Jump to content

hciq

Member_50
 • Posts

  2,178
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  v lese

Recent Profile Visitors

12,272 profile views

hciq's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. celý léto teď žeru todle...základ oliváč, cibule, lilek a jakákoliv zelenina. Dochucený... česnek, čili, sejra, byliny a nějaký semena.
 2. Modifikovaný péro z V3-esky
 3. Na mě to zase vyštěklo z netu. Tak jsem si projel fotky.....prdel je, že se prej narodil v Plzni...no možná, ale vesnice kde vyrůstal se jmenuje Stupno...to pro PR není zas tak dobrej název.
 4. první pesa je husky+bovier....foceno v západních čechách
 5. zjištění, že i hoďky z vrcholný éry Velkýho kormidelníka jsou stále funkční....no úžasný. Asi si zase koupím nějaký ty čínský, z pohledu prkennýho Evropana.... obludy
 6. nejlepší ranní lék na kocovinu....
 7. hciq

  What is Rolex Syloxi?

  Myslím si, že je to jedna řada slitin SuPerior peRfOrmaNce (SPRON) od Seiko Instruments... 610, 630, jsou asi jen inovace. Tech. list vod SPRON 510 má na úvodním obrázku i vlásek...péro jako péro.
 8. děláte jako by jste nikdy neviděli ukrajinskou ubytovnu
 9. jo je to martenzit. Napsal jsem kokotinu......nepozornost
 10. Když si to teď pročítám, tak se fakt musím smát.....sem měl fakt slušně rozhozenej sandál...a ještě úplněk. Ta svině mi vod čtyř hodin svítila do vokna. Spal jsem asi tři hoďky, pak se doštrachal ke kompu a narazil na tendle blábol. Měl bych to asi ještě celý dotočit. Tak...nejsem žádnej metalurg a ani strojař, takže všechny moje rádoby odborný poznámky berte s rezervou. Jen si musím udržovat nějaký to povědomí vo materiálech a jejich chování, no a na to, abych vobčas něco nadatloval, to bude asi stačit. Nejvíc mě asi vytočilo, že ten PR-dlab si neověří pár základních faktů a to ještě před tím, než to vypustí do světa. Austeniticko-feritické a nebo jinak duplexní oceli, jak už název napovídá, maj vyváženou austenitu a feritu a tím jsou daleko odolnější k deformacím a různejm chemicko-mechanickejm pochodům....takže fakt heavy-duty aplikace. V přirovnání k hodinařině je to jako jít s houfnicí na mravence. Takže vejfuky pro chlupatý řidiče nákaďáku je asi lepší směr...(díky Nigh...) Kdysi jsem hledal dodavatele speciálních slitin a narazil na švýcarskou firmu Hempel metals & more. Mimochodem dodávaj i tady zmíněnej materiál pod názvem Cronidur 30...speciální austenitická ocel. Původně pro leteckej průmysl. Když jsme u tý tvrdosti....pokud to zakalí nějakej šikula může se dostat na hranici kolem +- 60 HRC (nožaři vědí) Takovou kudlu už nenabrousíte s "karborundum brousek za korunu kousek", ale musíte na to něčím diamantovým. Na povrchu tvrdý jak sviňa a uvnitř houževnatý....takže vod Damasko dobrá volba. Dělaj kolem toho sice taky trochu tanečky, ale neuvařili to jak ten náš pejsek s kočičkou. A poslední příklad...tydle švýcaři maj v nabídce i materiál pod označením 904L a z toho jsou všechny ocelový Rolexky. Je to extrémně korozi odolnej materiál, houževnatej, ale na úkor tvrdosti povrchu. Takže obrácená filosofie Damasko. Navíc ...vůbec kolem toho nekřepčej žádnej vobkočák. Co je teda pro mě lepší? Aby mi hoďky nikdy nezrezly, i když se s nima budu cachtat ve slaný vodě....jsou to přeci potápky...ne? A nebo abych je měl stejně vobitý místo dvou za čtyři roky. škrábance na povrchu pouzdra asi ještě nikdy nebyly příčinou mechanický dysfunkce hodinek. S tím maj problém jen hnidopiši. Pořádnej mořskej vlk si jednou za čas ze svejch Rolexek voškrábe případnej nános korálu a plaví se dál.
 11. tady jsou dva totál vořezaný modely, bez zbytečnejch hovadin. Mám je jako pracovní........nerad divočinu. Analog má blbě vyřešenou korunku......je to voser měnit datum...sou prostě vosekaný ale za pár šupů a maj i něco jako luminiscenci. tady je maj na ebay za pusu: http://www.ebay.com/itm/Casio-G-Shock-Standard-GAC-100-1A-Mens-Watch-Brand-New-/291066471638?pt=Wristwatches&hash=item43c4e9e4d6 http://www.ebay.com/itm/CASIO-G-SHOCK-ANTI-MAGNETIC-200M-BLACK-WATCH-GA-150BW-1ADR-/390857387074?pt=Wristwatches&hash=item5b00ea6c42 a fotky
