Přejít na obsah

Tudor Black Bay GMT PEPSI


Brozik

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny fanoušky růže a štítu ve znaku,

od zdejšího váženého člena jsem pořídil své první Tudor hodinky - Black Bay GMT PEPSI z roku 2018 a jsem z nich tak nadšený, že jsem udělal pár cvaků a zároveň bych rád posdílel své postřehy. 

DO01000835.thumb.jpeg.86f7887a3164afbf9ede374db93a0a8a.jpeg

Pepsi Tudorky rozhodně patří mezi ikonické hodinky. Se svým plnotučným Rolex bratrem sdílejí hned několik hodnot. Velmi se mi líbí lehké “vintage” pojetí BB modelů, zvlášť pak sněhové vločky na ciferníku, které odkazují na Tudor Submariner z let 1969 - 1975. Ostatně potápěčské Tudor hodinky používalo i francouzské námořnictvo. 

DO01000839.thumb.jpeg.9b3cf19e3ce25a5e875060331619df74.jpeg

Musím uznat, že Pepsi na oceli s průměrem pouzdra 41 mm, mi naprosto dokonale sedí na ruce. Od původního majitele jsem obdržel i full set Tudor řemínků + jeden navíc:

- ocelový Tudor tah

- kůži “Terra di Siena” (barva země v Toskánsku)

- NATO strap vyráběný ve francouzské manufaktuře na historických mechanických pletacích strojích (až nesmyslně drahý…)

+ Forstner Jubilee, který je naprosto boží! Netahá chlupy a v kombinaci s Pepsi lunetou vypadá opravdu dobře! (Nasazen na fotkách)

V zásadě tak mám řemínky pro všechny příležitosti. 

IMG_0219.thumb.jpeg.8fc20ea11f31c39916c6b1c9d31068a4.jpeg

Jak dobře poznamenala moje žena, která se v hodinkách v zásadě moc neorientuje, nejvíce výrazným prvkem je PEPSI luneta. Modro-červenou lunetu naleznete i u cestovatelských Rolexů (jednou se k nim snad propracuji). Samozřejmostí je GMT funkce, tedy zobrazení dalšího časového pásma pomocí červené ručky a časové škály na barevné lunetě. Přiznám se, že právě barvy mě u tohoto modelu imponují nejvíce. K tomu “větší” korunka s gravírovanou růží odkazující na původní rod Tudorů. 

IMG_0220.thumb.jpeg.d380e042cc9a62c8cc3aef03f6e12cbc.jpeg

Uvnitř naleznete manufakturní strojek MT5652 se 70hodinovou rezervou. 

DO01000851.thumb.jpeg.fcdf2ba0f9dfb564fd509af08dec44a2.jpeg

Tenhle model už má něco za sebou, přitom je ve stále původním stavu (neleštěnný). Na to, že jsem “zřejmě” již třetí majitel, tak sedm let staré hodinky vypadají velmi dobře, až na pár vlásečnic a lehkých škrábanců. Myslím si, že u Tudoru dlouho zůstanu a tohle nebude poslední model. Že by Pelagos? Nebo další GMT v bilé barvě? Co myslíte?

DO01000880.thumb.jpeg.6486cbdbe41c2e56716776b7cd43960c.jpeg

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, raduzn1 napsal:

Je z tebe cítit radost a nadšení. Tak si užívej každou vteřinu, minutu, hodinu...

Jo. Souhlas. Radost mám, díky moc 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...