Jump to content

Vintážní IWC - pomoc s identifikací


Recommended Posts

Zdravím zdejší osazenstvo a dovoluji si požádat o pomoc s identifikací následujících hodinek.

 

Ani přes urputné hledání se mi na netu nepodařilo najít tento typ. Asi nejpodobnější jim jsou Art deco z 30.let, ale nikdy zcela neodpovídaly indexy, čísla apod., o barvě ani nemluvě.

 

Děkuji předem za každou slušnou odpověď.

 

P.S.: Omlouvám se za hrozný fotky.

post-36158-0-64000600-1411504743_thumb.jpg

post-36158-0-27344500-1411504780_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Díky moc za radu, ale to bude asi komplikovanější, protože nejsou přímo moje, starý příbuzný mě požádal o pomoc. Asi jsem se trochu naivně domníval, že by nějaký místní znalec mohl poznat typ...

Předem se omlouvám za neznalost, ale myslel jsem, že se přetisk dělá v souvislosti s celkovou renovací, ale té zase moc nenasvědčuje stav sklíčka ani pouzdra.

Link to post
Share on other sites

 

 

To se neomlouvej, já taky střílím od boku...klidně to může být origo, ale i 30 let starý, obnovený cifr, těžko říct. 

 

Zkus hledat pod IWC art deco, nebo cal 87...ale fakt reději otevřít - měly by jít jen "vyloupnout" nožem.

 

EDIT: Tyhle jsou asi nejblíže:

http://www.watchtime.com/watch-database/iwc/1930/steel

Edited by Rodkopf
Link to post
Share on other sites

Hodinky otevři a ověř si, že strojek je originál. Pak si na internetu můžeš dohledat přesný typ strojku (například 87), což je ale informace celkem na nic. A podle výrobního čísla můžeš dohledat kdy byly hodinky vyrobené.

Pak můžeš zjistit z jakého materiálu je pouzdro, jestli někde najdeš nějaký punc, nebo popisek.

Víc "identifikovat" nejde, budeš tam kde jsi teď. Hodinek se dřív vyráběly spousty a v mnoha verzích, aby si zákazník mohl vybrat podle svého. Na nějaké přesné typy s názvy si nikdo nehrál, nebylo to potřeba. To až poslední dobou se výrobci snaží každý model nějak pojmenovat, aby tomu dodali aspoň nějaké zdání důležitosti a výjimečnosti, když hodinky vyrábějí v obrovských sériích a všichni mají stejné.

Edited by Karlos
Link to post
Share on other sites

Díky za radu i za rozšíření obzorů. O hodinky jsem se začal víc zajímat až poměrně nedávno a až do teď jsem netušil, že i tak velcí výrobci byli schopni takových úprav. Myslel jsem, že vždy vycházeli z aktuálně vyráběného typu, u kterého se v dané době maximálně měnil použitý materiál a barevné variace. Byl bych moc vděčný za nějaký odkaz, kde lze ověřit dobu výroby podle výrobního čísla.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Ahoj Pánové, 

v Prim sekci (PRIM v inzerci) jsem si vyměnil pár názorů nad jedním ciferníkem od IWC, který postnul Alex77 (interakce mě tu baví a jsem schopen přiznat chybu). Alex odkazoval na tyto hodinky https://www.antik-hodinky.cz/naramkove-hodinky-iwc-schaffhausen-c-932739 s tím, že v hodinkách je ciferník novodobé produkce a nebo repasovaný. Já tvrdil a tvrdím, že je ciferník původní a v pořádku. Našla by se tu dobrá duše, co to rozlouskne? Hodinky jako celek nehodnotím. Moc dobře vím, že Franta tam má i skládačky. Děkuji za případnou reakci.   

   

56.png

Edited by stenly
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...