Přejít na obsah

Citizen Skyhawk jr3060-59f


Johnee

Doporučené příspěvky

Zdravím,

nadchly mne tyto hodinky a zřejmě si je pořídím. Cena v US je 300 dolarů, což ve srovnání s téměř 20 000 Kč skutečně úsměvné. Co si o nich myslíte? Vím, že na tomto serveru Quartzky moc neletí, ale s přihlédnutím k tomu, že mechaniky nechci je Váš názor jaký? Chci je na běžné každodenní nosení.

Jaké jiné byste případně navrhovali? Určitě chci titan a vzhledem k tomu, že jsem "hračička" mne potěší i různé funkce navíc. Na druhou stranu ale nechci orloj přes půl předloktí, měly by vypadat kultivovaně a měly by případně být použitelné i do společnosti. U těchto se mi mimo jiné líbí Eco-drive a design, kdy tah přechází plynule ve vlastní tělo hodinek.

 

Díky za nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejakou takovou odpoved jsem trochu cekal, nicmene:

Jaka je nevyhoda qartzu krome toho, ze to neni mechanika? Pro mne hodinky nejsou prestizni zalezitosti, jde mi o to, aby sly presne a tam quartz myslim celkem boduje.

Jaka je nevyhoda digi krome toho, ze to opet neni mechanika? Potrebuju funkce, jako je countdown a stopky, kde je digi urcite pohodlnejsi na pouziti nez analog. Ale rad si necham poradit, nejsem expert.

A jaka je nevyhoda titanu?? Tady skutecne nechapu. Vypada daleko lepe nez ocel (muj nazor), je hypoalergenni a hlavne daleko lehci, coz u vetsich hodinek tohoto typu myslim hraje svou roli. Ale opet se rad necham poucit :))

 

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja asi racionalne uvazuju, i kdyz klasicky digi bych skutence nechtel. Titan na druhou stranu u mne vitezi. Skutecne mne nenapada jedina nevyhoda oproti oceli. Kombinace klasiky a digi funkci na malem displayi se mi libi. Hodinky pro mne skutecne nejsou otazkou prestize. Libi se mi ruzne funkce spis nez modre sroubky v kalibru. Rikat neco takoveho tady je asi hereze, ale je to proste muj nazor. Nechci nejake plagiaty z trziste, protoze jsem zastancem kvalitnich veci (a myslim, ze citizen je solidni znacka), ale nema pro mne vyznam utracet za mechanicky zazrak, ktery nesplni ma ocekavani a navic se mi nelibi. Mechanicke hodinky jsou spis sperk, quartzky jsou hodinky (vzhledem k presnosti). Ja chci hodinky. :)

Pokud ale nekdo vite o hodinkach podobneho typu (na tom digi displayi nelpim), tak budu rad, kdyz se o nich dozvim.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

než jsem objevil tenhle podivný web :D ,tak jsem měl 6 let tyhle Seika a nemůžu na ně říci nic negativního ...... být tebou ubíral bych se tímto směrem ..... myšleno quartz ,ale bez digi displejů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník na podobné hodinky, jen mě zarazila rozdílná cena Asie - Evropa. Nedávno jsem koukal na model Citizen Navihawk BlueAngels Flight Chronograph model N0041-63LT a zarazilo mě na kolik se při aukci vyšplahal (140USD). Jenže jsem se nikde nedozvěděl, zda je stejný jako evropský model jinak označený. Ten je např. řízen rádoivým signálem. Takže je možné, že je prostě na pár "detailech" očešou" a prodávají podstaně levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník na podobné hodinky, jen mě zarazila rozdílná cena Asie - Evropa. Nedávno jsem koukal na model Citizen Navihawk BlueAngels Flight Chronograph model N0041-63LT a zarazilo mě na kolik se při aukci vyšplahal (140USD). Jenže jsem se nikde nedozvěděl, zda je stejný jako evropský model jinak označený. Ten je např. řízen rádoivým signálem. Takže je možné, že je prostě na pár "detailech" očešou" a prodávají podstaně levněji.

 

 

Mnoho faktoru, od cla, dani pres politiku a chpnosti dovozcu po vliv fungujiciho trzniho hosporadsi:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdravím možná příliš pozdě, třeba jsi vybral něco jiného... :worried_anim: Tyto hodinky už mám skoro 6 let (příští rok mi bude končit záruka:-) a jsem s nimi maximálně spokojen. Vybíral jsem z mnoha typů a nakonec jsem sáhl po těchto, neboť kombinují ručičky a display (pro zobrazení dalších funkcí, které se do mechanických koleček na ciferníku nevcházejí). Co mi na nich učarovalo byl kompaktní tvar a titan - na ten nedám dopustit. Několikrát jsem s nimi šnorchloval u moře (čili tak do těch 10-15 metrů) a bez problémů. Hlavně jsou lehké a velmi příjemné a neodírají se.

Myslím, že pokud někdo chce zlaté pouzdro, pak do něj patří mechanika, ale do titanu je ideální ručičkový digitál. Nejsem letec a tak nevyužiju logaritmické pravítko kolem ciferníku pro výpočte spotřeby paliva v galonech, ale tyto hodinky mi připadají i rozumně společenské (oproti vysloveně leteckým).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...