Jump to content

libor2002

Member_50
 • Posts

  1,592
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha-venkov
 • Fanoušek značky
  Lemania, Sinn, Kross

Recent Profile Visitors

7,518 profile views

libor2002's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. LIMITOVANÁ EDICE EMERSON FITTIPALDI Za mě velmi povedené.
 2. Tak jsem si na konkurenčním fóru četl o chystaných Longines Spirit Zulu Time 39. A teď o týhle limitce. Ruku na srdce, kdo na tomhle počinu vidí něco pozitivního - v porovnání těhle Sportů a Spiritů vychází Primky jako chcípáci. Cena, plácnu, bude srovnatelná (současné Spirit42 jsou cca 71t). Tohle normální člověk, za takové peníze, nechce. Sice jsou pěkný, ale sto let za opicema
 3. Tak dneska přidám "pecka parádní" , viz níž. Tááákže, dlouho jsem tu nebyl, dlouho tu nebyl další film. Ale mezitím čumim, chystá se chronosraz, joo?? Ale popořadě... Pěkný biják je film Ve městě v sobotu večer (Uptown Saturday Night, 1974). Steve Jackson (Sidney Poitier) a Wardell Franklin (Bill Cosby) chodí do tajného klubu, ale jedné noci jsou okradeni o své peněženky a hlavně o hodinky a pak nějaký ten výherní los. To se ví, chtějí od zlodějů zpět hodinky a pak ten los. Takže, co to ten Bill Cosby na té ruce měl? Podle korunky že by „jedenáctka“ nebo „dvanáctka“? Trochu pohledat a je to jasný… nádherný Bulova 1972 Chronograph (31007-8W nebo 31006-0W), kal. 14EFAD, který vychází z kal.12 A malé opáčko jak k němu Bulova přišla… na začátku byl kalibr 11, což bylo společným dílem společností Heuer, Hamilton-Buren, Breitling a „konstruktérů“ pohybů značky Dubiois-Depraz. Strojek byl okamžitě zaveden do řady hodinek, ale neobešlo se to bez počátečních problémů, takže byla nutná revize strojku. Z těchto úprav později vznikl kalibr 12. Když byl nový strojek už „vyladěn“, začal se nabízet i jiným výrobcům hodinek. No a to využila i Bulova, která si objednala několik těchto strojků pro své modely "E" a "F". Strojek byl přejmenován na Bulova Calibre 14EFAD, ale jinak byl s dvanáctkou zcela totožný. Zlatý věk chronografu Bulova 1970-1974: ZDE
 4. To spíš vypadá, že otvíráš vodáckou sezonu... A nebo jsi byl umejt kolo
 5. Nevypadají špatně. Ale já bych jim dal jméno Prim Hrdobec. ... to je takovej brouk. To je takovej chrobák, kterej si před sebou válí tu… kuličku… z toho… z trusu." Taky bych už brzdil s těma X variantama na Orlíky. Ale zase ve srovnání s tím, čím za posledních X měsíců vyrukovala manufactura z NMnM, jsou tohle po dlouhý době docela pěkný hodinky. Takže proč ne, věřím, že si je někdo tady pořídí. Však si to pak stejně okecaj...
 6. libor2002

  Sinn 140/42

  Sto čtyřicítky dvojčičky, hmm...
 7. I v Mazzetti se už připravují na sezónu.
 8. @dr.sphinx Jakej je ten pětičlánek? Je ten tah pohodlnej? Furt na něj koukám a kroužím kolem Chršopu. Se mi líbí víc než ten "starej" tříčlánek. Ale ten má zase sponu a nějakou možnost regulace, což pětičlánek s motýlkovou sponou má ultra žádnou.
 9. Joo, tak tento úlovek, a ještě z našich končin, mi udělal velkou radost Jedná se o film Dobré světlo (1985) s Karlem Heřmánkem. To, že měl Heřmánek nějaký chrona jsem dlouho věděl, ale vůbec jsem neměl tušení co. Maximálně, že to bude asi s Valjoux 773x. „Odhalení“ přišlo až po čase, když jsem při brouzdání na netu narazil na stejné vykrojení a ochranu korunky, a najednou to vše zapadlo. Roamer Pasadena 733 Valjoux 7733 Jsou ještě 734, které jsou s datumem, Valjoux 7734.
 10. Jasná inspirace od puku... po zásahu do hlavy. Ale designově se opět nerozsvítilo. No nic, z dnešních premiér se jdu z NMnM kochat do FnM (Sinn)
 11. libor2002

  Novinky Sinn

  T50 GOLDBRONZE T50 GBDR T50 U50 DS U1 S Mother-of-pearl S
 12. Film Spiknutí (The Wilby Conspiracy, 1975), v hlavní roli Sidney Poitier a Michael Caine, se odehrává v Jižní Africe roku 1974, kde probíhá politiká rasová segregace. Takže, co měl Michael Caine na ruce… zapuštěná korunka a vzdálenost tlačítek chronografu mě jasně navedla k Seiku se strojkem 6139. Seiko 6139-6020 Automatic Chronograph "Pulsations" Tyto hodinky v řadě 6139 krapet vybočují, protože místo rychlosti lze díky otočné pulsační lunetě měřit srdeční frekvenci… pustím chrono, napočítám do deseti a hned budu znát počet pulzů za minutu. A je to. Na co tedy dnešní à la „chytrý srágorky“? Existují se stříbrným, bílým, černým, modrým a čokoládově hnědým ciferníkem. Poznámka autora: Výběr tohoto filmu, tj. názvu, vzhledem k nedávným „vyhazovům“, je čistě náhodná. Ale tímto chci poděkovat náčelníkovi, že přehodnotil své rozhodnutí a snad se spory brzy vyřeší. Přeci jen, jejich členství, znalosti a přínos oněch spiklenců jsou pro toto fórum dost zásadní.
 13. 49.8262014N, 14.4027011E Mezi Slapy a Štěchovicema
 14. Včera jsem byl očumnout nedalekou "novinku" - trail "Slapák" na Slapech. A vypadá to dobře. Až nebude bláto od těžařů, páč jen dojít tam po asfatu znamená být jako prase, tak to zkusím a snad si nerozbiju hubu. Některé úseky dám ale decentně A prý v budoucnu nezůstane jen u jednoho trailu.
 15. Jak se to vezme... Docela si "klubově" pohoršil. Tak snad to zázemí budou lepší než v 2018 Nic proti Mondrakeru. Fandit Ondrovi budu furt.
×
×
 • Create New...