Přejít na obsah

Zafírové sklo na Trappist-1 NASA Edition Neutron Star


Doporučené příspěvky

Ahojte mám rozbité sklíčko na týchto netradičných hodinkách Xeric Trappist-1 NASA Edition Neutron Star

https://www.xeric.com/products/xeric-trappist-1-nasa-edition-neutron-star

Ako je v popise napísané , na hodinkách je Hesalite.(plastové sklíčko) Samotný výrobca má servis v USA, chcel by som ich dať opraviť na Slovensku 

Dalo by sa niekde  zohnať zafírove sklíčko ?

Koľko môže také sklíčko stáť aj s výmenou?

Ďakujem pekne za akúkoľvek pomoc. 

 

Movement: Seiko VH31, 2 Jewels Accuracy: -/+15 sec per month
Battery Life: Up to 12 months
Functions: Super-LumiNova Planetary Hours / Minutes / Star Seconds 
Dial: Constellations Super-LumiNova Star Map 
Case: Hand-finished 316L Stainless Steel 
Crystal: Domed Hesalite 
Water Resistance: 5 ATM 
Dimensions: 44mm x 11mm (+4mm crystal)
Lug to Lug: 47mm
Strap: 22mm U.S. Horween Leather with Tool-free, Quick-release Springbar System 
Wrist Circumference: 6.25"-9" (160mm/225mm) 
Weight: 2.9oz (82 grams)

received_399773928609075.jpeg

received_293288499485536.jpeg

received_222449866743438.jpeg

Upraveno uživatelem Peto77
Vhodnejší názov temy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Peto77 změnil název na Zafírové sklo na Trappist-1 NASA Edition Neutron Star

Ten safír myslím bude problém. Jak je vypouklé atd. Případně to bude nesmyslně drahé. Navíc tady hesalit vypadá líp. A pro mě třeba moony se safírem nejsou moony... a rozbité je jak? 

Realne si myslim, ze safir by byl +- drazsi nez ty hodinky a nevypadal dobre

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je prasknute v strede.

Cez safirové sklo by sa zmenil vzhľad tých hodín ? 🤔 No chcel som tam dať niečo odolnejšie lebo tento Hesalit moc nevydržal.😏 Prípadne tam dať nejaké odolnejšie sklo ako to pôvodne. Cenu som si predstavoval tak do 100€ za ten safír, ale nevyznám sa v tom a preto som sa obrátil na chronomag keďže je tu veľa hodinkových nadšencov a odborníkov.

received_399773928609075.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám občas pro radost - hlavně i kvůli hvězdné lumi - nosím také jedny ("zlaté" Webbovky - viz první foto). Obávám se, že aby to bylo takto pěkně vypouklé, případně nějaká alternativa - ale tak, aby zachovala a nezkreslovala původní "obraz", tak tě to vyjde skoro na cenu nových hodinek (v quartzu). Případně zkus přímo Xeric a originál náhradní sklíčko. Pokud tě to táhne do safíru, tak nedávno úspěšně zakončili projekt na Kickstaru a chystají se prakticky stejné, jen 38mm místo 40mm (což jsem kvitoval), se safírem a v quartzu navíc konečně i se zajímavě řešenou měsíční fází, kterou dřív nabízeli jen na těch větších automatech. K těmto "vesmírným hodinkám" to sedne, samozřejmě jsem tehdy hned využil Kickstar a na Blue Moon se už těším (druhé foto) ...

 

Xeric hodinky 1.jpg

Blue moon xeric.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupovať nové hodinky nechcem. Riešiť to cez Xeric bude asi na hodne dlhú dobu , len na hodinky od objednavky sa čakalo pol roka.. Ale možno najlepšia alternatíva objednať originál sklo od nich a dať si ho vymeniť v miestnom hodinarstve a dávať si na hodinky väčší pozor , keďže to sklo je veľmi krehké. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, valjoux napsal:

To sklo je potřeba vyndat teprve potom je nějaká další možnost.

 V pláne je navsteva hodinarstva, no rád by som mal nejakú predstavu o cenách atď. A čo mám žiadať od hodinara keď to sklo oddelí od hodiniek ? Presné rozmery?  Je tu aj možnosť, že to sklo sa nebude dať vymeniť ? 🤔

Upraveno uživatelem Peto77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 minutes ago, valjoux said:

Nepředpokládám že hodinář řekne sežeň si a to já to pak namontuji. Je potřeba ochotný hodinář co do toho půjde a v dnešní době určit předem cenu je nemožné.

Preco by to mal byt problem?

Sem -> https://www.sinal.sk/ som doniesol vlastne sklicko a zaplatil som len za pracu. Ziadny problem.

Jasne, ze minici bateriek z nakupnych centier do toho nepojdu, ale su snad este normalni ochotni hodinari ako tento Tomas ci Onyx, ktori maju prozakaznicky pristup. Pripadne kludne mozu mat ine moznosti ako dane sklicko zohnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nemám šanci sehnat danou součástku a zákazník si jí sežene tak ano. Ale služba nefunguje tak že si zákazník donese něco a někdo to dá dohromady. Do restaurace si nedonesu taky  v tašce maso které chci udělat. Pokud dostanu takovou věc na stůl tak zjistím stav a pak se jedná co a jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši diky moc, zatiaľ som  skúsil kontaktovať výrobcu, či mi vedia zaslať originál náhradný diel , tak uvidíme.

Každopádne vedeli by ste mi odporučiť schopného hodinára v Okolí Bratislavy alebo Trenčína, ktorý by sa mi na tie hodinky vedel pozrieť a navrhol nejaké možnosti ? Fakt si netrúfam objednávať na slepo safírove, alebo iné sklíčko, keď ani neviem čo tam patrí. 

Pokiaľ je tu na fóre nejaký zoznam schopných šikovných overených hodinarov tak ma prosím nasmerujte ďakujem veľmi pekne. 

PS:založim novú tému na tych hodinarov.

Upraveno uživatelem Peto77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...