Jump to content

martar

Member_50
 • Posts

  8,881
 • Joined

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha-venkov
 • Fanoušek značky
  Vulcain, Omega, Rolex, Blancpain, JLC

Recent Profile Visitors

24,205 profile views

martar's Achievements

MegaXXLzávislák

MegaXXLzávislák (8/8)

 1. Máš recht. Mě napadla jen pudřenka nebo potítko na otírání čela a tlustýho krku
 2. Obojí je svýho druhu kamufláž. Co to má ta baba na pravý ruce?
 3. No, to už je podobná kategorie opatření jako trojháčky s třešněma v metrový výšce... Nicméně vzhledem k cenám izolací, sanačních prací i energie k vytápění asi rozumím, že kuny dokáží některé majitele nemovitostí dohnat i k takhle radikálním krokům.
 4. Spáchaly sebevraždu, já za to fakt nemůžu. Kuní plot kolem bazénku fakt instalovat nebudu, maj dávat pozor. V tý ceně 20-25k za inovativní a tajnou metodu odrazování kun je i pojistný krytí za veškerý škody kunama napáchaný? Jinak mi to přijde krapet mastný.
 5. Romane, "stavem" jsem myslel status quo, který já vnímám tak, že se Ukrajinci v podstatě účinně brání proti bezohledné agresi vedenou konvenčními vojenskými prostředky a mají solidní naději do budoucna (i díky tomu, že si Západ "žehlí karmu"). Na rozdíl od situace, kdy by třeba definitivně kremlinům prdlo v kouli a použili taktické nukleární zbraně někde za západním břehem Dněpru. A ano - ve válce umírají i civilisti včetně dětí, obvykle hnusně. Pro zajimavost - co bys tedy navrhoval? Aktivní zapojení NATO do konfliktu? Aktivní zapojení armády jednotlivých států (např. ČR) do konfliktu? Co jsem četl od autorů sledujících dění v Rusku, legitimizovalo by to veškeré pohádky vnitřní ruské propagandy a Putinově klice by to umožnilo všeobecnou mobilizaci a další roky vlády. Já fakt nevím - a asi málokdo dneska. Čistě emotivně bych rusákům přál, aby si to vyžrali, přišli o Krym i Donbas a nejlíp i o kus vlastního území. Za trest. Jenže rozumově tuším, ze tak to fungovat asi nebude. Edit: a jo, ten první post jsem mohl napsat citlivějc, přiznávám.
 6. Tolik prognóz ohledně dnešniho data (včetně hodně černých...) a zatím se teda nic moc neděje. Jediná zajímavá věc je ten Aurus Senat, ve kterým drandí pro Rudým náměstí kremelští potentáti. Doufám, že ten stav vydrží bez zhoršení i nadále.
 7. @odjinud Já vzadu na pozemku tu nekonečně hnusnou a nevkusnou zelenou textilii na plot instaloval. Klasický plot z pletiva jsem platil před 19 lety sám, protože jsem ještě neměl žádné sousedy, a zasadil k němu v celé délce (cca 90m) loubinec pětilistý. Mám rád soukromí i proměnlivost loubince během roku. Sousedi tehdy žádní nebyli, tak jsem si to mohl dovolit. Aby plot rostlinu unesl, při instalaci plotu byly použity zesílené vypínací dràty. Časem se objevili sousedi, postavili domy a udělali zahrady a některým začalo vadit, že loubinec natahuje každoročně výhony k jejich thůjím, kterými si většina obehnala pozemek. Tehdy jsem na plot instaloval z vnější strany textilii, která výhonkům zabránila v invazním chování. Protože byla mezi jejich thujkama a mým pŕísavníkem, nebyla naštěstí vidět. K otázkàm: hezké to není. Pokud by to bylo na nechràněném plotě, rozerve to časem vítr, který ovšem ještě před tim díky odporu textilie může poškodit i samotný plot (pŕi vichŕici). Stíní to hodně, bere to odhadem mezi 50-75% světla. Kvalitnejší variantou je reklamní síťovina, tzv. mesh, na krajích zpevněná pruhem pvc banneru a s kovovými oky, ale její odolnost může být při vichřici pro plot polibkem smrti. Mesh je bílý, ale používá se s jednobarevným potiskem nebo s potiskem