lukassob
Členové_50-
Příspěvky
1 311 -
Registrace
-
Přítomen
Typ obsahu
Fórum
Kalendář
Blogy
Vše od uživatele lukassob
-
Příčina asi bude strojek Sellita SW200-1 a nikoliv in-house strojek a výroba zbylých částí hodinek asi v Číně a posléze kompletace a kontrola hodinek v ČR. Tipuju.
-
"Švýcarské hodinky" za 25 - 30 000 Kč mají akorát tak ve Švýcarsku vyrobený strojek, montáž a kontrolu (viz definice Swiss made). Zbytek hodinek je většinou vyrobený jinde v Evropě, v Číně, na Taiwanu nebo v Malajsii. Což nemusí být špatně, pokud s tím člověk počítá a ví, do čeho jde. Kompletně vyrobené hodinky ve Švýcarsku (např. Rolex, Patek Phillipe, H. Moser & Cie.) jsou cenově úplně někde jinde. Takže asi tak. Např. ORIS uvádí na svém webu (a to většina jejich hodinek nestojí pouze 30 000 Kč):
-
Ronda představila nový kalibr R01 s 80 hodinovou rezervou chodu a křemíkovým vláskem, kotvou a krokovým kolem. Frekvence je 25 200 polokmitů za hodinu (3,5 Hz). Viz: https://wornandwound.com/industry-news-ronda-returns-to-mechanical-movements-with-the-impressive-r01/
-
PRIM Spartak 39 https://forum.chronomag.cz/topic/186780-prim-spartak-39/#comment-3234539
-
Novinka - PRIM Spartak 39. Podle mě povedené - 39 mm, tloušťka jen 10 mm, zajímavé barvy, Sellita SW200-1, vypouklý číselník a sklíčko, cena 37 900 Kč. https://prim.cz/spartak-39/
- 99 odpovědí
-
- 10
-
-
-
Obchod s členem jendach proběhl na jedničku. Člena jendach doporučuji.
-
100 ks limitovaná edice https://vulcain.ch/products/skindiver-chronograph-blue?_kx=AuUC078fd1kika2ZyM4RDL86Kjg3BNbX4KXyfLreK_o.XfWDpn
-
To bych je vzal spíš v ČR třeba tady: https://www.hodinky-365.cz/tissot-pr-100-quartz-t1504171105100-tour-de-france-2024-edition-nahradni-kozeny-reminek-x1250968?utm_source=zbozi&utm_medium=product Třeba by se dala na dotaz získat sleva, alespoň tak 5 %. Zdá se, že jinde v ČR jsou už vyprodané. Nebo vzít červené Vuelty. https://www.helvetia-hodinky.cz/zbozi/tissot-pr100-quartz-t1504171105101/?hgtid=2928f855-facb-464b-9188-e43668951113
-
Nové Seiko Turtle https://forum.chronomag.cz/topic/183326-nové-modely-seiko-2026/page/2/#comment-3229895
-
-
Nové žluťáky - Tudor Chrono, ale pozor v 39 mm! https://forum.chronomag.cz/topic/146795-tudor-novinky/page/48/#comment-3232477 https://www.fratellowatches.com/tudor-unveils-the-colorful-black-bay-chrono-39-bumblebee/
-
Nové Longines Hydroconquest Quartz 42 mm https://forum.chronomag.cz/topic/163509-longines-novinky/page/12/#comment-3230492
-
-
Tady je k tomu zajímavý komentář: https://www.reddit.com/r/Seiko/comments/1k512g5/seiko_movement_accuracy_nh35_vs_6r55_question/?tl=cs
-
6R35 byl sázka do loterie. Někdo s ním byl spokojený, někdo na něj nadával. Na různých fórech se zmiňovala hlavně nevyváženost chodu. K 6R55 jsem zatím nějaké zásadní připomínky nezaznamenal. Uvidí se časem. Je to relativně stále novější strojek.
-
Nový Vulcain Cricket Titanium se základní deskou a můstky strojku z titanu. Představení hodinek bude v červnu 2026.
-
Nové Orient Star https://forum.chronomag.cz/topic/75952-novinky-orient/page/26/#comment-3220300
-
- 519 odpovědí
-
- Orient
- Orient Star
-
(a 2 další)
Označen s:
-
Ahoj, a co bylo konkrétně na to náramku špatně? Dík. L.
-
A přitom taková blbost. Tady je to řečený jasně, co s tím vlastně budeme dělat???
-
Nové barvy u Seika k 145. výročí. https://forum.chronomag.cz/topic/183326-nové-modely-seiko-2026/page/2/#comment-3227436
