maxs Posted June 8, 2007 Report Posted June 8, 2007 V inom vlákne padla zaujímavá otázka, či sú nejaké legendárne vreckové hodinky. Skúsim jedny predstaviť: Lange & Sohne cal.48 B-uhren für Marine Technika: kaliber 48 - priemer 48 mm, ukazovateľ rezervy chodu na pozícii "9", malá sekundovka na pozícii "3", mikroregulácia, 2/3 plato a rezerva chodu 35 hodín. Púzdro tvorí zliatina striebra a niklu, priemer je 60 mm, korunka na "12", modrené ručičky. Legenda: Lange začal cal.48 produkovať v roku 1941(40) vo veľkých množstvách ako kontrakt pre Nemecké námorníctvo a letectvo. Za obdobie do roku 1945 bolo vyrobených 5749 kusov pre námorníctvo. Pretože vo firme nedokázali pokryť kompletnú výrobu v požadovanom počte, boli hodinky dokončované u ďalších výrobcov: A.Huber, Alpina-Dugena, Felsing a Wempe. Každé hodinky prešli testom v šiestych polohách a pri zmene teploty. Celkom deväť testov a podľa výsledku zaradené ako Klasse 3,2,1 a Sonderklasse. Po testoch boli ešte nastavované hodinárom aby neprekročili odchýlku sekundu za deň. Pre námorníctvo boli dodávané v drevenej krabičke s priezorom na ciferník a gumovým tesnením proti vode. Cena hodiniek bola medzi 147-225 RM. Hodinky sa vyrábali až do roku 1956(v inej verzie do 1976?). Bola aj verzia s centrálnou sekundovkou cal.48-1. Osobné: pre mňa sú to najkrajšie vreckové hodinky s úžasným kalibrom. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
acmik Posted June 8, 2007 Report Posted June 8, 2007 krasa, diky tyhle bych jednou chtel az budu velkej
mechano Posted June 11, 2007 Report Posted June 11, 2007 Zkusím taky přidat jedny pro porovnání. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
hciq Posted June 11, 2007 Report Posted June 11, 2007 (edited) Zkusím taky přidat jedny pro porovnání. Tak já taky, nejsou sice armádní, ale ve válce byly taky P.S. dal jsem je do špatný kolonky, takže ně snad hlavu neutrhneš co?... moderátore Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited June 11, 2007 by hciq
maxs Posted June 11, 2007 Author Report Posted June 11, 2007 2 mechano - ak dobre vidím, tak to je Vacheron, doma fotené. Tichá a úprimná závisť. 2 hciq - legendy sa netvoria len vo vojne. Niečo podobné musím mať, len sa asi uskromním na striebro. Ako odbíjajú?
hciq Posted June 11, 2007 Report Posted June 11, 2007 2 mechano - ak dobre vidím, tak to je Vacheron, doma fotené. Tichá a úprimná závisť. 2 hciq - legendy sa netvoria len vo vojne. Niečo podobné musím mať, len sa asi uskromním na striebro. Ako odbíjajú? úžasné dvojí biti Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
mechano Posted June 12, 2007 Report Posted June 12, 2007 pro maxs : aby to nedělalo mylnej dojem, je to sice foceno doma ale to je způsobeno tím, že se živím opravami takových hodinek. U tohoto kusu německý "expert" ulomil všechy hřídele co šly ulomit.
mechano Posted June 12, 2007 Report Posted June 12, 2007 pro hciq : prosím , dej sem lepší fotku, nemůžu to přečíst.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now