rostlin, prken, palubek či kamení. Též neobyčejně vkusná záležitost Jak je to s umístěním textilie na plot z hlediska práva netuším, zákony se v posledních 20 letech měnily... stavební... občanský... aktuàlní znění neznám. Ve finále by to ale mělo být vždycky hlavně o domluvě, pokud je možná. Je důležité si uvědomit důvod, proč tam sousedé tu zábranu chtějí. Když se nedohodnete na textilii, zasadí si tam třeba husté keře a stín budete mít stejně, možná i delší. No a zmiňovat u malých parcel stín sousedova domu (pokud soused nepostavil mrakodrap) je zbytečné, domy holt stín vrhají jiným vašim sousedům třeba zase stíní váš dům nebo vaše stromy.
 8. To šlo rychle Šrapnel prý vyjmut a zlomenina žadná, ale v šestašedesáti se to nebude hojit jako v osmnácti...
 9. @mAra_ já si trochu myslím, že problém vyvstal proto, že část kluků bere vlákno Žumpa nikoli jako divadlo/náves/hospodu, tj neutrální veřejný prostor, genderově smíšený a kultivovaný, ale jako samostatný stůl v klubovně/hospodě/baru, kde sedí kamarádi, co se znají. A tam se holt občas chlapský, nekorektní a sexistický řeči vedou... protože se tam mezi sebou mluví bez autocenzury o tom, co člověku reálně táhne hlavou... třeba jak to sluší Schillerové s pávy nebo jak koho přitahuje Surikata. I když samozřejmě i v takovém kolektivu se může vyskytnout přecitlivělý jedinec. Že je ten pocit kamarádství a soukromí ve veřejném vlákně, byť navaněm Žumpa, samozřejmě jen iluzí je mi jasné @kuncák7 Tak se necháme překvapit. Ambice jsou hezká věc, ale důležité budou nakonec schopnosti a možnosti. Dobrá zpráva je, že ruský generál na bojišti nebo poblíž bojiště přestává být jen mozkem a stává se i masem. Navíc moc dalších personálních trumfů už v rukàvu Putin nemá. Blbou zpràvou nepochybně je, že Gerasimov by mohl být jeden ze tří? lidí s klíčky k nukleární vàlce, takže v připadě jeho neúspěchu, ohrožení nebo smrti hrozí eskalace blbým směrem. Pokud ten "klíček" má, fakt by ho Putin nechal jet na frontu? Neměl by Gerasimov ten pŕístup k aktivaci jaderněho arzenálu před odjezdem někomu předat? Nevím jak to funguje... K těm generàlům na bojišti je teď čerstvě něco tady - pokusil jsem se to odemknout https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-armada-general-velitel-vojsko-btg-valka-ukrajina.A220429_193237_zahranicni_albe&h=C306F9F254B782675177F64838D5855 Edit: no moc to nefunguje - tak jen v kostce: rusáci před časem převzali západní model praporních taktických skupin, v podstatě kapesních armád, jenže s tím neumí pracovat a nemají dost velitelů schopných samostatně uvažovat a velet. Asi proto je na frontě tolik ruských generálů a proto jich tam už osm zakukalo.
 10. Jo, ale je to náčelník generálního štábu... to, že to jede kočírovat sám, dost vypovídá o množství schopných velitelů v armádě zlodějů záchodových mís. Btw Dvornikova taky předchàzela blbá pověst bezohlednýho generála... a od čtrnáctého, co tomu velí, se nijak výrazně neprojevil.
 11. Tak ne Idnes, ale Seznam... https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nacelnik-ruskeho-generalniho-stabu-gerasimov-je-na-ukrajine-ma-prevzit-veleni-pise-server-40395337
 12. Já vůl na fóru každou chvíli něco staršího hledám... nekdy i hodiny... a přitom by se asi stačilo zeptat Radka Jinak teda teď jsem - tuším na Idnes - četl, že invazní velitel Dvornikov zřejmě promptně nesplnil očekávání v něj vkládaná a do Donbasu to jede převzít přímo Valerij Gerasimov. Ti rusáci musí být už hodně zoufalí...
 13. Já furt, co mi tady v žumpě chybělo... jo, odkopávání to bylo
×
×
 • Create New...