Jump to content

Remio

Member_50
 • Content Count

  166
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Remio

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Maurice Lacroix, Omega, Gérald Genta

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obchod klapl na jedničku vše v naprostém pořádku. Děkuji a doporučuji.
 2. Přidávám se k dlouhé řadě spokojených obchodních partnerů. Naprosto bleskové zaslání a vše v perfektním stavu. Děkuji a doporučuji.
 3. Ten voják se bude muset fakt otáčet, aby stihl práci svoji a za šest dalších...
 4. U Steinhartů se lumi také krásně sype. Není to vada, ale vlastnost. Výrobce tak může vydělávat na vložkách do lunet.
 5. Instante, nevztekej se a mysli. Ta věta v češtině užívající dva zápory: Já ale netvrdím, že Čína neprodukuje nejvíc CO2 = Já ale tvrdím, že Čína produkuje nejvíc CO2. Myslel jsem, že mluvíme podobným jazykem, asi to tak není, alebo nie? A upřímně tomu úvodu za mák nerozumím... velký bratr, ztráta svobody, planeta vydrancovaná a bude to stejné... napadá mně toho hodně, ale smysl mi to nedává. Ten druhý odstavec chápu a je logicky chybný, protože vychází z té chyby výše.
 6. OK, jsme na internetu... Argumentační faul: vyrobil jsi několik příkladů možné statistické desinterpretace faktických dat, kterými prokazuješ, že mnou uvedená interpretace je chybná a zkreslující. Já ale netvrdím, že Čína neprodukuje nejvíc CO2. Jen tvrdím, že optikou Instanta by měli být Číňané nejtlustším národem, protože VŠICHNI váží nejvíc. Argumentační faul: vytvořil jsi nerealistický příklad, za něhož by platil dříve mnou uvedený a tebou vyvrácený model. Argumentační faul: na tebou vymyšleném nerealistickém příkladu prokazuješ, jak by sám nemohl fungovat.Ano, Čína chce vládnout, proto p
 7. Instante, tato demagogie tu s námi byla dlouho, kdy Číně a Indii bylo vyčítáno, že jejich spotřeba a produkce CO2 enormně roste. Ty to ale časem přestalo bavit a proto požadují přepočítání celkových emisí per capita. Vy na Slovensku produkujete 6,5 tun CO2 na hlavu, my v ČR 10,2 tun/os. a USA 16,2 tun/os. No a Čína je na tom skoro jako Slováci 7 tun/os. I přes tu gigantickou spotřebu betonu, masivní rozvoj a výrobu všeho zboží pro bohatý západ. Z globálního pohledu na ten benzín nebudeš časem dost vydělávat a vezmeš zavděk elektřinou bez eko-hype.
 8. Přidávám se ke skupině kladně hodnotících kolegů. Vše proběhlo naprosto špičkově. Děkuji a doporučuji.
 9. jé, já tu dnes ale camrám. Tak snad naposled: trvalá udržitelnost = sustainability, a je definovaná v této studii OSN, za kterou stála prima dáma Gro Harlem Bruntland. A v podstatě jde o tuto jednotuchou myšlenku: "takový rozvoj, který naplňuje potřeby přítomných generací, aniž by ohrozil schopnost budoucích generací naplňovat potřeby své". Pokud tedy na své ropné párty spotřebujeme veškerou dostupnou neobnovitelnou energii a nenajdeme novou formu přístupu k energii, půjde to s našima dětma "zu grunt", a to nechceme.
 10. Tak v tomhle závodě jednoznačně vede uran s 45 000 kWh/kg a je úplně bez vejfuku. No jenom si představ ten dojezd, tu dáááálku, kolikrát by třeba šlo otočit Curych - Ostrava na jeden zátah (asi 50x s podprůměrnou účinností). A proč by tedy ta elektroauta nebyla šlágr, když baterie lze zcela recyklovat za použití bakterií?
 11. Ano, stejně tak by se slušelo dodat, že benzín do auta neteče v místě tankování z pistole jen tak, ale prošel dlouhou cestu k rafinaci, úpravě a přepravě, stejně tak provoz benzínové stanice je zatížen spotřebou energie, většinou elektrické. Jsi technik, geometr, tak si tu efektivitu změř, zvaž, nebo najdi u hodnověrného zdroje a rozptyl svou obavu. Ano jde o neporovnatelné světy. Pokud si uvědomíme, že elektřinu jsme schopni v nějakém objemu a s určitým rozvojovým potenciálem vyrobit v místě a k tomu přirovnáme tu hromadu energie z neobnovitelných zdrojů, máme do budoucna problém. Pokud n
 12. Berte, díky za poznámku, ale o skutečném stavu nic nevypovídá. 1. kde se ukazuje, že baterie jsou slepá vývojová větev? Ukazuje to snad názor skupiny lidí, kteří o problematice nic neví a hlavně nechtějí cokoli měnit? Třeba je to i pravda, ale není čímkoli podložená. Pochybuji, že všechny ty společnosti investující prostředky do vědeckého vývoje nových typů baterií jen prostě nepochopili fakt, že jde o slepou vývojovou větev. 2. Rezonance názorů laiků na hodinkovém fóru na elektrizační soustavu v ČR? No to je fakt největší průser. V odkazu na ČEPS lze dohledat spoustu zajímavých informac
 13. Obchod klapl perfektně. Děkuji a doporučuji.
 14. Dva obchody, dvojí spokojenost. Děkuji a doporučuji.
×
×
 • Create New...