Jump to content

bohus76

Member_50
 • Content Count

  8,683
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bohus76

 1. Jasně, že dopadlo dobře,zatim probíhá mazlení a zkoušení,ale budeme si rozumět.
 2. Ano přiznávám se, ( jestli je to polehčující okolnost), neměl jsem možnost srovnání, vyzkoušení, střelil jsem to od boku.A nepochopil Berta,že si mě dobírá.
 3. Tak tak,éterické oleje,které dělají tu chuť jsou nenávratně v pr...i . Lepší je dát tabák do silnějšího sáčku,co nejvíc vytlačit vzduch ,sáček zavázat a dát do šroubovací sklenice co nejbližší objemu tabáku.
 4. Já rad na zvlhčení používám keramický piškot,stačí jej ponořit na čtvrthodiny do zbytku vody z konvice a šup do tabáku http://www.dymky-doutniky-vino.cz/obchod-detail/ddy132-keramicky-piskot/ Stejnou službu ti udělá střep z nového vyvařeného květináče /k vůli bakteriím/ a když ho zapomeneš v tabáku nic se neděje. Když tam necháš jablko ,můžeš mít plíseň jak sfiň. Druhý způsob je nalepení na víčko plechovky /sklenice/ filcových podložek co jsou např. v Jysku na nohy nábytku a nakapat opět destilovanou či převařenou vodu.
 5. Také gratuluju a ten klíč u nás letěl přes celou dílnu a museli jsme ho dolovat za stěny
 6. Prachy ti pošlou zpátky,to bych neměl strach.
 7. Tak asi máme po žížalkách,kuwa
 8. Z němec jde objednat https://www.danpipe.de/de/search?page=search&keywords=Solent+Mixture&cat=&subkat=on
 9. Tak masivnější,jo !? Je to největší dýmka co mám,na fotkách vypadá ta příjemně malým dojmem,ale ve skutečnosti je to největší hlavička co mám, má venkovní průměr 52mm !!!! Ale musím uznat,že dřevo vybral Radek luxusní , ty písky mu jdou,spokojenost veliká.
 10. Včera premiéra z nového buldočka ( teda z pořádného Buldoka),díky Radku. Už jsem zapomněl jaké to je,zakuřovat novou dýmku.
 11. Zkus se zeptat u Helveti . Pan Jiří Štencek sem chodí a mohl by vědět,zda se dá sehnat.
 12. Jsa zhýčkán doutníky od Boba jsem dneska dal nějaký menší formát Macarena a nebylo to ono, chyběla tomu ta plnost chuti, příště raději zase nějakou Olivu
 13. Jako strojařinu dělám,ale s tímto zkušenosti nemám. Přeju ti ať to vydrží nějaké to století. Dej fotku stroje, ať se pokochám, díky.
 14. Jen se zeptám,nebude dělat ten bronz s hliníkem neplechu? Dle mého bych udělal vložku z duralu, u vrchu zavařil a třeba ještě pojistil šrouby.Takto mám strach,aby se ta vložka nevytahovala, jako nesourodost materiálu, rozdílné pnutí atp.
 15. Tvar určitě udělat jde,ale musí se přímo napasovat na dýmku, případně "doladit" , zkrátka s dýmkou spasovat,aby seděl jak má. Teď je jen otázka najít toho,kdo to bude ochoten udělat.
 16. Pravdu má nejvyšší. Neuvědomil jsem si,že ten puch může být z ebonitu. Pokud chceš dýmku dát do pucu , napiš Tikalovi a dýmku pošli do "lázní" .Myslím,že těch pár stovek za to stojí. Jinak k tomu výbrusu, když už potřebuju trochu vybrousit /srovnat/ stěny karbonu v kotlíku,tak jemný smirek cca 400, ten namotám na kulatý špalík /dřevené dusátko/ a pomalu v ruce. Chce to s rozmyslem,nikoliv ve vrtačce apod.
 17. Těžko bude kyselý jen náústek Honzo.Obvykle je to " zažrané" i ve dřevě. Občas pomůže vybroušení tabákové komory až na čisté dřevo,potom desinfekce nějakým bílým lihem a následné přirozené sušení.Náustek protáhnout čističem ( chlupatý drátek pro údržbu dýmky) namočeným také do lihu.Tuto proceduru zopáknout klidně třikrát a zkusit,zda se to zlepšilo.
 18. Jen dodám, raději dávám půlku či 3/4 dýmky a pokud mi konec nechutná,přepaluje se, či je v dýmce bažina,bez milosti vyhodím. Jsou to ty začátečnické chyby,kdy je tabák moc suchý, či moc vlhký a nebo špatně udusaný a pak by mi bylo líto vysypat celou dýmku.
 19. Napiš Zdenkovi Prachařovi
 20. Možná nás vyřadili z databáze a čekají že zdechnem doma sami
 21. Sere mě to diletantství, furt se někoho o něco doprošovat.Je takový problém udělat systém, který by fungoval, když už to stálo X miliónů ( a v našem státě možná i miliard) ?
 22. Takže jsme se posunuli, sice mi to nehlásí,že by něco bylo špatně, údajně mě posílali SMS a zpráva co ,no nic. Takže můžeme zase psát na podporu, mě jebne.
 23. No vidět, že ti to docela jde,to je fajn. Nepěchoval bych nějak moc,je lépe si přidusávat průběžně,jak jsem řekl spíše jen urovnat a zlehka, než pak zase nadzvihovat tabák hrotem protože je to moc utáhnuté. Pokud bys chtěl zkusit nějaký lehčí přírodní tabák, tak doporučím Orlík Golden Sliced. ( Jen z Němec) . U SG či GH je ta síla trošku výš a je potřeba si vytvořit trošku odolnost,přece jenom to není cigareta za pár minut.Tož ať se daří.
 24. Zkrátka mě to přihlášení nejde, opět "dokonalý" systém, a nebo to tam zadala ta bába, co nás šťourala, špatně. Séru na to, jdu spát.
×
×
 • Create New...