Jump to content

karel hb

Member_50
 • Content Count

  1,119
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About karel hb

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Havlíčkův Brod
 • Fanoušek značky
  Staré Citroeny, rocková muzika (taky stará), hodinky (asi už taky staré)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak po velikých peripetiích je balíček uvolněn z celního řízení a snad konečně dorazí. Objednával jsem mockrát, vždy bez komplikací a výpalného, teď asi kvůli koroně neskutečně dlouhá doba doručení do republiky. Potom anabáze tady, dva dny dokládání spousty věcí (nesmyslných a nelogických) na celní řízení, takže pro mne asi poslední nákup hodinek ze zahraničí tímto způsobem. Já vím, že za to nemůže obchod, tak jen takový povzdech.
 2. Tak musím potvrdit výše uvedené stesky na rychlost doručení. 2.6. objednáno, 5.6. balíček opusti Singapore (DHL), potom 19 dní nic, 24.6 dorazil do Frankfurtu a od té doby zase nic. Normálně by mi to tak nevadilo, ale je to dárek pro dceru k maturitě a tu absolvovala s úspěchem před 10 dny. No, snad to dopadne.
 3. Počítají se i Sarb 059?
 4. Ahoj kluci, potřeboval bych kompletní a plně funkční strojek Seiko 7S36. Kolegovy upadly hodinky na dlažbu a strojek je na odpis. Protože vím, že tenhle kalibr se nikde moc neválí, tak se spokojím i s bráškou 7S26. Než objednám z Číny analog NH36, zkusím to tady, třeba nějakému kutilovi zůstal z přestavby. Nabídky poprosím do SZ. Děkuji Karel
 5. Ahoj kluci, neobjednával teď někdo, v době koronavirové, něco ze Skywatches.com? Jen bych rád věděl, jestli se doručení nějak výrazně prodloužilo vůči normálnímu stavu. Děkuji za info.

 6. Ahoj kluci, neválí se někomu doma výše uvedená setrvačka? Kolega upustil hodinky na dlažbu a odnesla to setrvačka. Jedná se o Seiko SNZG 15, kde je větší kalibr, takže ze 7S26 tam nepasuje. Pokud by někdo měl nebo uměl sehnat, případně poradil, budu moc rád a info poprosím do SZ. V nejhorším bych vzal i celý strojek, pokud nebude jiná možnost a cena bude přijatelná. Děkuji
 7. Při vší úctě, Ty zná jeho starou a nebo to jen srovnáváš se svojí? Tahle reakce je fakt ubohá.
 8. I já musím přidat pozitivní hodnocení. Hodinky do druhého dne u mne, stav přesně takový, jaký byl popsán, domluva na 100%. Za mne 1A a vřele doporučuji.
 9. I já se musím přidat k pozitivním komentářům. Super domluva, super nabídka, peníze obratem na účtu, za mne 1A a Daniela jednoznačně doporučuji.
 10. karel hb

  Zase ta Monstra

  Jasně, kluci, rozumím, jde mi spíš o to, že Suma jsou mi pocitově fakt velký, peru se s tím, co je mám. Pro moje zápěstí je v diverech optimum SKX a Monstra. Souhlasím s tím, že pravý Monstra jsou jedničky a dvojky, ale tady jde spíš o to, že bych měl hodinky se stejným strojkem, jako Suma, s parádním cifrem (ten Jade se mi fakt moc líbí), velikostně přijatelné. Takže bych to asi nebral jako poctivý Monstra, ale jako hodinky na úrovni Sumo se specifickým pouzdrem, prostě nezaměnitelné potápky. Navíc verze, o které mluvím, je se safírem bez kyklopa a s korunkou ze Sumo, takže signace a podobná korunka, jako na prvních Monstrech. Vzhledem k tomu, že trojková Monstra nebudou, dle mého názoru, žádný velký sběratelský artikl, tak mi tyhle úpravy dávají smysl a nemyslím si, že by to původnímu stavu nějak ublížilo.
 11. karel hb

  Zase ta Monstra

  Jj. Já teď zvažuju pořídit modifikovaný trojkový Jade Monstra, ale musel bych pustit jedničkový modrý Suma, což bych vzhledem k velikosti ještě unesl, ale zároveň i dvojkový oranžový Monstra, protože peněz nazbyt teď opravdu nemám a navíc mi přijdei nesmyslný mít dvoje "stejný" hodinky, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi to přijde jako špatný nápad.
 12. karel hb

  Seiko SARX

  No já nevím. Tyhle Sarxy jsem naživo v ruce neměl, ale Sarby mám. Všichni tvrdí, že Sarxy jsou minimálně o level výš a nemám důvod jim nevěřit. Oproti Sarbům mají super AR, diashield, preciznější zpracování. Na druhou stranu mi přijde, že určité věci hovoří, alespoň z mého pohledu, pro Sarby. Protože mám menší zápěstí a Sarby používám výhradně jako společenské hodinky buď k obleku nebo k lepšímu oblečení, přijde mi velikost 38 vůči 40 mnohem praktičtější a vhodnější. Lumi na ručičkách a indexech beru také jako plus, navíc mi přijde, že vzhledem k implantaci bílé linky a lumi na ručky vypadají Sarby mnohem propracovaněji než "obyčejné" ručky a indexy na Sarxech, ale to je věc názoru. Mně osobně se moc líbí, že díky tomu při pohledu na ciferník za světla pod určitým úhlem je právě vidět tyto světlé doplňky v dokonalé harmonii (majitelé vědí), což Sarxy neumí a světlé Sarby taky ne. Navíc i vteřinovka ve tvaru jehly je nápaditější. No a v neposlední řadě hraje pro Sarby i cena, která je skoro o polovinu nižší. Když vezmu v potaz, že se jedná o podobné hodinky, stejný strojek, safír, stejná WR a viz. výše uvedené plusy a mínusy obou modelů, tak mi prostě Sarby pořád přijdou jako vhodnější volba. Ale jak píšu výš,jsem trochu zaujatý, mám Sarby moc rád a veškeré preference jsem přizpůsobil svým potřebám, takže se jedná pouze o můj zkreslený názor, který nikomu nepodsouvám.
 13. Měl jsem to stejně, ale kupodivu tah ze "staršího" modelu SCVS mi sedl úplně přesně. Je to zvláštní, rozměrově by vše mělo být stejné včetně spony, ale Sarby s origo tahem byly buď moc natěsno nebo moc volné a s tahem z SCVS je to super.
 14. Ale Alpinisty bych kvůli nim určitě neprodával.
×
×
 • Create New...