Jump to content

elninoelnino

Member_50
 • Posts

  302
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

elninoelnino's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Ahoj, nemá někdo Iphone 13 mini? Se zárukou, ideálně nové či zánovní, verze 256 Gb a více Díky!
 2. Ahoj, mate už někdo Epix? Já jsem objednal, Alza hlásí, ze budou dnes, ale vypadá to, ze nikde zatím nejsou skladem . Verze safir. Nemá někdo bližší info, kdy se mají naskladnit?
 3. Ahoj, koupil jsem dům a beru to z gruntu, viz foto Nemate někdo možnost koupit se slevou zařizovací předměty do koupelny? Chystám se koupit třeba “chytré” wc s bidetem od Geberitu nebo Grohe, ale nikde mi zatím nechtějí udělat dobrou cenu…případně i stavební materiál a vše okolo ( vc koupelny, kuchyně, všechno :-)). diky!
 4. Ahoj, neporadil by mi jestli má toto ještě nějakou cenu? Dostal jsem se k tomu, tak než to začnu umyvat přehrávač vinyl je nejakej tuklej v rohu, ostatní jsem i zkoušel zapojit a vše svítí, vše se otevírá. K repro jsem zatím nepripojoval… nebo to mám rovnou vyhodit? přijde mi to tak trochu skoda a soudě dle váhy to bylo jako nový i celkem drahy
 5. Ahoj, ještě k Saunam - jaké teploty dosahujete v sauně s el kamny, která mají regulaci přímo na nich (ne s externí regulaci)? Prodejce se mi teď snaží tvrdit, ze topidla s regulaci na plášti jsou jen na tzv. soft saunovani, tedy 60-80 C, víc než 85 z toho prý nevytahnu, to bych musel mít externí regulaci. Jde o kamna Harvia Vega BC80 (8kW). co si o tom myslíte? Netaha mě za fusekli, aby mi nacpal externí regulaci za 12k? V návodu se nic o takových rozdílech nepíše. btw v jaké teplotě se ideálně saunujete?
 6. Díky všem, tak abych to sesumiroval : Materiál lavic budu ještě řešit (africká vrba?), zatím mám nakoupeny severský smrk jako obklad (super cena), do obkladu bude zabudovaný i 1m2 himálajske soli, kamna vezmu tedy asi hervia s ovládáním na nich 8kW, izolace 3cm PIR desky s oboustrannou ALU, provetravani pod palubkama (4cm), okno bohužel nikde neudělám (čerstvě hotova fasáda včetně obkladů:-)), vstupní dveře otvírání ven, mezeru pod nimi, díru pod kamny, odvetrani dole úhlopříčně naproti. No asi mám už vše, nic víc mě nenapadá
 7. díky moc, k tomu co píšeš jsem v podstatě dospěl právě pročítáním infa na netu, ale raději se ujišťuji, že to je fakt tak, jak jsem načetl a jak to plánuji udělat.
 8. díky za zkušenosti, které jsou samozřejmě nedocenitelné. týpek z jednoho eshopu na sauny mi hned ten externí panel dal do kalkulace (když jsem ještě neměl choutky saunu si postavit sám). Tedy zatím best practice je tedy naddimenzovaná kamna, ovládání na nich. Je ještě něco, na co bych se měl zaměřit? Je pocitový rozdíl v zážitku ze sauny mezi tím, kolik kamenů se dovnitř vejde? Nebo je to další blbost, která říká, že je to lepší, protože je v sauně větší tepelná setrvačnost v okamžiku, kdy někdo ze sauny vyleze? Pak mě napadá vzduch v sauně - někde jsem četl, že se vzduch má v sauně 6x za hodinu vyměnit. Finové prý proto mají pod dveřmi mezeru klidně 10cm, a v protilehlém koutě nahoře odvětrání ven. Někde se zase píše, že odvětrání nemá být nahoře, ale pod horní lavicí (cca 90cm nad zemí), aby se ven nedostával ten nejteplejší vzduch, ale vzduch, který už má zas trochu nižší teplotu... ale zase, nejsou to blbosti?
 9. o větším modelu mám také stejné info - proto 8kW, kde by měla být dostatečná rezerva. K manuálnímu ovládání na kamnech vs. extenímu - možná je to bezpečnější z pohledu případného nechtěného spuštění dítětem (?)
 10. já právě vůbec přemýšlím, co ten "panel" umí nad rámec toho ovládání na kamnech, že to stojí 12 tisíc navíc. Asi to má integrované ovládání světel (můžu vyřešit vypínačem se stmívačem za pár korun) a má to širší možnosti časování - ale nějaké základní časování včetně hlídání teploty termostatem předpokládám je i na plášti kamen. Smart funkce pro propojení s mobilem to beztak asi neumí. Tak stále dumám nad tím, kde je zakopaný pes....
 11. ahoj, nemáte někdo zkušenost s elektrickými kamny do sauny (jaké, odkud...). budu stavět saunu, vnitřní prostor cca 6,7m3, takže asi 8kw? dostal jsem nabídku na Harvia, kamna cca za 8 a ovládací panel za 12 (!!). Je za vás panel nutností nebo na komfortu nic moc neubere ovládání přímo na kamnech? Jaké máte zkušenosti? Díky a omlouvám se, pokud se to už někde tady řešilo...
 12. Konečně doma. Nakonec jsem na to nechal dat alespoň keramiku.
 13. Ahoj, omlouvám se, určitě to tu někde bude, ale jak své noze brousite a co se vám pro broušení osvědčilo nejvíce? Já jsem totální nováček ve světě nožů, koupil jsem si jeden, ten nosím, ale ještě jsem ho neostřil a je to už celkem znát. Zároveň se bojím, abych ho brousenim neznicil... díky!
 14. Tak to tedy jak vidím celkem nic moc :-) buď koupím nějakou za šílenou cenu, nebo levnější s tím, ze taková ?ochrana? mi možná při sundani lak na autě zničí :-))) to jsou tedy vyhlídky.
×
×
 • Create New...