Přejít na obsah

Glashütte spezimatic cal.75


zbkonf

Doporučené příspěvky

Nechal jsem se infikovat tímto vláknem http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...13348&st=60 a dobrou zkušeností člena Apep a včera jsem navštívil pana Stoppoka v Glashütte.

Původně jsem měl v úmyslu zachovat původní vzhled hodinek tzn. vyleštit pouzdro (zlacení bylo odřené jen na nejexponovanějších místech), vyměnit ciferník, vyčistit a seřídit strojek. Bohužel se nakonec ukázalo, že jedna nožka pouzdra je ohnutá a naprasklá. Nakonec je z toho celková renovace čili původní zůstane jen strojek. Design jsem si vybral dle vzorků (foto jsou dostupné na webu http://www.as-glashuette.de ) střídmě elegantní zlaté provedení. Nejprve jsem chtěl stíbrné pouzdro s antracitovým ciferníkem, ale tato kombinace se ukázala špatně čitelnou. A navíc Glasšutky by asi měli být ve zlaté. Nové pouzdro je také o 2mm na průměru větší.

Celková renovace levná není (ve srovnání s tím co stojí nejlevnější ETA) ale není to masovka a celkově se mi moc líbí.

Renovace by měla být hotova koncem příštího týdne, pak sem dám fotky po..

Jednání bylo super, přesně tak jak psal Apep, dohodli jsme se i na platbě v korunách (nemusím měnit eura a Andre jezdí do Čech za nákupy). Zdeněk

post-4237-1228901919.jpg

post-4237-1228901927.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se infikovat tímto vláknem http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...13348&st=60 a dobrou zkušeností člena Apep a včera jsem navštívil pana Stoppoka v Glashütte.

Původně jsem měl v úmyslu zachovat původní vzhled hodinek tzn. vyleštit pouzdro (zlacení bylo odřené jen na nejexponovanějších místech), vyměnit ciferník, vyčistit a seřídit strojek. Bohužel se nakonec ukázalo, že jedna nožka pouzdra je ohnutá a naprasklá. Nakonec je z toho celková renovace čili původní zůstane jen strojek. Design jsem si vybral dle vzorků (foto jsou dostupné na webu http://www.as-glashuette.de ) střídmě elegantní zlaté provedení. Nejprve jsem chtěl stíbrné pouzdro s antracitovým ciferníkem, ale tato kombinace se ukázala špatně čitelnou. A navíc Glasšutky by asi měli být ve zlaté. Nové pouzdro je také o 2mm na průměru větší.

Celková renovace levná není (ve srovnání s tím co stojí nejlevnější ETA) ale není to masovka a celkově se mi moc líbí.

Renovace by měla být hotova koncem příštího týdne, pak sem dám fotky po..

Jednání bylo super, přesně tak jak psal Apep, dohodli jsme se i na platbě v korunách (nemusím měnit eura a Andre jezdí do Čech za nákupy). Zdeněk

Uvidiš, že budeš spokojený, budou to nové hodinky, k tomu pěkná dřevěná krabička, originál kožený pásek, pohoda. Už se těším na fotky :-) Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To je ten Andreho pasek s razítkem Glashutte, nebo jste se domluvili na jiném? Připadá mi nějaký větší, ale je to možná jen dojem. Jinak jsem rád, že je tu další spokojený majitel krásných oblekovek solidní značky Glashutte! Co teď dál? :-)

A když už jsem tady, tak mi dovolte, abych Vám všem nejen v tomhle vlákně, ale i ve všech ostatních, popřál příjemné vánoční svátky a co nejvíce skvělých hodinářských zážitků v novém roce 2009!

Váš Apep - Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano pásek je od Andreho s vyraženým nápisem, zřejmě mate ta fotka.

 

A co dál, oblekovky mám, chybí mi potápky, pilotky, chronograf....., ale to je zřejmě podobná story jako všech, které chytil ten bacil chronobundus (nebo jak se jmenuje).

 

A ještě jednou díky za inspiraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve čtvrtek jsem si v Glashütte vyzvedl nové hodinky (původní je jen strojek cca z roku 1970). Jsem na výsost spokojený. Výsledek je tady.

 

Ja tohle kdyz vidim, tak jsem nejak zatracene nostalgickej...proste skoro zamackavam slzu :crybaby:

 

Co k tomu rict? Nadhera, hodinky lepsi nez byly a pristup zrejme pohoda, klidek a cigaro...hmmm :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...