Jump to content

kuncák7

Member_50
 • Posts

  17,199
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kuncák7

 1. Bohužel to vypadá, že jich bude víc, stále to aktualizujou - ▶ Po sesuvu ledovce v Itálii pohřešují čtyři Čechy. Deník píše o české oběti - iDNES.cz
 2. Tak tam pozdravuj i za mě. Já až 20.8. ( ale hlava a myšlenky už tam jsou)
 3. Dnes přesun na chatu a tam plánovaná likvidace srsních hnízd vyžaduje pracovní tool hodinky ( asi budu muset rychle ze 6-ti metrové střechy ).
 4. Ono už díky té licitaci s termínem jsem blízko i tohodle řešení ( lepší polovička mě klidní ). A moc by mi nepomohlo ( v tomhle případě ).
 5. Vojto, ty fakt dokážeš potešit, na tuhle hračičkárnu se chystám už 3 měsíce- dveře už jsou vyrobený a dovezený ve skladě, zatím není fachman a termín, kdy je dovezou montovat. Jestli to bude patlal jako ten tvůj, tak se smíchy neudržím.
 6. Jo, tohle mi pomůže :-((. Ale máš pravdu.
 7. Jo vidíš, sakra. Neva, tebe by přibalil k tomu, nemáš mít podobnou přezdívku. Však to znas- když se kácí les, lítají trisky
 8. Neprivazuju je na provázek jako někdo. Jsem humanista, což by každej ochránce ocenil. Tebe by osolil a je jedno, že je to minulost
 9. Bojím se, že si to budu říkat za dva měsíce. Vyrážím na dovču a už teď schizuju a sleduju zprávy o covidu a modlím se.
 10. Jezdil jsem s holkama první týden v září a nemám pocit, že by jim to ublížilo ( max v tom kdo s kým sedí ). Posledních 14 dní v červnu se taky nic nestalo, to je brala babička.
 11. Tohle je moc pěkný vlákno, pěkný fotky. No, vzhledem k tomu, že jsem tuhle značku ještě neměl, tak začínám uvažovat. A nebojte, případně fotky si nechám pro sebe Fakt pěkný kousky.
 12. Zabijim je rukama, neb ani po jejich bodnutí neotecu. Ale jako malej si pamatuju, že jsem myslel, že je zabiju klackem, stoural do hnizda- ou je, to byla pak bolest
 13. Jak kde. O víkendu mě čekaj dvě hnízda na chatě, moc se netěším.
 14. Zemřela Blanka Kulínská, ač jsem uměním a obzvlášť zpěvem nepolíbenej, tak mě to zasáhlo.
 15. Osobně tedy nevim- hmyzu máme na chatě po lukách dost, kobylek též ( asi druhová rozmanitost kulhá), to ovšem jako laik úplně nepoznám. Na čem ale já poznávám změny, to je úmrtnost jehličnatých stromů ve smíšených lesích ( a kůrovec to není). V okolí Berounky je zázrak natrefit na zivej jehličnan.
 16. Ty bys byl první na řadě, se..š nás tu tak nějak všechny ( mě třeba fotkama z tvých výprav do hor ). Tak šoupej nohama.
 17. Ty a Vojta mě ne...e :-)), asi Vás pozvu na pivo a tam to dořešíme v klidu.
 18. Evidentně si stále pleteš dojmy s pojmy- napsal jsem, že zákaz spalovacích motorů je předčasné, že nevím, co bude za 100 let a podobně. Což neví nikdo a předpokládám, že ani ty. Tak mi laskavě nepodsouvej ty své nesmyslné konspirace. Studie ekologů mluví jasně, studie odborníků na dopravu též. Ekolog pracuje na základě domněnek, neboť čistě z logiky nemůže vědět, jak bude ledovec vypadat za 10 let a více, může předpokládat. Zatímco onkolog pracuje na základě daného faktu nikoli domněnky. Pokud máš ještě další konspirační teorie, tak jistě můžeš přikládat pod kotel. Osobně si stojím za tím, že nikdo neví, co bude za 100 let ( i ti tvoji slavní ekologové tvrdí, že jsou překvapeni, jak se planeta umí zmátořit ). A Evropa si zahrává s ekonomickým ohněm. Víc už asi nemám co.
 19. Vojto, onkolog pracuje se souhrnem nepřesných údajů+ domněnek? NE, nepracuje, tak to prosím nezminuj, je to hloupost. Vůbec nechápu, jak tohle srovnáváš. Dál se k tvé argumentaci nemíním vyjadřovat. Je to tvůj názor. Na rétoriku tvého vyjadřování dneska náladu nemám ani ve vlákně ŽUMPA.
 20. Debatujeme tady si myslím normálně a v klidu a tak si myslím, že ty studie, které zase obhajuješ ty, jsou plné různých polopravd ( už jen to, že se opravdu počítá s lithiem, jehož těžba fakt s ekologií nemá nic společnýho ). Osobně chápu, že obhajuješ to, že svinit planetu je blbost a má se to zarazit, já zase zastávám to, že různejma příkazama na základě direktivy, vymahatelné pouze v části světa, nedosáhneme ničeho. Tedy mimo ekonomické sebevraždy. Já se třeba přiznám, že opravdu hodnověrnou studii podporující v základu vše, co vymáhá či chce vymáhat EU, neznám (ono se opravdu dá vše překroutit a upravit ). Vývoj jde dopředu ( sleduju to od začátku co jsem se začal zajímat o motory ), do elektra se nasypala už spousta peněz, ale do roku 2035? To je utopie. To si troufnu tvrdit.
 21. V kruhu to je, protože zase před sto lety žádnej klimatolog nikde nebyl ( tohle je další horda "odborníků" pracujících na základě prognoz různě překroucenejch ), vše se sledovalo "tak nějak od oka". Ona už prognoza - za sto let je pro mě minimálně úsměvná, ani já a ani ten věštec co tohle vypustí z úst tu nebudeme, takže je to čistě akademická debata. Max. až si za 20-30 let budu opět prdět do plen, mi některej řekne, že se spletl (a nebo taky ne ). Zatím mi prostě masové použití elektromobilů stále nedává smysl a celkovej přechod i v dalších dopravách- jako slušné sci-fi. A ve finále? Proč mě to tak sere? Sám netuším co bude za rok, natož řešit vize za 13 let.
 22. Tak určo není řešení nic nedělat, ale stejně jako být papežštější než papež a zakazovat/omezovat něco, co funguje, funguje dobře a poměrně ekologicky. Proti těžbě lithia či likvidaci nových baterií zcela určitě.
×
×
 • Create New...