Jump to content

Dřevák

Member_50
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

About Dřevák

 • Rank
  Kandidát závislosti
 • Birthday 01/06/1973

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  v domě

Recent Profile Visitors

5,520 profile views
 1. Když po ránu pro cíga, tak stylově :-))
 2. Tak jsem se prohrabal sbírkou Marka Gordona a jsem poučen. Jestli jsem vycházel ze současnosti, kdy komandirskie mají manuál a voděodolnost a amfibie automat a 200m, tak v minulosti bylo možné evidentně cokoliv, kombinace všeho. Je to přehledné jako číselné značení žigulíků Jinak pěkná sbírka, poznal jsem tam pár kousků co mám doma.
 3. Dík za info, trochu znám jen současný amfibie, o minulosti mnoho nevím, rád se nechám poučit. Takže ty hodinky Pepy Holance by mohli být originální, jen ten nápis na dýnku mi nesedí. A co si mám myslet o komadirských z e-bay s ciferníkem komandiskie a nápisem автоподзавод na dýnku? To nesedí Začínám uvažovat o nákupu historických kousků z Čistopolu pro rozšíření znalostí a to není dobrý směr....... (doufám, že tyhle technický dotazy neruší vlákno plný fotek chlupatých zápěstí s vymazlenýma amfibiema)
 4. Podíval jsem se na e-bay, komandirskie 70-80 léta a takový kousky s ciferníkem komandirskie a dýnkem amphibia se tam vyskytují. Korunky mají všelijaké, i takové jako máš ty. Pouzdro na tvých fotkách vypadá jako s ošoupaným chromem a vykukujícím bronzem, což by CCCP mohlo být. Otázka je, dají se prohazovat strojky komandirskych do pouzder amphibií? Jde namontovat do pouzdra komandirských dýnko amphibií? Vyráběla se taková kombinace jako má Pepa Holanec na fotkách? Kdo prosím ví?
 5. Ciferník CCCP, dýnko taky CCCP ale z amfibií, pouzdro, matka dýnka a korunka vypadá taky na amfibie, tipuju to na skládačku, ale ať se vyjádří nějaký znalec, já komandirskie nemám, tak jen hádám.
 6. Mě to jakš takš sedí, mám radši když jsou hodinky na ruce volnější, tohle je už volný trochu víc a seřídit to nejde :-(( Co je horší, tyhle amfibie mají o 0.5 mm vyšší korunku a co je nejhorší, nemá bombírovaný čelo jako měli doposud, ale pěkně rovný, jak to upíchl soustruh. A pěkně to kouše do hřbetu ruky. Co s tím? Buď nasadím starý ošoupaný skádaný plech, nebo vyměním korunku, ale nechce se mi otvírat nový hodinky. A to motýlkový zapínání je z 2 mm silnýho nerezu a je v něm ještě díra na čep. Moc důvěry to nevzbuzuje.
 7. Zdravím, převelice dlouho jsem tu nebyl, měl jsem za to, že mě to hodinkový blbnutí už pustilo. Jenže nevím jak se to stalo, ale objednal jsem si u Meranoma jedny amfibie... Po měsíci dorazili a já se divím, co se za těch deset let od minulé objednávky změnilo. Na samotných hodinkách nic, ta určitě lepší kvalita není na první pohled vidět, ale ten tah, plné články, žádný skládaný plech a podivný zapínání bez viditelné spony. Nevím jestli se mi to líbí, hlavně nejde štelovat délka, jen vyhozením článku a to je buď málo, nebo moc. Na webu jsem to nikde nenašel a na obrázku když jsem objednával
 8. Přečetl jsem si článek co sem zavěsil little w. Pěkný čtení, jen doplním takovou věc, pokud vám Amfibie nějaký čas leží a nejdou a vy pak chcete seřídit datum a je nutno přetočit hodně dní, tak si radši počkejte až uplyne potřebný počet dní, aby datum seděl. Já trouba přetáčel 25 dní, 15 šlo normálně, od 20 těžko a 25 jsem nenatočil, přeskakuje to a hodinky nejdou. Z toho vyplývá, že jsou možná vodotěsné ( a to jen možná , neb se mi orosily po půl roce nošení) ale strojek stojí za prd. Vím co se tam polámalo, protože jsem to už u jedněch spravoval a proto to už nespravím, nemám součástky. Takž
 9. vy teda řešíte věci, jako čím leštit sklíčko, tuhle jsem si polil ruku včetně amfibií barvou. Ty pak čekala koupel v nitroředidle. A jdou.
 10. Jo tři jsou minimum, aby jsi měl co dát na ruku, až se jedny zastaví a abys měl z čeho brát kolečka až bude stát všechno. Pak aspoň jedny rozhýbeš (vhodnýho smajlíka jsem nenašel)
 11. Nekonečný příběh pokračuje, u zelených Amfibií nešel manuální nátah, tak jsem je zase kuchnul. Byla špatná pružinka co přitlačuje kolečko k pérovníku. Protože jsem tu špatnou ztratil a nechtěl jsem nic riskovat a vyměnil jsem celý můstek i s pružinkou z těch na orgány. ( na fotce je pod hodinkama) Za necelou půlhodinku to tikalo a natahovalo. Víc jsem se trápil se smontováním dárce orgánů. Když se tak zamyslím, Amfibie mám troje. Prvním vypadl kamen z kotvy, exitus, jsou na orgány. Druhým se krom změny barvy ciferníku odlomily dva zuby z kolečka co převádí automatický nátah na pérovník a teď
 12. Tak jsem se konečně odhodlal a strávil odpoledne s lupou a šroubovákem. Krom opravy nátahu u Orientů a rozhýbání Seik 5 jsem oživil dvoje Amfibie. U obou jsem odšrouboval můstek nad krokovým kolem, porovnal kolečka a našrouboval nazpět. Nevím co měli za poruchu, ale už běží. Ty s ponorkou na tom měli další problém, nedalo se hýbat ručičkama. Musel jsem jít pod ciferník, datum a ty dva plíšky co jsou přišroubovaný neskutečně malýma šroubkama. Nicméně se zadařilo a díky třetím Amfibiím co mám jako dárce orgánů jsem vyměnil očesaný kolečko a vypadá to, že to funguje. Jen u ponorek nějak špatně dr
 13. Aha, takže strojek jako na těch komandirských s mimostředovou vteřinovkou, GTM ručka ukazuje 24h čas a nastavení jiného časového pásma se děje natočením lunety. Pěkný, teď si jen počkat v jakých pouzdrech a s jakýma ciferníkama to časem příjde. Za mě pouzdro 110 nebo 120, a ne ten šedivý či černý ciferník. A tah a ne z plechu. Ještě že takový nenabízí, já přece nechci další hodinky.
 14. Zabrouzdal jsem na po delší době Meranoma a koukám, spousta novinek. Něco asi jo, komandirskie s mimostředovou vteřinovkou? Asi jo. http://meranom.com/komandirskie-classic/35/vostok-watch-komandirskie-350504.html Ale co je tohle? Dvě vteřinovky? V popisu je něco o 24 hodinách. Jenže ani čísla ani poloha ručky tomu neodpovídá, takže je to jen nalepený jak u číňanů? http://meranom.com/amphibian-se/150se/
 15. jo jo, to jsou amfibie, s nima si člověk pořídí nějakej ten vercajk a zabrouzdá do tajů ozubených koleček, takže si je užije naněkolikrát. Radost když si je koupím, pak radost když si je poprvé opravím, pak podruhé, potřetí a tak dále.
×
×
 • Create New...