Jump to content

RomanP

Member_50
 • Posts

  2,028
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha Západ

Recent Profile Visitors

11,521 profile views

RomanP's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Taky mě napadl, ale ten je o dost dražší. Hatchback by byl lepší.
 2. Mám Golfa 7 Variant před FL HighLine. Motor vlastně celkem ideální TSI 1,4 103kW CHPA. Nemá vypínání válců, ani filtr. Nechal jsem vypnout i Start/Stop. Když jsem mohl porovnat s novější 1,5 tak mi přišlo, že novej jede hůř. Nebo spíš tak nějak rozvážně, kultivovanost zase možná lepší. Najeto mám něco pod 170tis km. Nevím za kolik bych ho reálně prodal, ale přemýšlel jsem o změně. Přidal bych cca na nějakých 400kkč. V čem bych se chtěl posunout a co mi z toho vyšlo? Kluk s námi ještě hezkých pár let pojezdí, takže na dvoumístný roadster nemyslím, a naopak kombíka na odvoz vánočního stromečku jednou za rok také nepotřrbuju. Chtěl bych malinko lépe pojezdit (na to pozor, ne ve smyslu definice sporťáku), snížit věk o nějakých 5 roků a kilometry taktéž o tyto roky (ročně dám nějakých 15,000). Prostě být tam, kde jsem byl před nějakými pěti lety při koupi Golfa. Teoreticky mi z toho s ohledem na podobné ceny a dostupnost servisu a s ohledem na ty parametry co jsem vyjmenoval vyšla O3 po FL s 2,0 TSI 140kW. Je to blbost? Provozoval jste jí někdo? Souvisí s tím DSG o které úplně nestojím, ale zase vadit mi snad nebude. Vím, že jich není moc a já se navíc budu zkoušet vyhnout 4x4 a motoru s filtrem a také vybrat přímo i nepřímovstřik (motor CZPB myslím). Tak tedy ještě jednou, je to blbost?
 3. Expanzka špatná když takhle lítá tlak? Ale já jen, že se v kotli hrabu už asi měsíc. Mám teda Buderus. Mě asi odchází deska, protože chyby se trochu střídají asi tři. Zkusil všechno možný, vyměnil jsem kondenzároty a dál nevím... U nás je ale problém, ze na stejné komínové stoupačce nemá být turbo a kondenzační, dokud nebudou všechny kondenzační. Do té doby si každná nový kondenzák musí zbudovat vlastní komín a tak bych radší aby tenhle ještě chodil. Třeba nám poradí někdo od fochu
 4. Mám tedy pouze malou S23, ale rozsvícení po zvednutí ze stolu lze nastavit určitě. To s rozpoznání obličeje bych spíš hádal, že ano, ale nepoužívám. Možná ale začnu, protože díky ochrannému sklu je i přes zohlednění skla v nastavení telefonu, citlivost čtečky na hranici použití. Jinak tedy já u foťáků upřednostňuji spíš větší přirozenost, protože kraviny v Lightroom aplikace můžu udělat dodatečně. Neodsuzuji ty foťáky, ale za mě mi předchozí OnePlus 9 Pro po této stránce vyhovoval víc. Jsou takové hodně narýsované, chybí jim trochu dynamický rozsah, jen svítí. Ale zase beru ty telefony spíš jako obrazové záznamníky, než foťáky. Trochu mi chybí boční switch, kdy jsem před poradou, nebo přichodem do ordinace nemusel odemykat telefon, ale jen přepnul. Když jsem u záporů, tak ještě zmíním několik "papírových" protože v reálu je to vlastně úplně jedno: OP 9 Pro měl frekvenci od 1-120, nyní mám tuším 48-120 (Ultra ale taky 1-120), lepší haptika, fakt hodně dobrá, o parník jiné rozlišení, o dva parníky rychlejší nabíjení 65W/25W a větší baterka, čistší systém. Asi ještě něco, teď už nevím. Kdysi jsem Samsung po jeho S3 úplně zavrhl a teď s obavami zkusil po hodně letech. Jsem hodně pozitovně překvapen, bez ohledu na jednotlivé vytržené parametry. Naprosto super kompaktní telefonek, velká variabilita všech nastavení, asi i díky Snapdragonu dvoudenní výdrž a bavíme se o baterce 3900 mAh, já oceňuji strohý design, lepší umístění čtečky otisků (ne tak dole kdy už člověk nesrží telefon s jistotou). Za mě v provozu v podstatě bez výhrad.
 5. To těžko dopátrat. Každopádně už se to jednou natíralo. Jde mi jen o druh barvy, kterou bych měl koupit.
