Jump to content

Hantronix

Member_50
 • Content Count

  404
 • Joined

 • Last visited

About Hantronix

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Digitálky s kalkulačkou

Recent Profile Visitors

2,146 profile views
 1. Já vím. Nemají prioritu násobení. Počítají sekvenčně. Bohužel. Ale já na nich nic nepočítám. Stejně jsou akorát ve vitríně.
 2. Tyto jsem dostal asi před 3 lety od manželky k narozeninám.
 3. Nemají stopky. Po timeru je zase čas. Na ten repeater jsem taky nepřišel. Ale bylo by to logický. Po doběhnutí timeru zůstane na nule a pro opakovaný spuštění je potřeba ho znovu nastavit. Takže opakovaný timer by se určitě hodil. Možná to mají jen některé modely. Ale které, že?
 4. Tak jsem prohrabal krabici a našel jsem tam jedny Citizen Multi Alarm II. Jsou v hezkým stavu. Měl bych si je vystavit. Těch je škoda v krabici. A pak ještě modul. Podle displeje předpokládám, že jsou to Multi Alarm. Ale nemám na ně pouzdro.
 5. Tohle mě trochu mrzí (ne funkčně, ale designově). A nejen u hodinek. Je to tak se vším. Ale to holt nese ta doba. Dřív si každý výrobce držel svůj design a na první pohled šlo poznat jestli máte třeba mobil od Siemensu nebo Nokie. A je jedno, jestli se jedná o hodinky, mobily nebo třeba kazeťáky. Dnes je vše tak nějak unifikováno. A už to není tak zajímavé ani ze sběratelského hlediska. A proto rádi sbíráme ty staré kousky, kde se ještě výrobci vyřádili a i když to někdy byly slepé vývojové cesty, tak sběratelsky jsou to lahůdky.
 6. Tak tady je máte. Akorát jsem zjistil, že v EDB-700 došla baterka a zrovna ji nemám doma.
 7. @Olin.uj Jo jo. Je to tak. @jendazhor Já mám těch EDB víc. Celkem mě zaujaly. Mám EDB-100, EDB-110 (s tříbarevným displejem), EDB-200 (s joystickem), EDB-300, EDB-501 (to jsou tyto), EDB-600 (s kalkulačkou - jak jinak ) a EDB-700. Jestli si vzpomenu, tak je večer zkusím vyblejsknout všechny pohromadě.
 8. Dnes jsem si vzal na ruku toto. Vypadá to jako Twincepty, ale nejsou to Twincepty. Co je to?
 9. Já mám s rádiem ještě dvoje. Jedny z Marťánků a druhé Zeon. Na těch Enge (viz výše) se mi nepodařilo nic chytit - AM (jen to trochu lupe ve sluchátkách). Na těch dalších dvou (Marťánci a Zeon) je FM pásmo a opravdu tam i něco hraje. Ty Marťánci mají dokonce automatické ladění. Stiskneš tlačítko scan a ono se něco naladí. Stiskneš znovu a naladí to další stanici. Postupně to projíždí celé pásmo.
 10. Tohle jsem vyhrabal ze šuplíku. Jen nevím, jestli to ještě patří sem a nebo už do devadesátek.
 11. No kartiček s kalkulačkou pár taky mám. A nejen s kalkulačkou. Mám i jiné ve velikosti kreditky. Např. rádio, databanka, metronom, krokoměr, MP3 přehrávač, minutka, fotorámeček nebo třeba gameboy atd.
 12. Kluci díky za chválu. @Olin.uj Máš pravdu. Úplně jsem se pro tyto kartičky nadchnul. Takže je z toho můj další sběratelský artikl. Ty první 4 se světovými časy jsou karty, takže jsou tenké. Mají jen 3 mm. Ty další 4 jsou koncipované jako cestovní budík, takže mají i stojánek. Nejsilnější jsou právě ty ana-digi. Ty mají cca 7 mm.
 13. Nedávno tady @akai ukazoval krásnou kartu od Citizenu s hodinami, budíkem a světovými časy. Takový cestovní budíček do peněženky. Karta mě tak zaujala, že jsem si ji pořídil taky. A pak jsem narazil na podobnou od Seika. Tak jsem ji koupil taky. Od Casia jsem už doma dvě měl. No a pak mám ještě další cestovní budíčky ve velikosti kreditní karty. Tak jsem je dal všechny hezky po kupě. Tak schválně. Komu podle vás se to povedlo nejvíce? Kdo má nejhezčí "kartu"? Casio, Seiko nebo Citizen?
 14. Tak pokud byla Casio FX pro studentíka moc chytrá, tak Casio ML byla pro něj jak dělaná. Sice moc výpočtů neuměla, ale užilo se s ní více srandy. Měla piánko a dalo se na ní hrát. Kromě toho měla hodiny a budík. Takže do této kategorie vlastně patří.
 15. Tak přesně tohle jsme dělali i my. Já jsem měl (ještě mám) Casio fx-100 a většinou jsem vyhrál. 69! zvládla pod 1 vteřinu. Spolužák měl nějakou ruskou se zeleně svítícím displejem a ta to počítala cca 8 vteřin. A když ji dal blízko k rádiu, tak při výpočtu rušila příjem. To byly tehdy (80. léta) mašiny.
×
×
 • Create New...