Jump to content

Hantronix

Member_50
 • Content Count

  393
 • Joined

 • Last visited

About Hantronix

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Digitálky s kalkulačkou

Recent Profile Visitors

2,123 profile views
 1. Kluci díky za chválu. @Olin.uj Máš pravdu. Úplně jsem se pro tyto kartičky nadchnul. Takže je z toho můj další sběratelský artikl. Ty první 4 se světovými časy jsou karty, takže jsou tenké. Mají jen 3 mm. Ty další 4 jsou koncipované jako cestovní budík, takže mají i stojánek. Nejsilnější jsou právě ty ana-digi. Ty mají cca 7 mm.
 2. Nedávno tady @akai ukazoval krásnou kartu od Citizenu s hodinami, budíkem a světovými časy. Takový cestovní budíček do peněženky. Karta mě tak zaujala, že jsem si ji pořídil taky. A pak jsem narazil na podobnou od Seika. Tak jsem ji koupil taky. Od Casia jsem už doma dvě měl. No a pak mám ještě další cestovní budíčky ve velikosti kreditní karty. Tak jsem je dal všechny hezky po kupě. Tak schválně. Komu podle vás se to povedlo nejvíce? Kdo má nejhezčí "kartu"? Casio, Seiko nebo Citizen?
 3. Tak pokud byla Casio FX pro studentíka moc chytrá, tak Casio ML byla pro něj jak dělaná. Sice moc výpočtů neuměla, ale užilo se s ní více srandy. Měla piánko a dalo se na ní hrát. Kromě toho měla hodiny a budík. Takže do této kategorie vlastně patří.
 4. Tak přesně tohle jsme dělali i my. Já jsem měl (ještě mám) Casio fx-100 a většinou jsem vyhrál. 69! zvládla pod 1 vteřinu. Spolužák měl nějakou ruskou se zeleně svítícím displejem a ta to počítala cca 8 vteřin. A když ji dal blízko k rádiu, tak při výpočtu rušila příjem. To byly tehdy (80. léta) mašiny.
 5. Doba digitální je přesná, bohužel servery a počítače jsou (relativně) pomalé. Takže než zpracují signál a pošlou ho dál, tak to chvilku trvá. Na té televizi je to vidět hodně. Vlny (vzduchem) letí rychlostí světla. Když pustím TV přes DVB-T2 a vedle pustím TV přes IPTV, tak tam než ten signál proleze přes internet, tak má třeba i 5 sekund zpoždění. Dřív by mi to taky vadilo, řešil jsem každou vteřinu. Dnes, jak už jsem starší, tak už to neřeším.
 6. Paráda. Tyto modely mám rád. Je to taková klasika. I když nastavování je celkem hrůza. Mám je jako Alba a Pulsar. Alba jsou NOSky, Pulsary ne, ale taky nejsou nejhorší.
 7. Nevím přesně, ale myslím, že stály pod 100$. A to bylo v roce 1984. Tak už se těším na nějaký pěkný list z katalogu. Moje AT-550 jsem ukazoval tady a jsem rád, že je mám. Ty dnešní ceny jsou úplně na hlavu.
 8. Tipoval bych, že to Orient bude. Já mám taky jedny Orient a mají dost podobný modul (funkčně). A ikonky na displeji jsou úplně stejné. Jen je ten displej trochu větší. Já je mám v plastu. To je ještě větší škoda.
 9. Já si nemůžu pomoct, ale mě se ty Amazfit Neo tak zalíbily, že jsem si je objednal taky. Obzvlášť když je teď zlevnili na necelých 8 stovek.
 10. Já mám podobné troje - Sato, Thermidor a na třetích je už taky smazáno, ale na dýnku je vyraženo Network a samozřejmě Hong Kong. Ale mohla to být jakákoliv jiná značka. Klidně Kessel. Jinak repráček nad displejem žádný není. Je to jen imitace. Mají (jako v té době většina těchto typů) klasický piezo.
 11. Ne. Tyto už mám hodně dlouho. Ještě si vzpomínám, když byl bezel marod a pak chudák úplně umřel a rozpadl se (téměř) na prach.
 12. Tak že bych si je na tu ruku nakonec nasadil i bez bezelu? Casio DW-5600C modul 691.
×
×
 • Create New...