Jump to content

Rimmer

Member_50
 • Posts

  260
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Rimmer

 • Birthday 05/19/1982

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha

Recent Profile Visitors

7,103 profile views

Rimmer's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Rimmer

  Rubber strap

  Nemáte prosím v Praze někdo na ukázku Everest nebo Zealande na předkeramických Subech? Chtěl bych to zkusit před koupí. Měl jsem kdysi RubberB a řemen šel tak strmě dolů, že mi lisoval ruku ze stran, což jednak nemůžu vystát, jednak se hodinky vznášely nad rukou (přitom mám zápěstí jen kolem 17,5 cm). Na fotkách má většina lidí gumové řemeny utažené jak turniket, takže otázka komfortního střihu je asi poněkud subjektivní O Everestu na internetech píšou, že jde víc do šířky a je měkčí, o Zealande jsem v tomto nic nezjistil.
 2. S poklonou děkuji @tkol, který se vyjádřil k meritu věci. Soudruzi, máte tisíce postů, máte to zapotřebí? Když se ptám na konkrétní vlastnost konkrétního modelu Dayton, mám k tomu specifický důvod. Fakt neužiju komentář o keramické cihle, kterou jsem po vyzkoušení s díkem odmítl jako krok zpět a nechal si pěticiferný model (tvl když v celém threadu předtím řada lidí potvrzuje, že na menší ruku to mají taky raději), ani neocením zenová moudra o pohodlí RLX. Kvůli tomu to snad nosím, ne? Sorry za vlastně ještě více irelevantní kec, ale dnes nejsem obdařen trpělivostí.
 3. Oživím zombie thread, nedaří se mi to najít. Je rozdíl v komfortu nošení mezi ocel 116520 vs. keramika-ocel 116500 Daytonami? Keramické Suby jsou proti plechu nepohodlné, viz komentáře výše a ani design mi nekonvenuje. U Dayton mně keramika neuráží, tak řeším spíše komfort.
 4. Díky. První Wolf, co umí 650 rpd je za těch cca 15 tyček Když to vezmu z druhé strany, zkoušeli jste jako naprostou spotřebku natahovače z Aliexpressu?
 5. Ad otázka výše - mám nějaký Designhuette na dvě AA, protože je v noci slyšet a musí být ve skříni - jako asi každý levnější natahovač (předesílám, jsem na zvuky alergický, nesmí mi tikat ani budík a na tikající kuchyňské hodiny jsem si zvykal rok). Ale rychle baterky žere, používám aku a vydrží pár dnů na nejnižší režim 650 ot/den. Funguje bezchybně už řadu let, jede 24/7. Teď potřebuji druhý pro manželku, který ideálně na aku vydrží déle a nevím, co koupit. Stojí swisskubik za ty prachy? Je na tlusté monočlánky a měl by držet roky... Poraďte prosím něco, když vidím ty ceny, tak do 10-15kKč max.... V souvislosti s čínoidním spolehlivě fungujícím modelem se mi nechce dávat víc.
 6. Je to už passé, ale z tikání budíku u hlavy bych se
 7. To je tak krásně a poeticky řečeno! To je přímo esence celé věci. V zájmu objektivity ale musím říct, že na své úplně první košili na míru před mnoha lety jsem si ze samé radosti taky nechal udělat monogram na manžetě, ale aspoň bílou na bílé Byla ale poslední a víckrát jsem se takového faux pas nedopustil. Je to bílá nebo modrá košile, ne moravský kroj ani uniforma OVB.
 8. Pardon, ale nechápu, co tím chtěl básník říci Ptal jsem se na reálnou zkušenost z GAP plněním Kooperativy, respektive s plněním povinného ručení ze strany ostatních pojišťoven. Připomíná mi to letitou zkušenost z autorizáku, kde jsem byl na ročním servisu s dvouletou OII zděděnou po otci, najeto cca 8tkm a na otázku, co bych za to mohl dostat, mi byla nabídnuta cena skoro o 40% menší, než jsem vzápětí dostal na ruku. Byl to jeden z životních okamžiků, kdy jsem se nezmohl na slovo, poděkoval a odešel. Zastavím se jen u ceny místně obvyklé - na TipCars je aktuálně 15letá za 180k, 12letá za 320k, obě větší nájezd, tudíž asi víš víc než já, nebo jsi z té pojišťovny
