Myslím, že pinzeta ti bude vyklouzávat z drážek spring baru. Ja používám taky pinzetu Bergeron. Je to sice předražená pinzeta, ale funguje bezvadně a uchráníš se škrábanců.
Tak jednoduché to asi nebude. 18k má tvrdost určitě vyšší než 24k.(i když nejčastěji příměsí nemaji moc vyšší tvrdost). Také objemová hmotnost není 19,3 g/ m3 ale cca 15 protože 25% použitých jiných prvků má menší objemová.hm. Mě spíš překvapila jiná věc. Dočetl jsem se ,že v porovnání klasické žluté zl, bílé a růžové je poslední nejtvrdší. Pak bílé a pak žluté. Myslel jsem že bílé bude nejtvrdší.
Ahoj. Já se byl v létě zapsat na RO a je fakt , že mi doporučil , pokud u nich začínám, zapsat se na nějaké " obyčejné " . Z těch, co jsem vyzkoušel mě nejvíc seděly kupodivu bílé. Na ruce naživo moc hezké. Modré mi ani nedal zkoušet.
Obdivuji, když někdo umí dát opotřebovaným hodinkám zase zánovní vzhled. A ne jen hodinkám. Většina tady na fóru je asi proti leštění. Já to mám jinak, ale každý rok jak tebou zmíněný pán to je už too much.
Já poslal celou částku převodem v eurech za suby bicolor. Druhý den mi HB potvrdili přijetí a při převzetí jsem už řešil jen papíry. Nebo můžeš kartou samozřejmě , ale hotovost ti nevezmou nad limit v žádné měně ani v CZK.