Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

U známého, celkem slušně situovaného jsem po vánocích viděl nově vypadající Pateky, ovšem vzor, který není na oficiálních stránkách firmy. Byly to mechanické chronografy s ocelovým tělem i páskem s průhledem do hodinového strojku z obou stran !! Strojek samozřejmě mechanický, ale pozlacený a celoviditelný !! , s automatickým natahováním (čtvrtsegmentem). Koukal jsem na ně čtvrt hodiny a hledal nějaký "zprasený" detail. Nic jsem nenašel, ba i ty sklíčka se jevily jako safírové. Dokonce i každý díl pásku byl jištěn miniaturními červíky. Na falsum od číňanů mi to připadalo strašně precizně zpracované, to by se snad ani nevyplatilo, tak precizně to pajcnout.

Poradí mi někdo, zda Pattek takový typ vyráběl či je to nějaké šméčko ? Možná by totiž něco takového sehnal i mě a nechci naletět.

Odesláno

Rekni za jakou cenu ti je chce sehnat a bude jasno ;) Pripadne hod aspon nejake foto. Takove z obou stran pruhledne "skeletony" se delaji a tusim ma i patek nejaky takovy kousek, ale bohuzel, prave tyto "komplikace" bavaji casto falsovane, protoze vypadaji slozite. Clovek si casto pro hledani zleho detailu nevsimne neceho zasadniho, jako spatna korunka, zly font atd. Safir bych jako dukaz pravosti nebral, protoze ono to neni az tak drahe, jak se rika. Kdyz dneska muzes mit hodinky se safirem za cenu do 300EUR, pocitam, ze pro fake, ktery se tvari jako hodinky za tisice EUR bude safir jen jedna dalsi mala polozka.

Odesláno

No cena cca 800 EUR . Fotku nemám, je blbé fotit návštěvě zápěstí ! :-)) Kdyby ale bylo foto někde na netu, poznal bych je určitě, leč nic takového jsem opravdu nenašel ! Jak by se ještě "nedestruktivně" dalo poznat falsum ?

Odesláno

No dufam, ze ku falzifikatom necakas aj zaruku so servisom v cechach :))

Za 800EUR uz si mozes najst slusne hodinky a hlavne origos, aj s tymi zarukami a vsetkemu co k tomu patri :)

Odesláno

Boze..800EUR za falzum, jako ze to teda urcite je fake.. ? :D Jak rikaji ostatni..tohle teda nebrat! Za 800EUR mas na vyber tisice uzasnych hodinek a ne nejaky smejd, ktery si hraje na original! To jsou vyhozene penize.. (ne ze by nakupovani hodinek nebyly vyhozene penize, ale to je jine.. ;) )

Odesláno

Jakože svých Aviatorů ani v nejmenším nelituju, ale za 25 litrů bych byl hrdým majitelem třeba nádherných a pravých Fortisů, nebo Seiko (i když se mi zatím žádný japonec nelíbil). Prostě cokoli, z čím nebudu řešit, jestli mě někdo má za magora a sám si tak připadat. Prostě už pro ten pocit, že jsem dal tuhle sumu za levárnu. Ze které se navíc může po pul roce vlivem potu odloupat barva.

 

Až si jich někdo všimne, budeš známým lhát, že je to originál a nebo řekneš, že je to "jenom taková napodobenina" za 25 litrů. Ptám se proto, že si nedovedu představit, jak ze mě obě zhovadilosti lezou :-)

 

Bylo to už tady stokrát, tak ještě jednou. Amatér neocení a znalec se ti vysměje... Kup něco, z čeho budeš mít dobrej pocit a budeš na to trochu hrdej a ne se vnitřně užírat fakem...

Odesláno

Když jsi nenašel žádnou chybu nemůže to být čórka, které se někdo zbavuje? Jinak už tu byla diskuse o kopii Rolexu,tak si ji najdi.

Odesláno

Jestli je to tvůj kámoš a "nelhal by ti",tak bych se ho na férovku zeptal,zda je to třeba komplet s papírama (u fake asi těžko) nebo je to z čorky,taky jsem takhle získal pásek Hugo Boss za 400Kč,přičemž ofic.cena je 10x vyšší,ani se za to nestydím:)..nedalo se odolat.

Odesláno

Hm, když jsem se ho ptal na původ, tvářil se jako tajemný hrad v Karpatech. :-)) Takže možnost "čórky" nelze vyloučit.

Asi se na to vyseru a ponechám si svoje festiny, docela mi stačí.

Odesláno

No do čórky bych asi nešel, páč koupit si pravé Pateky z kategorie "grand complications" z nějaké zlaté limitované série a córlé je na hovno - můžeš se na ně dívat doma a to jen do doby, kdy zaklepe na futro policie ČR a prošťourá ti byt. Má to výrobní číslo a k hodináři bych neměl odvahu jít ani vyměnit řemínek. Kdyby to bylo do 10 tis. Kč, tak bych si je možná koupil na zahrádku. :-))

Odesláno

Jen aby to nebyly tyhle hrůzný faky

 

nopatek.jpg

 

Faky většinou nemají pravý chronograf, jenom se tak tváří, ale na subciferníkách je ve skutečnosti jen datum a 24 h věnec.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...