Přejít na obsah

Prim a Roskopf - co s nimi dal?


Doporučené příspěvky

Dobry den.

Dostal jsem tyto dva kousky.

Primky bohuzel po natahnuti jdou par hodin, pak se vzdy zastavi. Natahovaci kolecko jde otocit jen parkrat, pak se uvolni a jde opet natahovat az po nekolika dnech.

U Roskopf hodinek nevim, zda funguji, ani nevim, jak to zjistit. Zda se, ze chybi natahovaci kolecko.

V hodinkach se nevyznam, ale zdaji se to byt kvalitni strojky a pro nekoho mozna i hodnotne. Primky bych nosil, byla-li by oprava za rozumne penize.
Jinak nevim, zda-li je darovat, prodat, popr. nechat opravit.
Rad bych vas tedy poprosil o radu - co s nimi dal?

 

Dominik.

D4766C10-C526-4189-A17A-E5B7C5D425FD.jpeg

C3BF06B7-DCC5-47AE-88AF-966E36A61492.jpeg

8DA58D10-7913-464B-8972-AB9772EBBDA6.jpeg

Upraveno uživatelem Dom108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v první řadě by je doporučoval odnést k hodináři a nechat si zjistit ceny za případnou opravu.
Takto na dálku ti podle fotek těžko někdo přesně poradí.
Pokud tě zajímá prodejní cena, podívej se na Aukro.

Ano, u kapsáčů ti chybí natahovycí korunka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s pane Vitem. Podobne Roskopf mam na stole a vsechy kameny jsou praskle. To bez rozdelani nejde poznat. U tech vasich chybi korunka a takovy kolicek kterym se prepina nastavovani/natahovani. Ciselnik bude chtit hooooodne pece. Myslim ze pokud hodinky nemaji pro Vas pamatecni hodnotu oprava na kseft asi uplne nevyjde. Ve Francii podobne jsem videl kolem 40e a s ciselnikem v lepsim stavu. U nas mozna ziskate trochu vic nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar 

PRIM-maji praskle pero ,zrejme hacek na konci ,pero brzdi pouze treni (chvilku)potom proklouzne .Zrejme potrebuje par dni v klidu a prilepi se .

Nove pero a sklicko a budou slouzit dal .Pro mne snadna oprava za par Kc ,ale obavam se ,ze se s hodinarem nedomluvis ,pokud te vubec pusti ke slovu a nevyhodi te rovnou .

Bohuzel ,po takove zkusenosti jsem se to naucil sam .

Pat.ROSKOPF -napis budi duveru v pave svycary-opak je pravdou-Pan Roskopf postavil dosavadni hodinarinu na hlavu a vymyslel system nejlevnejsi mozne vyroby

hodinek .Princip spociva na pohonu obou rucicek primo od perovniku .Byl zato opovrhovan a zesmesnovat aby posleze byl namnoho kopirovan .

Chybi natahovaci hridelka s korunkou A zrejme mnoho dalsich soucastek ,nekdo se vtom vrtal -je ponich .

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za hodnotne podnety a informace.

Roskopf jsou na bazosi za 900,-, snad to neni prilis.

Primky ve ctyrech dnech kazdodenniho natahovani tikali vzdy o nece dele. Take kolecko se postupne dalo natahovat dele, nez se ovykle uvolnilo. Nyni vydrzi cely den, i noc, a i kolecko se uz neuvolnuje.

To me tedy prekvapilo musim rict :).

Zajimalo by mne, jak dlouho, pokud jsou nove, na jedno natahnuti vydrzi. A take, jaka je zivotnost natahovacich hodinek - nezkracuje se casem doba po kterou na jedno natahnuti pobezi?

Upraveno uživatelem Dom108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...