Cestoval jsem teď hodně po Italii a pozoroval zajímavý trend...kromě Rolex Submarinerů, kterých jsem viděl hodně na zápěstích starších borců, vládly mezi mladými lidmi retro casio digitálky. Hlavně ve stříbrném provedení... kdo z mladých měl hodinky a nebyl to fitness náramek nebo apple, tak to byly právě retro casia.
 4. Prim Sport kal. 64 po renovaci v PRIM. Druhý den na ruce, jdou velice přesně. Pouzdro a luneta byly v zuboženém stavu, když šly na opravu, udělali skvělou práci a hodinky jsou parádní. Luminiscence na vyměněných ručkách je fantastická (ale ciferník jsem nechtěl měnit, tak tam už je to horší, vyměnili korunku, sklíčko, a mnoho dalších věcí. A je to moje "srdcovka". Viz můj příspěvek http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/128377-hodinky-s-citovou-hodnotou/?p=2336452
 5. Ale každopádně je to zbytečná komplikace a je mi teď trochu líto, že jsem se nedíval po GPS. To je rozhodně lepší alternativa. Kdyby někdo chtěl zkoušet tu apku, upozorňuji, že zvuk má tak vysokou frekvenci, že mě s tím děcka vyhodily z domu. Já jsem sice nic neslyšel, ale ony to nemohly vydržet.
 6. Ještě jsem na fórech četl, že je možné použít nějakou aplikaci na mobil, která dokáže signál generovat. https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.houryo.jjyemulator&hl=en_US Zkoušel jsem, nefungovalo, ale nebyl jsem asi dost trpělivý. V recenzích aplikace píšou, že to funguje, mně to nešlo. Jmenuje se to JJY Emulator. Je to přes reproduktor, což jsou podle mě zvukové vlny a nikoliv rádiové vlny, ale na druhé straně vysoká frekvence reproduktoru by teoreticky mohla generovat slabé elektromagnetické vlnění (... ale dál se nepouštím ... nejsem sebevrah ... tak třeba to fakt funguje.
 7. V návodu je psáno, že rádiem řízený čas bude fungovat jenom na 2 japonské vysílače. Jeden je snad dokonce blizko Fukušimy. Takže by měl "zářit" dostatečně. Ale seřídil jsem je ručně a jdou fantasticky přesně. A vteřinová ručka lícuje přesně na všech vteřinách, človek se na to muze divat misto televize Jsou fakt pěkný, ani jsem nečekal, že si je tak oblíbím. V ČR myslím oficiálně koupit nejdou, tak jsem šel cestou ebay.
 8. Jedna důležitá poznámka při PRODEJI na chrono24: pozor na rozdíl mezi listovacím poplatkem a poplatkem za prémium inzerát. Listovací poplatek vám umožní inzerát kdykoliv stáhnout, když se Vám například povede hodinky prodat jinde. Ale poplatek za premium inzerát (EUR 49) je jenom na to, aby byl inzerát více na očích a je nevratný. Jinak je s personálem chrono24 velice slušná domluva.
 9. CITIZEN watch PROMASTER Land Eco-Drive PMD56-2952 Hodinky jsem si nechal poslat z Japonska, jejich skvělá funkce nastavení přes vysílač tam bude asi fungovat, u nás bohužel ne .. ale s tím jsou počítal, jde to nastavit samozřejmě ručně. Jsem překvapen, jak jsou přesné. Staly se rázem mýma každodenníma hodinkama.
 10. Připojuji zkušenost s nákupem nějakého nářadí od MAVEX. Komunikace s obchodem velice rychlá, nářadí je možné objednat, ostatní věci neregistrovaným myslím neprodávají. Kupoval jsem lupy STERNKREUZ (2,5 x a 6,7 x) a Beco Sada 9 šroubováků s barevným označením v otočném stojánku. Připojuji odkazy a foto. Ještě jedna poznámka: ty šroubováky mají náhradní hroty ve stojánku, vypadají skvěle a jsou to poctivé kovové nástroje. Balení váží 343 g a samostatné šroubováky 131 g. Byl jsem přijemně překvapen jak jsou kvalitně zpracovány. http://mavex.cz/produkt/lupa-sternkreuz-bila/ http://mavex.cz
 11. Ano, byl jsem u něj cca před měsícem, opravoval mi jedny Tissotky, nikdo nevěděl co s tím, nakonec zjistil, že byla uvolněná ručička. Mám tam velice dobre zkušenosti.
 12. A samozřejmě, že zde patří tento clip... To je ta správná srdcovka!!
 13. A co ostatní? Máte taky nějaké srdeční záležitosti?
 14. Sliboval jsem tři srdcovky, tak tady ještě ta poslední. Jedná se o quartz Maurice Lacroix z roku 2005. Dostal jsem je jako dárek ke 30. narozeninám. Je to model LC1017, průměr pouzdra 38 mm, safírové sklíčko, pásek původně krokodýl, s "emkem", již samozřejmě nahrazen. Hodně jsem je tenkrát nosil, pak se ozvala výměna baterie, u dealera dali novou a za měsíc přestaly fungovat. Oprava u dealera neproběhla, neboť chtěli vyměnit rovnou celý strojek, samozřejmě za nekřesťanskou cenu. Ležely x let doma, až mi jednou otec doporučil hodináře v Ostravě Hrabůvce, který mu za 250 Kč opravil jeho cer
 15. Velká pravda a mnohokrát děkuji za první odpověď obdrženou na fóru. Dodalo mi to odvahy a proto si na Vás dovolím vybalit další kus, nad kterým budete nevěřícně kroutit hlavou. Další srdcovka, moje staré Dugena Chronografy, 520549, které jsem našel polorezavé u svého táty, koupil pro ně na ebay oranžovou sekundovou ručičku (se clem i DPH mě přišla jen na 1 200 Kč , která tam patří, a poslal panu Uhrovi do Prostějova, jestli by s nimi něco neudělal. Napsal mi hroznou diagnózu, hodinky v šíleném stavu, ale pokusí se něco udělat. Tak čekám a přeji mu pevnou ruku: zalomený šroub a nejde to odvrt
×
×
 • Create New...