-
Příspěvky
1 726 -
Registrace
-
Přítomen
Typ obsahu
Profil
Fórum
Kalendář
Blogy
Vše od uživatele libor2002
-
Včera jsem ještě našel grafiku ke hře Q*Bert A manuál k Pac-manovi, kdyby si hodinky chtěl někdo pořídit
-
Pamatujete na Critters (1986), nenažranou smečku mimozemských potvor? Scott Grimes měl na ruce NELSONIC Pac-man Cal. M403-2 Tato hra (Pac-man) se prodávala za 25 až 35 USD a rychle se stala jednou z nejoblíbenějších herních hodinek Nelsonic, které se prodalo přes 500 000 kusů. Ovládání na videu ZDE Nelsonic Industries byla společnost zabývající se výrobou a vývojem elektroniky, která působila v Queensu ve státě New York na počátku 80. let a v průběhu 90. let, kdy ji získal výrobce hodinek MZ Berger. Společnost Nelsonic získala licence od několika velkých společností zabývajících se videohrami, jako jsou Sega, Nintendo, Midway Games a Mylstar Electronics. Další hry jsou třeba Q*Bert, Donkey Kong, Frogger, Super Mario... Ve filmu je jedna filmová "hodinková" chyba, když do kapes dává Scott Grimes dělobuchy, tak má na ruce Pac-many, ale pak následuje detailní záběr, kde má CASIO CA-50 Calculator. Model CA-50 byl uveden na trh kolem roku 1984 a obsahoval modul 437 (používaný v mnoha dalších modelech, včetně původních CA-53, CA-55 a CA-56).
-
Vypadají famózně a vyjímečně. Doteď nechápu, že jsou tyhle chroma tak opomíjené a tak málo se o nich ví
-
Vrátit v pohodě můžeš i Ekoi. Jen je to oser, jak to cestuje sem a tam. Velká škoda, že české zastoupení, když už někde vystavuje/prezentuje, tak na stánku tyhle věci na vyzkoušení vůbec nenabídnou.
-
-
Tyjo, to je Product placement jak prase
-
Já to mám podle vrstvy prachu na cifru. Kde je nejmíň, ty nosím nejčastěji. Apka netřeba
-
Kdo šel v sobotu do Prčic? Kdo by neznal klasiku s Karlem Heřmánkem… Kam, pánové, kam jdete? (1987). Tak původně jsem si říkal, že měl Heřmánek asi nějaký hranatý modrý Seika, ale ne ne. Klasická korunka a pak "šmouha" loga na sponě… Poljot 2616.2h / 9471329 (vhledem k tomu, že i přes špatnou kvalitu filmu, tam vidím tachymetrickou stupnici, přihodím sem i model bez „tachy“ na posouzení). Velikost 37x40x12mm, 23 šutrů z Uralu. První modely v azbuce, později s novým logem Poljot. Něco více ZDE .
-
@marecenator co to je za řemen? Jinak Lemanie par excellence
-
Jo, tohle má konečně něco do sebe Damašek a Migy za mě nic moc, ale tohle vypadá velmi dobře.
-
-
Vykradu vlákno „V hlavnej ulohe: hodinky“ a šoupnu sem film Vnitřní vesmír (Innerspace, 1987). Prostě můj oblíbený film. Ale každý tam, ve zmíněném vlákně, rozpozná a postne pouze a jen Speedmastery... a tak doufám, že oceníte, když jsem se v tom filmu dál „povrtal a ulovil“ i další hodinky. Čím začneme? Něčím co má v sobě MIYOTA 4800? … Ana Digi Miyota 4800-01A a nebo T480 (T485). A zase, těchto hodinek bylo mraky a pod X "značkami". Tak asi netřeba dál bádat. Ale z tohoto mám docela radost, že se mi podařilo určit, co to je zač... I když "hodinkově" to není žádné terno. Lorus Y142-8020 - Ref. EN009 38.5mm x 38.5mm x 8mm Cal. Shiojiri Ltd Y142A Značka Lorus byla poprvé uvedena na trh v Austrálii v roce 1982, aby nabídla levnější a dostupnější alternativu hodinek oproti „mateřkému“ Seiku. A teď něco z lepšího soudku... Breitling Chronomat 818 (často označovány jako "Big Case") Cal. Venus 178 průměr: 47,5 mm, tloušťka: 14 mm Breitlingňácká obousměrně otočná luneta se stupnicí, známá z Chronomatů a Navitimerů, vychází z patentu Ervin Piquerez SA (podáno v srpnu 1967, uděleno v únoru 1970). Breitling přijal tento design otočné lunety/stupnice, který je označen značkou Brevet. patent číslo 11525/67 a byl vyražen na zadní straně pouzdra. Se stupnicí lze měřit rychlost, ujetou vzdálenost a dokonce řešit matematické výpočty (Chronomat). Bohužel, na výpočet vypitých piv jsou tyto lunety spíše komplikovaný. Mno, a konečně ty Speedmastery… ale to už je profláknutý, takže asi k tomu není co dodat .
