Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Po přečtení recenze na Rado Captain Cook od Snekofona, mě nadchla myšlenka vlastnit taky jedny bronzové hodinky.
Volba nakonec padla na tyto Lum-Tec M89 Bronze.

Koupil jsem je napřímo. Líbil se mi přístup a ochota . Odpověděli rychle na moje dotazy, nechali mě vybrat si číslo, doručení proběhlo během pár dní.

 

Pouzdro je pořádný kus broušeného bronzu 44mm bez korunky a 51mm lug to lug. Výška je 13.8mm a váží i s páskem 133g.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.


Pásek je 24mm široký. Je z opravdu tlusté kůže, na první pohled velice kvalitní, hezky voní asi ruční práce.
Na moji ruku bych chtěl, aby byl o kousek delší, ale třeba se ještě natáhne. Pásek je tak mohutný, že mi překáží při psaní na kompu.
Spona má na sobě vygravírované jméno výrobce a zespodu stainless steel. To mě mate, protože v popisu píší, že je bronzová.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Číselník je černý a zrnitý. Moc se mi líbí datumové okénko, které není skoro vidět. Je to velice decentní, trefuje se to do mého vkusu. Nemusím na hodinkách kyklopy, datumy, dny. Radši bez. Ručičky jsou u osy ve stejné barvě jako číselník. Když se tak rychle mrknete od pasu kolik je, tak než se oko zaostří vypadá to, že ručicky levitují. Vždycky mě to zaujme.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Lumi je silná, příští týden mi přijdou SWC Hyper-G, které mají mít snad ještě silnější, těším se na porovnávání.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Korunka je vpravo. Je dosti velká, vroubkovaná a šroubovací. má už patinu. Ze začátku mě to mrzelo, ale předpokládám, že je to výrobním procesem.  Moje hodinky jsou 92/100 čili jedny z posledních. Očekávám, že pouzdro patinu korunky rychle dožene. Pokud ne, tak popoženu já.
Na korunce je logo LT, které bych osobně zmenšil klidně na polovinu a šoupl ho přímo do středu.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Safírové sklíčko s AR kryje číselník, je velmi lehce vypouklé.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.


Zespodu je šroubovací ocelové dýnko se safírem. Pod ním strojek Sellita 200-1. Na rotoru je logo LT. Tady bych si představoval trochu víc nápaditosti, ať je na co koukat. Třeba plastiččejší  rotor v barvě bronzu. Nebo bez sklíčka a něco vygravírovat, třeba něco zajímavého o bronzu jako materiálu.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Od hodinek nemůžu odtrhnout oči. Strašně se mi líbí. Těším se jak se budou postupně měnit.
Chci mít do budoucna 7 hodinek pro každou příležitost, různé druhy a/i materiály. Tyhle by mohly zůstat hodně dlouho, možná nafurt.

 

 

Edited by Quarantine
  • Quarantine changed the title to LÜM-TEC M89 Bronze
Posted

Gratuluju.
Moc se mi líbí ten "šmirglový" číselník.
U mých B19 je spona také ocelová, s PVD povrchem, což mi s ohledem na kontakt tohoto dílu s kůží vyhovuje.

  • 2 weeks later...
Posted

Jak originalni pasek, tak guma jsou na mou ruku prilis kratke. Vyresil sem to zatim timhle prodlouzenym krokodylem, ktery sedi perfektne. Do budoucna budu chtit neco na miru. Par fotek s bronzem.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...