Jump to content

RomanP

Member_50
 • Content Count

  1,911
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About RomanP

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha Západ
 1. Ono je to jak koukám vymetený kam se podíváš. Snad jenom toho spešlíka co jsem sem postnul včera v SBCR mají skladem. Tam mě ale nějak furt za 70k mrzí to NX.
 2. No, ale hlavně dneska dovolená. Ještě že jsem jim kouknul na web. A taky jsem to proklikal a nevypadá to mimo jednoho červený ho myslím v M, že by případně bylo k dispozici.
 3. Sice to mám přes celou Prahu, ale já se snad na tu Malešickou dneska po práci pojedu podívat na tu Almu. Doufám že mě nebude nějaký démon nutit prodat třeba Fortisky
 4. Já mám právě 178cm, což by podle jejich webu odpovídalo nejvíce velikosti M a u L bych byl na spodní hranici. Z toho mám velký respekt hlavně pro to, že jsem trochu ovlivněn delším ježděním na tom Zaskarovi a ten je hodně dlouhej.
 5. Zkusím to nějak popořadě. Právě jsem koukal i na ty fully a je to +- kilo. To je moc. Zkusil jsem i kamarádovo GT full za cca 70k a na druhou stranu to zlý nebylo. Tím se dostávám k nějakému předurčení a to asi vyzní směšně. Nejvíc toho teď najezdím a za karantény jsem najezdil s desetiletým klukem. On dá 40-50km a na tom se protínáme, to mi stačí. Mimo to i vyjedu sám a s čistou hlavou jedu jinudy kudy jeho nechci tahat a taky v jiném tempu, ale času není tolik, takže je mi bližší se zřídit za pár hodin a jet domů. Celodenní vyjížďka je spíš vyjímka. NX - No já to tolik nedorasuju, mě XT vydrželo na kole celou dobu. Ty jezdíš, jak jsi naznačil, v podstatě nonstop s novou přehazkou, takže tam se asi moc provozní spolehlivost nedá hodnotit. Vlastně by mi ani nevadilo kolo v SLX. Já právě nevím jak se to pohnulo, jestli směrem od XT (resp XTR) dolů prostupuje pokrok a trechnologie jak praví reklamy a nebo shit a plast stoupá od nižších sad nahoru. Ztratil jsem za ty léta přehled a do toho Sram, tak proto jsem se ptal. Čistě vizuálně konstrukčně mi přijde třeba zrovna brzdová páčka SLX a XT podobná, ne li stejná. Orbea Alma moc pěkná, asi jí miluju.
 6. Do výběru nového kola mi celkem rázně vstoupil korona vir, ale nechci si v této fázi odpustit alespoň to teoretizování okolo tématiky. Chtěl jsem si udělat radost a odměnit se za letošní nadprůměrný nájezd. Doposud mám GT Zaskar tuším z roku 2004, který je komplet v XT, žádné mixy a byl jsem s ním celou dobu spokojenej. Chtěl bych přejít na 29 kola, 1x12 z 3x9 a karbon z hliníku. Cenu jsem uvažoval tak do 70k a hardtail. Asi bych si zvykl na fulla, ale to bych musel udělat kompromisy zase s komponenty, tak nevím. Původně jsem měl v plánu někdy v tom březnu osedlat Canyona Exceed CF SL 6.0 na For Bikes, ale nekonal se, Canyon posunul dramaticky dodání a všechno šlo nějak do pr.... Pak mi přišel fajn CUBE Reaction C:62 SL 29 2020, ale není a asi ani nebude. Koukal jsem teď i na spešlíka, ale nevím jestli není za 70k škoda tam mít Sram NX. Já se obecně přechodu na Sram bojím. Je to těžko porovnávat 16 let starý XT a nový NX, ale bude to velký rozdíl? Řazení brzdama mi vyloženě vyhovovalo, ale přechod na páčky přežiju, grip shift nechci. Dobrý bylo na vrcholu kopce přeřadit o dva stupně a frčet. https://www.kola-radotin.cz/horske-kolo-specialized-epic-ht-comp-carbon-gloss-dove-grey-blue-ghost-pearlpro-blue Přehlédl jsem něco zásadního, nejlépe asi v XT (možná brzdy SLX)?
 7. Jen při zapnutém chronografu. Vteřinovka je na subciferníku.
 8. Jak je člověk takhle doma, tak si má prý udělat nějaký řád. Já jsem si začal každý čtvrtek jezdit pro dvě pětky flekovskýho piva. Je to myšlený až jakože na pátek, ale stejně jedno dám už ve čtvrtek. Tak zítra!
 9. Díky za potvrzení. Kámoš mi už před časem ukazoval nějaké dva gumové řemeny z Ebay (pětkové na šestkách) a neviděl jsem problém. Naopak mi to přišlo jako fajn oživení. Oba jsou takové výrazně tvrdší a celkem smrdí chemií/gumou. Ještě teda jeden postřeh... Měl jsem pětky a i když nemám přímé srovnání a možné se mi to zdá, ale ta šestková default černá guma mě nějak tahala za chlupy a pro svojí větší přilnavost se podle mě hůř zapíná. Ale jak říkám, třeba jsem zapoměl, nenosil jsem ty pětky moc.
 10. Já to vůbec neprožívám, jen jsem napsal opačnou zkušenost než zazněla nahoře.
 11. No a moje je zase taková, že mi v NAS odešel WD Green asi měsíc po záruce na nedalo se nic dělat. Ano, vím, že greeny nejsou konstruované na provoz v NAS, ale ten můj byl i dle logu zapínán tak cca jednou měsíčně na řekněme hodinový backup. Teď už log asi nedohledám, abych nekecal kolik hodin celkem jel. Ale to je asi jedno, nebylo to ani desktopové využití.
 12. Diky, tak já mu řeknu, ať se pětkového řemenu na šestky nebojí. Ono mu to stejně vzhledem k situaci v Číně příjde někdy v létě.
 13. On teda nechtěl dokoupit ten origo, ale spíš nějakou Čínu. Jestli ovšem Garmin deklaruje, že stejný řemen pasuje na pětky i šestky, tak to tak bude asi i v případě neoriginálního kousku. On teda znejistěl když u většiny viděl, že jsou na pětky. Ale bude to asi tím, že šestky jsou nový. Díky za reakci.
 14. Už pětky nemám, tak to nezkusím, ale kamarád by chtěl vědět, jestli na jeho šestky pasují i řemeny z pětek. Je to tak, že jsou nějak jinak řešené stěžejky, ale jejich průměr a systém uchycení je stejný? Nechci mu to "odkejvat" aby něco objednal a pak remcal. Díky
×
×
 • Create New...