-
Dneska sem přidám rovnou tři filmy, tři "štěky"... První je Youngblood (1986), z hokejového prostředí, moc nenadchne, ale hraje tam Patrick Swayze… takže si to můžete klidně doma pustit s manželkou a bude klid. No, na hodinky nic, tak jen stopky Berco-Stop Druhý film je česká „oddychová slabota“, poplatná době svého vzniku, inspirovaná činností pracovníků kontrarozvědky. To je film Druhý tah pěšcem (1984). Ondřej Pavelka měl Seiko A639-5000. ZDE něco pro kutily. A do třetice... Myslím, že film Řidič slečny Daisy (Driving Miss Daisy, 1989) zná asi každý – Morgan Freeman, Jessica Tandy a Dan Aykroyd. Herečka Jessica Tandy měla na ruce dámské Bendrus. Značku Benrus mám nejvíce spjatou s počátky 60. let, kdy se americká armáda snažila upgradovat své polní hodinky, aby vyhovovaly náročným potřebám vojáků v akci. Což se nakonec Benrusu natolik povedlo, že se stal jediným vítězem smlouvy MIL-W-3818. Od roku 1964 do konce 60. let Benrus hrdě vyráběl polní hodinky DTU-2A, spolehlivého společníka vojáků během války ve Vietnamu. Společnost byla založena v New Yorku v roce 1921 bratry Benjaminem, Oscarem a Ralphem Lazrusovými, původem z Rumunska. Protože film je rozdělen do několika časových období, tak Dan Aykroyd má v jednom na ruce futuristický model – Hamilton Electric Pacer. Studie mechanických hodinek poháněných baterií začala v roce 1946 pod vedením George Luckeyho, vedoucího výzkumu a vývoje v Hamiltonu. Výsledkem toho byl kalibr 500 a model Ventura, představený 3. ledna 1957 – vůbec první hodinky na baterii, které byly dostupné pro veřejnost. A vše to podtrhl futuristický vzhled, za který byl zodpovědný americký designér Richard Arbib. I když ale byla pětistovka vyvíjena deset let, tak to se spolehlivostí nebylo moc slavné. Nešvary a spolehlivost pětistovky se podařilo vychytat až kalibrem 505, představený v roce 1961. Ale i tak pro Hamilton Ventura důležitý milník a velký komerční úspěch, v letech 1957 až 1963 se prodá více než 11 500 kusů. Hamilton prodával další elektrické modely hodinky, z nichž nejznámější byl třeba Pacer, Meteor a Altair. A právě modelu Hamilton Pacer, které měl ve filmu Dan Aykroyd, bylo vyrobeno přes 39 000 kusů a byl to jediný model, který se objevil za celých 11 let výroby elektrických hodinek Hamilton (1957 až 1969) a lze u něj nalézt všechny kalibry 500, 500A a 505.
-
Video super. Ale uvidíme za rok, jaké budou výsledky/poklesy po amerických clech. Koukám dobře, že to Švýcarům vyšlo 31%? Rolex sice roste, ale po tomto asi těch "skladovek" bude víc k mání. Ale celkově to asi nebude pro hodináře nic dobrého. Nj, děláš ty videa dobře, že už tam holt není co dál dodat. Proto si tady musíš psát sám se sebou
-
Já vím, že bych ti do toho neměl kecat, že to je jen moje profesní deformace... Ale ten "zdrcnutej" font děsně tahá za oči. 12, 06 a 09 poměrně dost. Předchozí model měl font v pohodě. Chápu, že jsi na lunetě, oproti 24hodinovce, zvolil minutovou stupnici a mezi 0–15min jsi stupnici/indexy s čísly nechtěl mít "namačkaný" a pak jsi 20–55 chtěl dodržet velikost a proporce fontu. 05 asi by šlo, ale u 10 a 15 ta jednička "zaniká", a i je tenčí než index. Zdrcnul bych jen mezery mezi číslicemi, ale ne číslice
-
@Stuky A myslíš,že tyhle zrovna v tom filmu měl?
-
-
Tak se musím s pokorou přiznat , že jsem jsem se zřejmě mýlil. Vracím se tedy zpět k filmu Hrozba smrti (Road House, 1989). Marshall R. Teague asi neměl “blešákové“ hodinky, ale spíše Casio MQD-3000W. Neznám je vůbec a narazil jsem na ně teď, když jsem hledal úplně jiné Casia. (Casio MQD-3000 Divers WR 300m Module 328)
-
To bych musel být hodně praštěnej, abych tohle koupil za 68t
-
Tak hodinky pěkný. Ale zase nic nového, žádný posun. Nevidím v tom důvod dělat limitku. Koukl jsem se, a jdu o krám dál k jiným hodinkám... škoda.