Přejít na obsah

Vojenské hodinky


Danton

Doporučené příspěvky

Hodinky Sturmanskie se počaly vyrábět od roku 1949 a to pouze pro potřeby armády. Byly mimo jiné předávány i absolventům Orenburského vojenského leteckého institutu.

Strojky vyráběné v 1 MČZ od roku 1946, měly nejprve 15 kamenů a strojek s centrální vteřinovkou se počal vyrábět v roce 1950.

Až od roku 1953 byl počet kamenů zvýšen na 17, strojek byl chráněn Incablocem a zasazen do nových pouzder se šroubovacím dýnkem. Typ Sportovnyje, se vyráběl v letech 1955 až 1962 s totožným pouzdrem a strojkem pro potřeby civilního trhu.

Můj kousek, o kterém kolega Časomíra tvrdí, že není autentický a jedná se o předělané Pobedy s přemalovaným číselníkem, byl vyroben v dubnu 1952, výrobní číslo 24030 a je osazen 15 kameny.

Urážlivé srovnávání s prodejcem Aukro FilipSevcik si vyprošuji. Pokud je kolega Časomíra z Prahy a měl by zájem, mohu mu hodinky poskytnout k prostudování.

Informace čerpány z :

http://www.poljot.ch/html/body_history.htm

http://www.netgrafik.ch/russian_space_watches.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já by toto netvrdil v případě sturmanskich jsem mněl v ruce provedení se dvěma druhy šroubovacích pouzder, dva druhy ručiček a vždy strojek se 17 kameny rok výroby byl okolo roku 1950 a jedny jsem dokonce donedávna vlastnil.Dále je pro mě charakteristická barva číslic cifefníku která je kašovitá její struktura na povrchu porézní u hodinek na výše uvedených snímcích to na tento typ barvy nevypadá.Bohužel kolem těchto hodinek je hodně fám a i o tom že je při prvním letu do kosmu je mněl Gagarin skutečně na ruce zbírám hodinky více jak 20 let ale je podezřelé že až poslední době se objevily fotografie s s hodinkama na skafandru Gagarina,Jedině co je s určitostí jasné při letecké nehodě mněl na ruce civilní hodinky Poljot.

Protože mně tato problematika zajímá pošlu dotaz do závodu Poljot snad mi odepíšou jak je to s kalibrama hodinek Sturmanskie dle roku výroby.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Neviete či používali Nemci počas II. sv. vojny aj vreckové chronografy Dugena?

 

B-uhr chronografy pre Kriegsmarine. Zase, jednotný dizajn a rôzny dodávatelia:napr. Alpina, Universal, Minerva.....Takže kľudne aj Dugena.

Značenie výrobcu len na kalibroch aj to nie vždy. Vzadu nemecký orol, M a číslo artilérie.

Na tých z tvojho obrázku sa mi zdá cena dosť prestrelená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Tak pani, poznam cloveka co robil cely zivot v armade. Konkretne v Ceskoslovenskych specialnych jednotkach. Ukazal mi hodinky, ktore si ,podla jeho slov, kupil este ako mlady vojak. Nosil ich vyhradne na pravej ruke a obsolvoval s nimi vsetky vojenske vycviky v ratane bojovych umeni. Je pravak, takze tych uderov do protivnika zazili tisicky. Okrem ineho prezili aj 80 zoskokov padakom. To vsetko bez jedineho servisneho zasahu, okrem niekolkych vymen sklicka. Su to Sportivnie z Prveho Moskovskeho hodinoveho zavodu:

post-6463-002037400 1295128767.jpg

post-6463-034483000 1295128783.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...