Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak..... hodinky mi připadají jako dobrá klasika, ani neurazí ani neohromí. Mají ale jedno velké ALE :smile_anim: ...líbí se mi ocelové pouzdro a to velmi a vzhledem k rozměrům mě napadla zajímavá myšlenka... koupit, vyhodit strojek a dát do nich své Doxy, získlal bych tak solidní ocelové pouzdro :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Taky jsem před časem koupil jedny HMT Javan. Následně jsem hledal o nich na netu nějaké info. Bohužel toho není mnoho a to co je, moc nepotěší. Javany jsou v Indii (dle jednoho Inda z WUS fóra) velmi vzácné, tak, že je sám na vlastní oči nikdy neviděl. Přesto se jich kupa prodá na e-bay každý měsíc.

 

Logika je jasná - HMT vyrábí kvanta hodinek, které jsou různě zaměnitelné a když Indové zjistili, že západní sběratelé prahnou po voj. hodinkách, tak jim vyjdou holt vstříc... tak, že je vyrobí z jiných HMT. Třeba HMT Pilot, což  je běžný model (i dnes se vyrábí) u kterého se přemaluje ciferník. Problém bývá dýnko, kde se "britská šipka" - hrot šípu, všelijak různě vypaluje laserem nebo dokonce škrábe rydlem. Ten musí být vyražen nebo vyfrézován! Ale i tak - hodně HMT Pilot toto měly, protože šlo dříve o voj. hodinky, takže někdy je to ok, ale ciferník je jiný. To je poznat z lumi, které je nanesono nově, ručně. Systém hodnot v Indii je jiný - hlavní je pěkný stav, ne originalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je, že prodejce drze přiznává, že cifr je "refurbished". Další fakt je, že toto pozadí jsem neznal a z nabídky jsem vybíral především podle zachovalosti vnitřku. Šipka na dýnku podle fotky z ebaye určitě není vyražená, jakým způsobem je vytvořená snad poznám, až je budu mít v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak hodinky minulý týden dorazily, moje první dojmy:

1) ve skutečnosti vypadají mnohem líp než na fotce

2) indický hodinář se nějak zvlášť nepáral s nasazením ruček - neseděly na sebe hodinová a minutová a vteřinovka brnkala o sklo, takže se občas zastavovaly

3) šipka "broad arrow" na dýnku je nade vší pochybnost vyražená (tak důkladně, že je vidět z druhé strany)

4) dodaný nový řemen nevydržel ani čtvrteční sraz - několikrát jsem hodinky sundal a navlékl a řemen popraskal kolem dírek

 

Ale celkově - líbí se mi

 

post-7426-0-79945100-1370333600_thumb.jpg

post-7426-0-04187000-1370333607_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj lidi. Před pár lety jsem koupil dvoje porevoluční ELTON/Primky s indickými strojky HMT ale na fóru jsem zde nenašel nikoho na výměnu nějakých mouder..... nebo špatně hledám ? Prosím jestli zde někde jsou, dejte vědět kde je diskuse. Díky Honza  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...