Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

Teď jsem si uvědomil, že u těch mých bastlů mám neoriginální sklo, takže těch mých 13,5 je jen orientačně. Chtělo by to změřit nějak jinak

 

Nejjednodušší asi bude vzít pouzdro bez skla - myslím, že každý z nás nějaký takovýhle vrak má doma a měřit to bez skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem upravoval kroužek kolem strojku kal.68 tak, aby pasoval na automat, kal.96. Operace se povedla, pacient přežil. Nejdříve zvětšit vnitřní průměr na 25,7 a potom propilovat zářezy pro upevňovací šrouby a korunku. (Neumím to lépe vyfotit)

post-10277-058158400 1297356670.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Uvažuju o renovaci PS2. Mám zelená humberta a kromě toho, že se hodinky při překlápění datumu zastavujou, mi vadí nepřehlednost ciferníku, jako takového. Už jsem si myslel, že při renovaci zvolím starší ciferník jen s hodinovými indexy a armovacím kroužkem.

Pak jsem viděl zrenovovaná humberta http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/26617-prim-sport-2-po-renovaci/page__view__findpost__p__472820 a přijde mi, že vůbec nejsou marné. Moc se mi líbí potmě :) No a tak mě napadlo, že aspoň podle mého vnímání Humberto ciferníku by jeho čitelnosti prospělo, kdyby minutová ručička byla o nějaké 3mm kratší, aby byla malá mezera mezi minutovou ručičkou a minutovými indexy, resp. aby se minutovka dotýkala zelených hodinových indexů a zároveň je příliš nepřekrývala.

 

A k tomu teda mám pár otázek:

Existovala jiná varianta délky ručiček pro PS2?

Napadá vás možnost modifikace- ručky z jiných hodinek, které by barevně odpovídaly a vyhověly by požadavku na délku, kterou popisuju, případně, přemýšlím jak minutovku zkrátit a nanést na konec bílou barvu (viz. úprava ve photoshopu -před a po)

post-11423-075595100 1298228348.jpg

post-11423-023797100 1298228364.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost dobrý! Z čeho to je?

 

Som sa doma minuly vikend nudil, tak som zosypal na kopu stare vraky primiek a zlozil som z nich jedny taketo. Ani neviem co som zobral z ktorych. Ide o kaliber 66 ktory som vlozil do najzachovalejsieho puzdra ktore som doma nasiel. Do pozornosti davam cifernik! Tento kaliber nefunguje bez osadeneho ciferniku spravne, tak som vybral ten v najhorsom stave a radikalne som ho osekal na minimum potrebne pre fungovanie. Je to ta podivna zlata trojuhovnikovo-ovalna vec tesne pod rucickami.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen dodatek k mému dotazu - viz. http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/10773-bastleni/page__view__findpost__p__551037

 

to Prim opravdu zkracoval ručičky pro použití na menších cifernících namísto výroby kratší varianty? aspoň tak mi to připadá.

 

Ano, na dětské Sporty se dávaly kratší ručky. Občas se tyhle dávají i na zbastlené "exportní" Ancre Surf (Prim Sport 2), velmi často se tak už přitom bastlily přímo v Eltonu. Nicméně originální varianta Ancre má dýnko s anglickými nápisy a dlouhé ručky s červenou výplní. Exportní v zelené jsem neviděl (tedy ciferníky ano, ale nikdy že by se skutečně někde ne eBay objevily).

 

Originál (fotky uživatele v79):

 

post-6998-002652400 1298364117.jpg

 

post-6998-037695600 1298364133.jpg

 

post-6998-050631300 1298364136.jpeg

 

Bastl (foto nějaký prodejce z Aukra):

 

post-6998-005607600 1298364088.jpg

 

post-6998-067061700 1298364166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto prispevky by meli videt designeri z PRIMU.

 

Klobouk dolu pred tvou kreativitou a sikovnosti. A ten cerveny pasek? Kdybys mi to rek, tak bych se smal. Ted jsem ohromen modernosti ve starem kabatu. A ten svezi vanek reminku.... Posted Image

 

Gratuluju. Kdyby byly v obchode, tak bych rozhodne po nich poohledl.

 

Ruské Primky jsou naprosto boží!!!! Paradoxně se mi líbí více, než cokoli z celé současné produkce Primu. Jestli to mohu vědět,na kolik tě to celé vyšlo? Počítám tak maximálně 20% z ceny oněch láskou opředených solitérů se strojky z bazaru. To budou mít hoši z Prim vlákna se svou novou l.e. radost Posted Image Bastlu zdar Posted Image

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...