Jump to content
Sign in to follow this  
pepO77

Grand Seiko SBGW231

Recommended Posts

Ahoj,

rad by som sa obratil na 'tudy zdejsi' expertov na GrandSeiko. GS respektujem, aj obdivujem - no zatial som nedosiel do stadia, ze by som aj dokonca chcel mat v zbierke GS. Posledne mesiace som sa nasiel v jednoduchych - time only - hodinkach, s manualom. Vcera som zabrusil do Koscomu a oko mi padlo na SBGW231. Velmi zaujimava hodinka - 37 mm (moj ideal), kremovy/champain/vintage cifer (nie biela), bez sunburst, krasne rucicky. A to naj - po otoceni GS manual so super upravou (velmi netradicny odlesk - dava cele spektrum farieb). Jemne minus - ako kazde GS, hodinka je relativne vysoka (avsak cast vysky je zo zadnej strany), a vacsia korunka (esteticky by som dal mensiu, ale uznam ze taketo kolecko nie je problem natahovat - predsalen je to manual na 72 hodin). Co si myslite a viete mi povedat o 231 (resp 031 predosla verzia), a strojceky 9S? Dakujem za nazory a hlavne osvetu (vela na forach toho nie je).

post-58646-0-33776700-1553235522_thumb.jpg

post-58646-0-98888900-1553235526_thumb.jpg

post-58646-0-28852700-1553235531_thumb.jpg

Takze laska splanula a cakam na Grand Seiko 4520-8000, no date - a teda vintage. Bude to nelestene, povodny cifer a rucicky. Uz sa tesim.

Manualny natah, hibeat 36000, case este trochu mensi ako nova iteracie.

Clanok: https://www.watchprozine.com/seiko/grammar-of-design-meets-hi-beat-a-review-of-the-grand-seiko-4520-8000/9354611/876/