 6. Už asi třetím rokem se odhodlávám obnovit nátěr na venkovní části dřevěných oken a dvěří na balkón. Odstín je mi tak nějak jasný, ale barev, lazur, olejů, přírodních, syntetických je tolik, že prostě nevím jakým svěrem se vydat. Preferuji, aby to nějakou dobu zase vydrželo a vypadalo to venku podobně jako uvnitř. Barva je trochu vyšisovaná, což by nevadilo, ale už poměrně hrubá a já bych nechtěl, aby se ke dřevu dostala voda. Jsem hodně naivní, že bych nic neopaloval, ale jen obrousil zvětralé a prasklé, nějak odmastil a natřel? Poradíte někdo konkrétní barvu a nebo alespoň typ viz nahoře vyjmenované? Díkec
 7. No mobil myslím nezvedne účet za elektřinu ani při plném výkonu. Já vím, že klasická těžba je na úplně jiném hardware, ale tohle podle všeho funguje nějak jinak.
 8. U Revolutu jsem taky dával občanku a chápu že je pro fungování nutná.
 9. Díky za radu. Tohle jsem právě tak nějak předpokládal .Nechám ho tedy těžit dál a nic nepošleme. Jen je to asi tedy zbytečné, protože nepředpokládám, že to půjde rovnou obchodovat bez ověření identity.
 10. Zeptám se jako blbec, moc tomu nerozumím, hrál jsem si s menší částkou přes Revolut a víc neznám. Kluk "těžil" jestli se to tak dá říct, mobilem kryptoměnu PI a nyní to chce ověřit totožnost, aby se to dalo ověřit a převést do peněženky. Je to k něčemu? Myslím to PI. Nebo jde jen o to, aby někomu poslal fotku občanky k využití? Díky za radu, pokud o této měně něco vítě.
 11. Tak jsem teda taky asi salónní expert Mám S2 od Garmina a uznávám, že jsem jí asi dva roky zpět kupoval i jakožto novou hračku. Na druhou stranu asi nikdo nečeká, že koupí váhy jako takové rovnou něco zhubne a tak se předpokládá, že jsou k tomu potřeba i ty nachozené kroky.
 12. Tak se s odstupem času hlásím. Od pondělka mám PC i5 13600K + Z790, 32GB RAM DDR5 5200CL36, SSD M.2 PCIe 4.0 no a musím říct, že převod z CR3 do 16bit tiff je pod 10s. Předpřipravil jsem si tady i RAW podporu pro Win, ale ve Win 11 už tyhle CR3 jdou otvírat nativně stejně jako jpegy.
 13. Chlapi, všem děkuji za pokus! Hlavně R6 RAW vs. 1Ds Mark III RAW (vím, že 5D je nižší model, ale parametry rawů jsou stovnatelné) a dokonce na podobně starém železe. To mi sice neobjasnilo v čem se RAW .CR2 a .CR3 tak drasticky liší, ale je jasné, že jde o generační skok který můj iMac late 2009 i5 2,66 RAM 12MB ATi Radeon prostě nedává. Z důvodů hardwarových, ale i SW. Jinak, já nejsem zarputilým příznivcem ani jedné z platforem. Po dvou prvních jablkofonech jedu vlajkovky Androidů, pracovně WIN a12 let iMac a díky stb VU+ Ultimo 4K jsem byl nucen se trocho otrkat i s Linuxem. Takže to ještě zvážím. Každopádně mi teď po těch letech s iMacem přijde fajn taková ta modulárnost PC a že je to víc bez šikany. Já totiž prožil s RAW peklo i po přechodu z 5D mk2 na mk3 kdy jsem prostě nemohl stáhnout raw kodek stejně jako na Win, ale byl jsem ve slepých uličkách kdy jsem měl na výběr jestli koupit (tehdy ještě placený) nový systém nebo nějaké další výpalné za nový foťák. Tehdy to ale bylo jen o SW. Abychom se tady nepoprali takhle v pátek, tak vůbec nebudu zahajovat téma - "pokud PC tak Intel nebo AMD?" a jejich optimalizase pro Adobe a občasný střih videa a jestli by mi pomohl větší výkon GPU, než nechat veškerou práci na CPU. No nic, pozdě večer zase kouknu na nějaké youtube recenze
 14. Ten problém není vyloženě při importu do iMaca. Tam je problém v tom, že on mi importuje jen JPEG a RAW si nevšímá. To pak musím ručně zkopírovat z karty. To bych přežil. Problém je, že nemůžu nainstalovat novější RAW kodek kvůli té Sieře a té rychlosti. Tím myslím rychlost při vyvolávání upravených rawů. Můžu zkusit někoho přimět nainstalovat DPP na rychlejší jablko a zkusit vyvolat upravený RAW do TIFF, ale já bych pro změnu asi zkusil provozovat PC a Win.
×
×
 • Create New...