-
Příspěvky
165 -
Registrace
-
Přítomen
Typ obsahu
Fórum
Kalendář
Blogy
Vše od uživatele ...
-
Já se rozhodl použít na ošetření Kubey Calyce přírodní konzervační tuk. Ani jsem nečekal, že z něj budu mít až takovou radost; dobře se ovládá, díky rovnému zbroušení a v přední části tenké čepeli krájí klobásy na submilimetrové plátky - a to já rád. Nejspíš z něj sundám klip, a pasuji ho do funkce trvalé periferie osobního herního kompu!
-
S tím klidem mi to nějak nevyšlo. Včera ráno objednáno, dnes před obědem dorazila (chválím knifestock i Zásilkovnu) ze Slovenska další várka lidové číny: Domácí pracant Ganzo G626-RD (229 Kč): Laciný tanto flipper s asistencí a linerlockem z oceli 440A. Ostrost odpovídá ceně; chleba jsem s ním ukrojil, a jistě by šel i lépe naostřit, ale nemám k tomu důvod - nůž jsem vzal na hrubou domácí práci (myslím tím vydolování yuccy z květináčů při přesazování apod. ). (Také délkou odpovídá Steeletonu, tak jsem si chtěl před případným pořízením udělat lepší představu (i když hmotnost má poloviční).) Jediné, co bych mu vytkl, je horší zavírání - příliš tuhý linerlock; otevření nože je, i díky asistenci, zcela bezproblémové. Potisk masivních střenek z ABS plastu (černý model nebyl skladem) jde snadno obrousit, ale nijak zvlášť mi zatím nevadí. V porovnání s vysoce dekorativní rybičkou od tuzemského výrobce za 247 Kč mi dovozové Ganzo rozhodně vychází jako za málo peněz více oceli. Další kousek je Kubey Calyce KU901Z (777 Kč): Flipper s linerlockem z oceli 14C28N - řeže, holí, cvaká, jen má hůře přístupnou malou plochu pojistky, a někoho by mohla mrzet absence asistence. Čepel by si zasloužila větší břicho (místo v rukojeti na něj je); krásně dlouhé zdrsnění horní hrany čepele s vybráním pro ukazováček vyloženě svádí ke krájení pažitky na příručním taktickém EDC titanovém prkénku s bukovým obložením z jedné strany a brusným kamenem ze strany druhé. Pěkné matné průsvitné střenky z Ultemu. Prostě kudla na debužírování u kompu - s takovou se fuet bude dát krájet na půlmilimetrové plátky! A nakonec Petrified Fish Forward PF818 (866 Kč): Že mstiteli lépe sluší černá věděl již Limonádový Joe. Pokud se vydáte na vernisáž ztrestat pár nezájmem o současné umění osychajících jednohubek, pak tímto decentním napichovákem ostudu rozhodně nelze utrpět! Svižný flipper dá okolí o sobě vědět důrazným cvaknutím podpořeným elegantním mávnutím paže švihákovy tak, že se davy obléhající občerstvení raději promptně odeberou konečně pogratulovat vystavujícímu k prezentaci jeho tvorby. Dobře dostupný linerlock, příjemné zdrsnění na opření palce na čepeli při ostření tužek či ostentativním prznění archů programů výstav na celý rok. Pokud by se snad někdo příliš vnucoval s hovory o umění, lze snadno převést řeč na čepel z oceli D2 a střenky z G-10 přizdobené uhlíkovým vláknem. Dodáváno ve vkusném dvojitém balení, s barevným obrázkem a miniubrouskem na ústa od majonézy chlebíčků. Summa summarum: 2.672 Kč za čtyři epesní nože mi přijde jako dobrá cena za rozkoukání se a průzkum bojem v čínském teritoriu. Kvalitní materiály, perfektní slícování dílů, symetrické výbrusy čepelí s osazením v ose střenek a bez jakékoli vůle na čepu (dokonce i u extra levného Ganza); mám dojem, že jsme již v období, kdy se nebude říkat levná čína, ale spíše předražená "západní" produkce (z Číny). Na každý pád pro zájemce o kvalitní kapesní nůž do tisícovky jen dobře. Kubey Karaji KU180K Kubey Calyce KU901Z Petrified Fish Forward PF818 Ganzo G626-RD
-
Bohém, ležák, nebo bohém-ležák?
-
-
Dnes mi dorazil EDC nožík do města Kubey KU180K; list papíru řeže, chlupy na ruce holí - co více si od testu dle metodiky 99,9 % profesionálních YT testovačů přát! Čepel (14C28N) bez vůlí a v ose v obou polohách, symetrický výbrus a bezvadné ostří, spona možná s až příliš velkým přítlakem, ale zas v žádném případě nehrozí, že by nůž z kapsy vypadl. Kdyby byl nůž o trochu větší (složený 93 mm => 100 mm), nezlobil bych se, ale za 800 Kč vcelku spokojenost. Tak si říkám, že vzít k němu tmavý Scandinoff Steeleton do přírody, mohl bych mít na nějaký čas klid... Asi...
-
Já se stále nějak nemůžu odhodlat/rozhodnout; mám GM-5600SS-1ER, a to ovládání (zapuštěná tlačítka) je prostě příšerné (jednoznačně nejhorší z modelů co mám). Možná tak ze studijních důvodů...
-
Na Alze v akci CASIO G-SHOCK GW-M5610U-1ER (Tough Solar + Multi Band 6) za 2.476 Kč.
-
Diamantový brousek Fällkniven DF24 - to bude asi spíše "rašple" na hrubší opravy v/z terénu, nežli na běžné domácí využití - nebo se pletu? Má smysl k mému brousku Victorinox 4.1325?
