Jump to content

shewcza

Member_50
 • Posts

  5,223
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shewcza

 1. @ABCDE velká zima, sotva lezla. Dal jsem ji do garáže, zapnul topení a otevřel ventilačku. Buď někde zazimovala, nebo uletěla a nebo zdechla.
 2. Pěkný Ondro. Tyhle se jim fakt povedly. Já zase Citizen
 3. Co kdybych tam dal polystyren, přesně mezi stropní trámy?
 4. Jasně, máte pravdu, budu se s tím lopotit na půdě
 5. @eskimak Díky, myslel jsem si to, ale do poslední chvíle jsem si to nechtěl připustit, když si tu hroznou práci představím
 6. Přátelé, jdu za Vámi s prosbou radu. Dodělávám garáž s dílnou, jsou součástí baráku, ale pouze konstrukčně, tzn. že nejsou průchozí z obytné části. Soustředil jsem se na obytnou část a tohle, že dodělám až bude čas. Dílna, kterou se dá projít do garáže už je hotová včetně zateplení stropu. Jenže garáž mi teď trochu vrtá hlavou. Měl jsem ji dlouho otevřenou, teď už tam jsou i vrata, beton o víkendu snad už i dlažba a jelikož, jak jsem již psal, byla dlouho otevřená a jednoho dne jsem na půdě, ještě v průběhu stavby, našel na půdě exkrement od kuny, rozhodl jsem se, že na stropní trámy dám palubky, abych jí zamezil přístupu na půdu, než se jí zalíbí ve vatě. Mělo to být jen dočasné, potom to shodím a dám normálně sádrokarton, parotěs a vatu. Jenže co čert nechtěl, nějak se mi to zalíbilo, tak jsem to tak nechal a nyní už to ani není možné kvůli vratům a podestě na bordel, kterou jsem udělal pod stropem a zavěsil na stropní trámy. Teď k té otázce: Rád bych měl i u garáže zateplený strop, aby v zimě nepromrzala. Můžu na ty palubky z půdy položit vatu? Nebo je nutné dávat i parotěs? S parotěsem to bude docela komplikované ho dobře prolepit skrz stropní trámy, ale všechno jde když se chce. Ještě by bylo dobré uvést, že garáž není nijak vytápěná. Pokud někdo dočetl až jsem, tak děkuji. Za jakoukoliv radu budu taky vděčný. díky
 7. To by tam ještě ale musel dát nějaký parotěs ne?
 8. V podstatě komplet, už nebyl žádný prostor k nějakým úpravám. Šel jsem s tím do toho, že buď to klapne a nebo ne. Svět se nezboří. Stavěl jsem to sám a dával jsem si záležet, udělal jsem to tak jak bych to stavěl i bez přihlídnutí k dotaci (kromě izolace stropu, tu jsem musel vylepšit, ale to je jediné) Jo a ještě jsem si koupil Blowerproof, což nebyla zase tak velká investice, kterým jsem natřel kompletně zevnitř zakládací spáru vnější zdi. Na to jsem byl upozorněn firmou zabývající se měřením na nějakém stavebním veletrhu. Říkal, že tam mohou být velké úniky a minimální prostor pro opravu. A to je celé, jinak jsem to měl stejné jako v projektu. Měl jsem ten modrý blowerproof 5kg a ještě z toho zbylo, investice cca 1500kč. Dělá se ještě bílý a ten má tu výhodu, že jde zamalovat. Tady jsem byl upozorněn, že to nemůžu dávat nikde, kde to bude na očích, což základová spára splňuje.
 9. Tak to vypadá slibně. Já bych si teď nechal udělat ten blowdoor test a potom až kontaktoval nějakého projektanta zabývajícího se dotacemi. Aby jsi mu neplatil za něco co potom shoří na tom testu, ale myslím, že to nebude tak horké a s přehledem projdeš. Já se toho taky bál, konzultace pozastavil s tím, že se ozvu až budu mít papír v ruce a nakonec s přehledem. Tak směle do toho!
 10. Splňuješ podmínky? Jako třeba rekuperace, vnější obálka budovy musí splňovat určité parametry + všechny výplně (okna, dveře atd), podmínkou je též úspěšný blowdoor test. Vždycky je lepší to řešit s projektantem před zahájením než při dokončování stavby, ale tím nechci tvrdit, že by jsi to neměl splnit, dnes je vše předimenzované. Řešil jsem to v průběhu, takže taky pozdě, ale nakonec se to zvládlo, tak držím palce ať Ti to vyjde. V našem případě bylo nutné dát "lepší" okna a dvěře + rolety/žaluzie a taky jsem musel oproti projektu dát větší vrstvu izolace stropu (40cm) Určitě kontaktuj někoho ve svém okolí, kdo se tím zabývá. Dal bych Ti kontakt, ale bohužel jsem daleko a myslím, že je lepší určité věci řešit osobně.
 11. Souhlas, neznal jsem podrobnosti. No je to vážně nemilá situace, kdyby aspoň úměrně s navyšováním cen rostly i mzdy
 12. @Lynx12 ten mám a mohu opravdu doporučit. Koupil jsem ho na základě toho, že ho používám i v práci, jen vyšší řadu a ten už zažil lecos. Domů ovšem barevny display a podobné pitominy nepotřebuji.
 13. My ho máme a platím 1500 kc měsíčně zálohy na celý barák za všechno. Žádné revize, žádná obava z úniku plynu, levnější elektřina. Kamarád má podobný dům a el.kotel. zálohy platí 3600kč. Když budou ceny takové jako na novém ceníku, je ta návratnost v dohlednu.
 14. Ondro, začínám mít utkvělou představu, že je nutně potřebuju!
 15. To je docela drsný... snad se to nějak srovná...
 16. Agrius convolvuli druhý největší noční motýl v ČR hned po Acherontia atropos.
 17. @AndyAaron jasně Ondro, jsem to i psal, že ten marketing je nešťastný a příčí se mi to stejně jako, myslím si, všem fanouškům hodinek. Šlapou si sami po dobrém jménu, které už nějaký ten rok budují, ale kdo chce kam.... Omlouvám se za zkomolení názvu předního čínského výrobce
×
×
 • Create New...