 9. Zkusím to tady - máte zkušenost, kolik mají pojišťovny ve zvyku proplácet z povinného ručení při nezaviněné nehodě u starších aut? U aktuální pojistky mám od KOOP Na100pro (GAP), ale nevím, jak by se k tomu pojišťovna doopravdy postaví. Mám na stole nové kalkulace o litr-dva levnější, tak nad tím přemýšlím. Pokud mi Kooperativa fakt doplatí eventuální škodu, a že Lexus díly nejsou za hubičku, za 2k to stojí - jinak logicky ne. Auto je IS 250 r.v. 2008, takže cena hrubým odhadem kolem 200k.
 10. Rozumím Musím říct, že spousta hodinek, co tady proběhla je super, nemít vystaráno a víc než dokážu unosit, vybral bych si taky. Ještě jedna poznámka - jak už psali jiní výše, mám ruku jako ty (cca 16,7) a důležitější je lug-to-lug než cifr. Nosil jsem v pohodě a myslím elegantně Seika Samurai 42mm, dnes Suby 41mm, naopak i menší hodinky s dlouhými nožkami mi vůbec nesedí. Teď mám na ruce mostrózní Casio ProTrek kolem 5 cm, jenže lug-to-lug jako Suby a v pohodě. Byť samozřejmě ne ke košili... Tak bych zkoušel přímo na ruce a nebál se velikostí kolem 40mm.
 11. To francouzské je skoro stejné, jako Expy, jen od pohledu takové laciné. Když pominu s ohledem na rozpočet klasické kombo Submariner 16610LN, je těch 1k€ striktní limit? "Klasické" volby začínají tak na dvojnásobku... Breitling Superocean Heritage 38mm Rado Captain Cook Longines Legend Diver 36mm Násobně větší budget skvělé Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe 38 Pokud se držím budgetu: Seiko SKX013, menší verze klasiky, za pár šupů legenda Nebo Baltic Aquascaphe, vypadají aspoň na obrázku dobře Sinn 104, trochu větší Quartz Tag Heuery, z bazaru možná i automat Nicméně vrátím se úplně na začátek k zadání, proč tooly k Expům? Je to esence tool watch... Nebyly by pro vysloveně rizikové aktivity lepší nějaké Casio digitálky nebo G-Shocky, nebo si je prostě sundat? Možná jsem to blbě pochopil a křivdím ti, ale sám za sebe moc nechápu tu myšlenku nosit hodinky na štípání dřeva nebo lezení po skalách prakticky s cílem je do*ebat, zvlášť automaty, protože je to drsně kůl... Ale to je můj vlastní úhel pohledu, máš svou cestu. Každopádně držím palce s výběrem, jsou tvždy těžká dilemata :-)
 12. Kaučukový tropic z Watchgecko. Jak mi GumaB absolutně nesedla, tohle s espritem sedmdesátek je super.
 13. 1) Zabít pošťáky, opět nechali ležet zásilku na poště, až se vrátila zpět. S ohledem na charakter (vojenská optika z BelRus), bude prdel molodce přesvědčovat, aby to poslali zas, o ceně poštovného nemluvě. Zabít je vodovodní trubkou. 2) Guma na RLX se mi naživo vůbec nelíbí, $310 v kanále. Jsou to jen prachy a už jsem v životě promrhal víc, stejně je to frustrující.
 14. Řemen: už jenom originální VTAC nebo VCAS s polstrováním, ale to jsou dvoubodové a redukce na jednobodový kvůli délce moc dobře nevychází, tak něco podobného. Co obligátní Magpul? (nikdy jsem to ale neměl, tak nemohu sloužit) Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 15. Ty Bally jsou super. Jinak mrkni na Nomos, Sinn, Rado. Přítelkyně?má skvělý vkus, kameny a perleť jsou ekl. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
×
×
 • Create New...