Přejít na obsah

Hodinky s kalkulačkou


t2

Doporučené příspěvky

Tak jsem si říkal, kde já jsem ty hodinky už viděl. Tak jsem se mrknul do svýho katalogu a vidím, že je mám pod značkou Meister Anker. Nejsou to úplně takové ty tuctové hodinky, které se dají pořídit za 50 korun. Mají např. i světlo, což takové ty levné hodinky s kalkulačkou nemají. Jsou celokovové. Mají datum, budík, stopky, duální čas a samozřejmě kalkulačku. Podle mě jsou tak z poloviny 80. let. Možná @casiotron by je našel v nějakým katalogu Quelle.
Za ty 4 stovky by se koupit daly, ale v případě, že jdou. Ty z toho odkazu vypadají celkem dost mizerně. Taky záleží, kolik bude pošta z Maďarska.

MA_calc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hantronix Díky moc za informaci.

Já jsem nakonec zakoupil právě ty Gala, na eBay za 20 USD. To, zda fungují se uvidí, ale opticky vypadají dobře. Těší mne, že jsou kovové, to jsem z těch fotek úplně nepoznal.

Na ty v Maďarsku jsem dal odkaz proto, že to byly první, které jsem našel mimo ty z eBaye a že jsou pravděpodobně zakoupené v Evropě. Tedy jsem si myslel, že je větší šance na to, že je někdo pod touto značkou zná.  Jinak nákup, či  jen komunikace s prodejcem,  na tom maďarském portálu je stejně vázán na maď. telefonní číslo, takže i kdyby stály za zakoupení, tak by to byl problém. Ale naštěstí za to díky stavu nestojí :)

Ještě jednou díky.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak hodinky s kalkulačkou Gala dorazily, nakonec i funkční, až na jednu maličkost a to propojení modulu s klávesnicí. Byla tam vražená vodivá gumička, co se dává mezi display a tišťák. Moc dobře to nefungovalo, a navíc díky tomu šly hůře i boční tlačítka. Gumičku jsem vyhodil a počítám zatím z hlavy :) 

20231211_192119.jpg

Snímek obrazovky 2023-12-11 221359.png

Snímek obrazovky 2023-12-11 211621.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hlavne tedy, ze jde vse ovladat pres bocni cudliky...))
-a antoz jsem si na ne sahl tak musim skutecne pochvalit kovoprovedeni jenz v ruce solidnosti dodava. 

A mimo zde pridam tuto dvoji tvar i sem kam patri taktez..

Prave jsem se naucil prepinat na 12/24...

quintel.thumb.jpg.2a67097d03b138c6144ed7f503eb123c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Jsou parádní. Taky je mám. A tyto "twin face" mám ještě jedny - Piratron.
Mají zajímavě udělaný systém převracení hodinek na druhou tvář. Tah je hodně pružný i z boku. Stačí trochu zatlačit z venku dovnitř a hodinky se překlopí i s celým páskem. Vlastně naruby.

Piratron_ana.jpg

Piratron_digi.jpg

Upraveno uživatelem Hantronix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Já je mám pod značkou Micronta.
Myslím, že jsou z roku 1985 a zajímavé na nich je to, že už v té době měly phone book (i se jménem).
Celkem nezvyklý je 14 segmentový displej. Pro znaky bývaly většinou 16 segmentové.

 

Micronta_chr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Takové krásné a vzácné hodinky (Casio CM-321 MetCon) a mají tak tmavý displej. Čím by to mohlo být? Zkusil jsem i vyměnit polarizační fólii a je to pořád stejný. Když ji otočím o 90°, tak je to černý úplně. Na fotce je to ještě celkem dobrý. Ve skutečnosti je potřeba hledat vhodný úhel, aby vůbec šlo něco přečíst.
I ta klávesnice je dost jetá, ale sehnat tento model v rozumným stavu je za šílenej balík a navíc se skoro neobjevují.

Casio_CM-321.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podklad je dobry tip, jeste bych zkusil jinou polarizacni folii (vetsi kus) a natacet do co nejvetsi citelnosti a v tom natoceni strihnout. Ty folie s aliku na pda atp. jsme tu nekde v minulosti davali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...