 12. ......to sou zase novinky v tom českým hodinářským žabinci. Vždycky, když narazím na nějakej PR Prokopův článek, tak se v duchu připravuju, jaký to na mě vypadnou zase perly. Aby bylo jasný, vžycky jsem měl úctu k řemeslům a lidem (demiurgos) co dokážou do surovýho materiálu vložit obsah a tak spolu s formou vytvořit něco, co těm druhejm ..třeba ...míň šikovnejm ....může udělat minimálně radost. Jestli je výsledek makovej, zelenej, hranatej a nebo ušmudlanej je fuk. Estetický vnímání formy je subjektivní a ovlivněný dobou, společností, tupostí, leností, sračkou...... Anti-metafyzika postmoderní formy a obsahu. Koupím Kinder vejce s překvapením, kvůli tomu plastovýmu tajemství uvnitř, ale tu vytouženou radost dám teprv, až když sežeru ten čokoládovej obal. Platónova Agalma pláče....a já taky. A teď to sdělení forma je fajn...lepí se na zuby, jak čokoláda...ale obsah...ten nechápu....."duplexní ocel, která je tři až čtyřikrát tvrdší, než běžně používaná ocel 316L"..... Nebudu plkat co je duplexní nebo super duplexní, čím a proč se leguje a kde se používá. Je jich celá hromada a Gůgl. Nebudu se patlat ani ve fyzice, mechanice, statice a už vůbec ne v metalurgii...neumím to. Úplnej bazál...a tabulky. tvrdost: chápu jako odolnost povrchu materiálu proti lokálnímu poškození....vyjádřený třeba podle Vickerse 316L 220-240 a třeba Uranus 35N (gůgl) 250-280 a kurva....co je špatně....třeba to ten PR-dlab myslel jinak a já to blbě pochopil. Tak ještě jednou...a trochu fantazie. Možná myslel pevnost a napsal schválně tvrdost, aby takovejm jako já rozhodil spaní. Nebo myslel voboje a píše jen vo tvrdosti a chce vypadat jak tajemnej hrad v Karpatech....umění tajný techniky transylvánskýho PR. pevnost: je prostě pevnost, ale když už tak v těch megapaskalech co tam na to naložej 316L 490 MPa Uranus 600-770 MPa To už je trochu lepší, ale furt to ani zdaleka není třikrát a už vůbec to neříká nic vo tom, co se stane, když do toho budu chtít třeba mignout kladivem. A to tam ještě bude ten diamantovej black top povrch. To už je přímo funerální bomba...něco jako černá perla, teda černej diamant. Asi to spíš bude nějaká fajnová hi-tech povlaková metoda modifikovaným uhlíkem...ale diamant to je kalibr. Vzájemnej tabulkovej poměr prostorovejch deformací tohodle matroše je tak šílenej, že se to asi vobuší skoro stejně jak to starý a nudný PVD. Navíc ta jejich vychytaná duplexní vocel je mínus kobalt a to tydle CVD (diamantové) povrchy prej nemaj rádi...říkaj vrtáci, takže takovej mechanickej šok vo kovový futra bude asi konečná. Takže si položím votázku, chci já vůbec takhle naservírovanou nádobu zbytečnýho duplexního nic. Kdyby to byly aspoň hodinky pro pořádný chlupatý chlapy na vrtnejch plošinách, kam takovej materiál patří, tak by ten Platón, v tom dřevěným futrálu tak nevyváděl.
 13. Chtěl bych takto ofiko poděkovat chlapům z Knespl&Majzlík za perfektní spolupráci...... Měl jsem navrhnout a vyrobit pro opravdovýho "hardcore" audiofila rack do interiéru a to na míru ke všem komponentům. Parametry sestavy nejsou z mých úst relevantní, neb jim až tak nehovím. Zasvěcení z fotky poznaj, že tato "squadra" se asi neprodává v řetězcích obvyklých pro prodej spotřební elektroniky. První skizzy a nápady jak řešit absorbéry .....a už jsem jel na Dělostřílny...a tam Láďa prohlásil něco, co nešlo neslyšet....co to uložit v safírovejch kamenech. A bylo vymalováno. Vzniklo řešení, který asi nikdo ještě nerealizoval. A po vzoru klasický hodinařiny a jemný mechaniky ani není vidět. Zdání jen dává tušit, že tam asi něco bude.... a pár fotek..hroty bohužel byly při focení na zakalení
 14. kde sakra žiješ na alfacentauri???
×
×
 • Create New...