Přejít na obsah

RADO hodinky renovace


leonid

Doporučené příspěvky

zdravím vás pánové a obracím se na vás s prosbou. není to úplně má parketa, ale snad mi někdo pomůže. pořídil jsem netradičně tyto rado green horse. atrojek ok, ciferník a ručičky jakž tak, řemínek žádný problém. Průser je pouzdro, které je na několika místech zkorodováno a to i nehezky kolem korunky na dost viditelném místě. O sklíčku ani nemluvím, ale je trochu zažloutlé a stálo by možná za výměnu. vzhledem k jejich stáří nemaji v mateřské firmě RADU k těmto hodinkám již nic. Nemůžete mi někdo poradit jak na renovaci nebo výměnu či opravu pouzdra? Díky

post-2565-1198885442.jpg

post-2565-1198885465.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK jdu na to, stejně se mi nechce spát :notworthy:

 

Než to zašneš brousit tak prosím vezmi třeba seříznutou špejli a zkus odstranit to co je na nožiškách, Jestli to půjd ena čistý kov tak je to OK, Podle nápisu by to měla být nerez, ale to co vidím na fotkách vypadá na nožičkách spíše jako loupající se chtom. Pokud bys na to vzal smirek tak pak už jedině nově pochromovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než to zašneš brousit tak prosím vezmi třeba seříznutou špejli a zkus odstranit to co je na nožiškách, Jestli to půjd ena čistý kov tak je to OK, Podle nápisu by to měla být nerez, ale to co vidím na fotkách vypadá na nožičkách spíše jako loupající se chtom. Pokud bys na to vzal smirek tak pak už jedině nově pochromovat.

je to hodně do hloubky, úplně vyžraný kov, pokud to vezmu šmirklem, zůstanou díry a dolíky jak blázen...skoro na vykytování. tak teď nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to hodně do hloubky, úplně vyžraný kov, pokud to vezmu šmirklem, zůstanou díry a dolíky jak blázen...skoro na vykytování. tak teď nevím

 

Pokud by to byl nerez tak to bude jen na povrchu, takže to bohužel znamená, že to bude chrom. To znamená buď jemně očistit a nechat tak nebo sundat, vyleštit mosaz a pochromovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chytráci co to valíte.. nositel byl velkej agresor a do toho nerez pouzdra vyleptal svým potem kua veký díry.. vaše rady se šmirglem, špejlí a chromem jsou fakt veselý, zvášť když je to značka RADO. Namoč to do 10% sejrovky, na cca 15min, to ti sundá ten organickej sajrajt a pouzdru neuškodí, pak to vokartáčuj a uvidíš. Myslím, že ti nezbyde nic jinýho než vzít pilník a pořádně to vorajblovat. Pak teprv ten návod s tou hrubostí šmirglů bude sedět. Jo a nezapomeň vyndat sklíčko a strojek :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chytráci co to valíte.. nositel byl velkej agresor a do toho nerez pouzdra vyleptal svým potem kua veký díry.. vaše rady se šmirglem, špejlí a chromem jsou fakt veselý, zvášť když je to značka RADO. Namoč to do 10% sejrovky, na cca 15min, to ti sundá ten organickej sajrajt a pouzdru neuškodí, pak to vokartáčuj a uvidíš. Myslím, že ti nezbyde nic jinýho než vzít pilník a pořádně to vorajblovat. Pak teprv ten návod s tou hrubostí šmirglů bude sedět. Jo a nezapomeň vyndat sklíčko a strojek :guitar:

 

...nositel byl velkej agresor a do toho nerez pouzdra vyleptal svým potem kua veký díry... on má totiž pot silnější než kyselina sírová, je to totiž Predátor.... jeho potem a krví se plní šlánky do vesmírnejch elektro-raketoplánů...

 

Ach jo, je opravdu škoda, že se některé věci neustále vracejí ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nositel byl velkej agresor a do toho nerez pouzdra vyleptal svým potem kua veký díry... on má totiž pot silnější než kyselina sírová, je to totiž Predátor.... jeho potem a krví se plní šlánky do vesmírnejch elektro-raketoplánů...

 

Ach jo, je opravdu škoda, že se některé věci neustále vracejí ....

 

Predátoři byli také fajn. Ti zase měli místo krve něco jako lučavku královskou :)

 

Ale že by něčí pot takhle vyžral nerez, to také slyším poprvé. To by mu na ruce vydržel kožený řemínek jen pár dnů.