-
To je jak expozice v Muzeu mordů! "Toho dne byl otec obzvláště nervní. Řekl, že je líný si dojít pro brokovnici, a zvolna se natáhl po sekáčku..."
-
Dík za odkaz! Koukám, že s tou fabulací jsem se moc nesekl.
-
Děkuji dobrotivému dobroznalci!!! Další dílek do dějin dřevního "nože s příběhem". Nyčko si pokaždé při škrabání brambor mohu představovat, kterak chudičký Carl Theo ve svých učednických dobách s brusem obcházel dělnické domácnost po rozbitých prašných či blátivých (to podle ročního období či počasí) cestách, a snil o budoucnosti samostatné nožířské dílny. Nebo naopak coby rozmazlený buržujský spratek bohatého velkotovárníka snažil se v Jugend partě o kontrakt na dodávky spolkových nožíků či dýk. A hlavně si uvědomovat, že reálnou hodnotu věcí neurčuje jejich pořizovací cena, ale každodenní smysluplné využití. Mé dva oblíbené EveryDayCheapo kousky:
-
Můj nejoblíbenější a nejpoužívanější nůž - ETO Rostfrei Solingen Handabzug. Našel jsem ho zhruba před čtvrt stoletím vyhozený s ulomenou špičkou (cca 5 mm) - takové mini tanto. Vykousnutí jsem zbrousil a ostří u špičky mírně zakulatil; celkově mi konvenuje tvarem, velikostí i materiály. Přestože ho používám každý den na ovoce/zeleninu, krájení uzenin, sýrů či chleba, a občas i na nějaké to kutění se dřevem, za celá ta léta vždy stačilo nůž jednou za tři čtvrtě roku šetrně nabrousit brouskem od Victorinoxu a ošetřit přes půl století starou leštěnkou na nábytek (krásně voní) střenku. Mám ho vážně rád - jedna z mála věcí, co bych si chtěl vzít sebou do hrobu (kromě herního kompu). Nepoznáte někdo podle značení jeho stáří? Dvacátá, třicátá léta? Starší, mladší? Nějak se mi to nedaří dohledat...
-
599 eurošušňů? Tak tomu říkám řádné zhodnocení plastu!
-
"Ne to vyměřeno a krásné ve středu takže se ti to jen zdá ." A tak ty to máš před sebou v reálu, ale z fotek mě něco stále dráždí - nejspíše nějaký optický klam; až jsem si to musel (velmi primitivně) hodit do IrfanView. A neuklidnilo mě to... Jdu se uklidnit do CoD... Ale věz, že jen ti, kteří to myslí s haute horlogerie vážně, se osmělí zakomponovat do svého díla komplikace ze všech komplikací nejkomplikovanější - a to průběžná počítadla killů za zápas, večer a kariéru!!! Nebo do začátku alespoň nějaké to zdobeníčko: Každopádně ať se dílu daří v jakékoli formě!
-
Text mi přijde celkově více vpravo, u první tečky příliš velký rozpal na obě strany, ale s ohledem na pevné spojení teček s šestkou nejspíše jen posunout blok ._6_. doleva tak, aby se sjednotil rozpal 7_. a 6_. a zároveň ._6 a ._2 punktum (To aby se nepletla tečka na konci věty. ) Dost by mě zajímalo video z "takového toho neprůmyslového domácího lepeníčka". Jedno je ale jisté - kdybys s námi pařil CoD, Old Surehand namoutě byl by tvůj nick!
-
en: https://www.casio.com/content/dam/casio/global/support/manuals/watches/pdf/51/5161/qw5161_EN.pdf cz: https://www.navod-k-obsluze.cz/hodinky-casio-5161-124535-navod
-
-
Lineární perspektiva, resp. středové promítání je jen jedno. Hodinky i ruka jsou stále stejně velké, může se měnit pouze poměr velikostí jejich průmětů. Pokud ti v reálu přijdou hodinky na ruce větší, nežli na přiložené fotografii, pak jsi zřejmě fotil/ostřil z větší vzdálenosti (pravá ruka za hlavou), nežli velmi krátkozraký zrak. Nebo se jedná o profesionální deformaci dívat se na hodinky velmi zblízka..?
-
Záběry zblízka hodinky (obecně předměty v popředí) zvětšují.
-
Nemáte tip, kde se v centru Prahy dají koupit rychloupínací 18mm a 24mm stěžejky s hroty o průměru 0,8 mm?
-
Vtipné rafičky, ale hned mě udeří do očí, že Pepek by měl být natočený dopředu pravým ramenem (když je blíže pravá ruka), neba na rafičkách zaměnit ruce...
-
Tedy novinky pro letošek zatím žádná sláva. A i tak celkově mám pocit, že z G-Shocků mi ke Casio štěstí momentálně chybí asi jen černý (nebo žlutý) model GW-9500, a pak již nic, ni zbla radosti z lovu - jen pustota, trudnomyslnost a nebarevná cesta ku kremační výhni... Ještě že na podzim vyjde nový Modern Warfare...
-
Já žil v domění, že o čitelnost jde u takových modelů až v poslední řadě! Pak tedy raději i to logo černé. A hodinovou rafičku také s kosočtvercem. Jedna věc je "jednoduchost", a druhá "čistota". Nerez, zlato, černá a písková guma už je moc. U minimalismu i "čistého provedení" je třeba minimalizovat pokušení zdobení na maximální minimum!
-
Pěkné, čisté. Jen datum (pokud musí být) bych udělal také zlaté, ať se netluče s logem a rafičkami (na třetí fotce je to nejvíce zřejmé).
