Jump to content

bronas_k

Members
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bronas_k

 1. Ano myslím stepless. Často to přenáším takže u mě taky ruční mlýnek jasná volba.
 2. Timemore aktuálně mám a zvažuji místo něj Comandante, nebo právě Kinu. Ale zatím nemám páru, jestli je jeden z nich výrazně lepší v konzistenci, než ten druhý.
 3. Můžu poprosit odkaz na ten distributor?
 4. Tak ten rozhodně nemá konkurenci
 5. Za mně taky Davidoff a hodně překvapila Perla Keňa. Ale ta je dost ovocitá.
 6. Měl jsem to podobně. Když se mi podařila extrakce 35-40s, tak jsem to vyléval, až jednou jsem si řekl, že je škoda to aspoň nechutnat a tak káva neměla chybu. Od té doby jedu extrakce nad 30s a spokojenost největší Jen když mám chuť na vyšší aciditu, tak to nechám kolem těch 25s s lehce sníženou teplotou.
 7. Termohrnky používám a výhoda je, že není potřeba je nahřívat a i tak káva vydrží déle teplá. Druhá stránka věci je zvyknout si v puse na silnou tloušťku hrnku, ale po druhé kávě už to člověk nevnímá
 8. Pak napiš prosím srovnání s původními miskami co se týče chuti kávy
 9. Co mě za poslední dobu dost zaujalo je Lázeňská káva z Luhačovic, celkem si teď na nich ujíždím, opravdu výborná káva. Znáte někdo?
 10. Znám strašně dlouho to forum, ale jejich kávu jsem ještě nevyzkoušel, ale chystám se Jak si podle tebe stojí na CZ scéně? Nezasekli se na tmavě pražených kávách?
 11. Věřím, že kdo je tu z Olomouce, potvrdí vysokou úroveň zdejších kaváren, hlavně těch patřící k pražírnám
 12. Souhlas S RedAce666 s tím že si chuťově nepolepšíš. Mám Lelit s PIDem a nevšiml jsem si, že bych v kavárnách s výběrovkou pil lepší kávu než si udělám doma.
 13. Chtěl bych se zeptat jakým nejrychlejším způsobem snižujete teplotu vody po použití páry na teplotu pro extrakci kávy. (Udělám cappuccino a někdo si vzpomene, že chce espresso). Je to výjimka, moc často se to nestává, takže hx bojler nechci
 14. Ano přesně tak. Už si sice nepamatuji co jsi koupil, ale PID je opravdu velká výhoda a nástroj pro hračičky. Osvědčilo se mi na světle pražené kávy dávat lehce vyšší teplotu a na ty tmavě zase nižší, aby nebyly až moc do hořka. Každá káva potřebuje trošku jinou teplotu
 15. Já jsem teď bral PL 41 TEM a na singl sítko si zatím netroufám
 16. Ahoj, navštívil jsem trhy kávy v Brně u Vaňkovky a naprosto mě dostala chuť kávy zpracované karbonickou macerací. Konkrétně filtrovaná Ethiopia Guji z jedné bratislavské pražírny. Ta vůně po burbonu a široká škála intenzivních chutí, to jsem u kávy ještě nezažil. Ochutnal jsem tam většinu káv, ale tato ty ostatní dle mého názoru naprosto deklasovala. Setkali jste se už s tímto způsobem zpracování? Jaký na něj máte názor?
 17. Pak dej vědět, jestli byl výsledek stejný jako v té restauraci
 18. Zdravím, setkali jste se někdy s touto hračkou? Dnes to na mě vyskočilo na FB, tak jsem si pro zajímavost našel i video na YouTube, kde to borec rádoby recenzuje a chválí a musel jsem se fakt smát. Ten výsledek musí být ještě hodně daleko za tím, co dokáže kapslový kávovar. Tipuju že z toho poleze nepitelný patok. No tak to bylo jen tak pro zpestření diskuze
 19. Zdravím všechny kávičkáře. Chci si koupit pákový kávovar Lelit. Rozhoduji se mezi Pl41 s PIDem a bez PIDu. Určeno to bude jen na espresso, mléčné nápoje výjimečně. Je tu někdo, kdo přešel z kávovaru bez PIDu na kávovar s PIDem (jakékoliv značky) a zaznamenal nějaký znatelný posun v chuti kávy? Mám pročteno toto vlákno a v podstatě celé fórum na prima café a připadá mi to, že si každý ten PID nastaví na nějakou teplotu a pak už s tím vůbec nehýbe. Nebo se pletu? Je mi jasné, že každá káva hlavě dle stupně pražení bude potřebovat trošku jinou teplotu, ale je ten rozdíl v chuti pak nějaký zásadní?
×
×
 • Create New...