Jump to content

stenly

Member_50
 • Content Count

  1,142
 • Joined

 • Last visited

About stenly

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Prim,Seiko

Recent Profile Visitors

2,343 profile views
 1. Dnešní ochutnávka z veteše:) Narazil jsem na pozůstalost po pánovi co dělal technika a osvětlovače na Barandově. Vzpomněl jsem si na jednoho váženého člena, který do tohoto řemesla fušuje:) Jedná se o velice zajímavé dokumenty, takže pokud by byla zvědavost a zájem. Mám to u sebe.
 2. Parexo to není, to by to nenatisklo tak nakřivo:)Takže asi Elton
 3. Děkuji pánové Můj obdiv směřuje k pokusné dílně Eltonu z 65 roku. Měl jsem v ruce jejich práci a musím konstatovat, že to dělal velice šikovný člověk. Hlavně vnitřek původních Orlíků je udělaný s obrovským fištrónem. Byl to pro mě zážitek, rozebrat původní Orlíky do šroubku a číst ten technologický rukopis té doby(škoda že se o to nemůžu podělit). Díky ti za to Maňťáku
 4. Naprostej souhlas a právě proto sem dávám příklad z Globusu. Od MPM je to vlastně suprovej tah. Zaměřit se na cílovku "obyčejných lidí" kde brnknou na strunu nostalgie. Lidi to evidentně kupují. Včera jsem měl na ty MPM ultra štěstí, viděl jsem to na klukovi po fotbálku na pivu. Nenápadně jsem se zeptal na jeho hodinky a hrdě ukazoval Prim. Nechtěl jsem mu kazit radost a pochválil mu to:) Nemělo cenu to dál rozebírat, protože kdybych mu řekl, že si vlastně koupil něco jiného než za co se to vydává tak mi řekne, že je s hodinkami spokojenej a že je mu to vlastně jedno. V duchu by byl samozřejmě nasranej. Takže nevědomost je někdy sladká.
 5. Včera jsem byl nakupovat v Blobusu a šel jsem okolo těch Globusklenotů:) Hodinky morbidní jako název toho obchodu:) Zahlédl jsem tam vitrínu i se značkou Prim. Po bližším prozkoumání nebylo naprosto poznat, že se jedná o jinou firmu než z Nového Města. Žádná značka MPM, žádný odkaz na adresu společnosti a nic co by zákazníka mohlo upozornit, že je něco jinak. Zajímalo mě co mi řekne prodavačka. Zavolal jsem ji a hrál habaďuru, že nevím o co jde a že bych si chtěl koupit nějaké pěkné ryze české hodinky značky, kterou u nás všichni dobře znají. Co myslíte, že mi odpověděla na můj dotaz, kde se hodinky vyrábějí? Ano tipujete dobře, nekompromisně tvrdila, že v Novém Městě nad Metují. Trochu mě to zarazilo a tak jsem začal s tím, že jsem kdysi četl nějaký článek a jsou snad dvoje značky Prim a jestli si je tedy jistá tím, že tyto hodinky se vyrábí v Novém Městě. Stála si za svým a o ničem takovém nikdy neslyšela. Nabyl jsem dojmu, že opravdu ta prodavačka netušila o čem mluví. Poděkoval jsem a ukončil průzkum:) Co z toho plyne? Běžnej zákazník nemá šanci se v tom orientovat. Jde okolo a třískne ho do očí megacedule Prim, v tom mu proběhne hlavou(můj děda měl taky přece Primky na to se kouknu, no vida to jsou pěkný hodinky, ale ta cena to je nějak moc, no ale 3000kč to za to ještě dám, vždyť je to český a budou určitě kvalitní)
 6. S tím co v Eltonu mají a co umí, se uživí vždycky. Nebavím se čistě o hodinkách(můžou dělat něco co bude vydělávat víc). Pokud se to tam zavře, tak je to čistě špatným vedením a tím, že to někdo chtěl aby to padlo. Mikov je v podstatě podobná firma a v pohodě funguje, protože nedělají jenom nože (ale třebas i formařinu po automotive).
 7. Ahoj holky a kluci, mám tu na prodej jedny krásný Primky které dostal od kamarádů pracovník Motorletu někdy v druhé polovině 70 let. Stav je velice slušný a zcela původní, žádná komponenta nebyla měněna. Je zajímavé, že tam je ještě zdobený stroj 68.3 (patrně jeden z posledních, pak už se dával 68.4). Stroj je ok, ale servis jsem na něm nedělal. Řemen není součástí prodeje. Typ: 683161 Rok vzniku:1975 Velikost pouzdra:37x38,5mm Cena: 3900kč
 8. Beru zpět, tím se to vysvětluje:)Standardní výsledek, víc s tím udělat nejde. Ručky a kurunka jsou stejné jako u té 34mm v nerezu.
×
×
 • Create New...