 

Edit: dýnko vydrželo, to je v pohodě, jak vidím. A přitom to přijde do styku s potem více, než inkriminované nožky.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda fakt nevím jestli nositelem hodinek byla třeba geneticky upravená Sigourney Weaver , ale asi vím, že to pouzdro je nerezový a vořezanou špejtí do toho určitě nepůjdu. No a s těma velkejma duznama asi prd někdo něco udělá, taky jako ta sejrovka, stejně se to pouzdro musí nakonec přeleštit celý. Navíc jsou na spodní straně nožek a to není vidět. takže jakej problém. Vše ostatní je dobrá práce s pilníkem a nějakým arkansasem. Taky fungujou takový ty bazmeky so si s nima baby leštěj nehty. Trochu nadhledu pánové, bolí mě hlava tak si du zas na pár měsíců dáchnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda fakt nevím jestli nositelem hodinek byla třeba geneticky upravená Sigourney Weaver , ale asi vím, že to pouzdro je nerezový a vořezanou špejtí do toho určitě nepůjdu. No a s těma velkejma duznama asi prd někdo něco udělá, taky jako ta sejrovka, stejně se to pouzdro musí nakonec přeleštit celý. Navíc jsou na spodní straně nožek a to není vidět. takže jakej problém. Vše ostatní je dobrá práce s pilníkem a nějakým arkansasem. Taky fungujou takový ty bazmeky so si s nima baby leštěj nehty. Trochu nadhledu pánové, bolí mě hlava tak si du zas na pár měsíců dáchnout

 

* pot žere nerez ( ale ne tan na dýnku, ale jenom na nožičkách ... )

* a třeba Radeko se taky brousí nejlíp skleněným pilníkem ...

* pár měsíců bude zase jenom pár dní.... naposledy to vypadalo takhle: .......Všechny vás zdravím a z jisté nostalgie tímto posledním modelem tady uzavřu celou jednu kapitolu Mobilis in Mobili a mé působení na tomto serveru........

 

... i když je pravdou, že pamatuju i mnohem emotivnější těžká rána a když jsem pak v 9 zapnul internet tak jsem zjistil, že tu vlastně není nikdo normální a všichni jsou idioti... a koukněmež je to tu dneska znovu.... nechci tady rozpoutávat podobné dikuse a napadání. Poradil jsem seříznutou špejli, protože je to šetrný způsob jak dloubnout do nánosu špíny, která ale je jak bylo napsáno v prohlubních toho kovu a to tak opatrně aby se případný chrom neoloupal. Nesmysly o tom, že by byla do hloubky vyžraný nerez si snad tady psát nemusíme když už by to byl vetřelec tak by prožral do hloubky i dýnko. A pokud to je jen špína tak stačí třeba kartáček na očištění a přeleštit například zmíněným Silichromem. Já raději modrou pastu Unipol a filcovej kotouč...

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hale, volám tedy leonida, ať poreferuje jestli to probrousil na mosaz, na fotkách je vidět prd. Mám několik Rado hodinek přibližně z hohodle vobdobí, i když ne takovej model a žádný nemaj pochromovaný pouzdro. To by fakt byl pech, kdyby si mezitím foukli mosazný pouzdro. To věřím víc tomu prožranýmu nerezu, což není až tak nemožný, chlorid železitý nebo chlorovodíková s peroxidem dělá s nerezem přímo divy. A mezi náma, je mi to vlastně úplně volný. Měj se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusil jsem to špejlí, nevypadá to nejhůř. dole mi to nevadí jen u korunky je to dost vidět. Fakt to vypadá jako rez, ona to dokonce je i rez. Laický dotaz? kolik západoněmeckých soudruhů ... teda sory ... může nerez rezavět? A jak srovnat ty dolíky u korunky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to nějaký divný s tím materiálem, co jsem se díval, tak všechny RADO Green Horse mají nerezové pouzdro.

Jinak na ebay se dají koupit v pěkném stavu za 80 USD.

no jo, ale tyto určitě ne. porovnej...všechno to jsou jakási retra z východoasijské produkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusil jsem to špejlí, nevypadá to nejhůř. dole mi to nevadí jen u korunky je to dost vidět. Fakt to vypadá jako rez, ona to dokonce je i rez. Laický dotaz? kolik západoněmeckých soudruhů ... teda sory ... může nerez rezavět? A jak srovnat ty dolíky u korunky?

 

Samozřejmě, že může - viz nerez nádobí nižší kvality a myčka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja teta t.č. už na dôchodku robila vo vývoji v známom strojárskom podniku, kde sa robili výrobky z kvalitnej antikóry a jej špecializácia bola povrchová úprava. Pri testoch im nerobila problémy odolnosť voči kyselinám, ale odolnosť proti dlhodobému pôsobeniu obyčajnej pitnej vody!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...