Jump to content

martar

Member_50
 • Content Count

  7,312
 • Joined

 • Days Won

  2

About martar

 • Rank
  freshwater explorer

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha-venkov
 • Fanoušek značky
  Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Recent Profile Visitors

14,280 profile views
 1. @Tichus:Ale jo, já datumku řeším často. Je to ale fakt případ od případu. Datumka mezi indexy ( typicky "4:30") má být maximálně nenápadná, v barvě cifru. Je li místo indexu a "uskakuje", je taky lepší mit ji v barvě cifru. Tam, kde umístění datumky opticky nahrazuje index, (napadají mne třeba moje MM200), je naopak světlá datumka moc fajn. Podle mě stejně nejlepší datumka = žádná datumka
 2. No, a vzhledem k době, jakou člověk na PP vydělává + době, jakou na ně čeká.... se vetchozrakost tak nějak dá očekàvat
 3. Ne že bych byl nekritickej adorant značky, ale to bílý datum v rámečku je tam místo indexu. Mě osobně tohle řešení nijak neuráží. Schválně se znova podívej na ten malej Rolandem postnutej obrázek s triem Nautilů a předatav si datumku v barvě cifru. Chyběl by tam najednou "index". Fajnová značka by spíš mohla sladit odstín podkladu datovýho věnce s odstínem lumi výplně na indexech, případně použít rovnou tu lumi. Nevím, jestli ke nějakej praktickej důvod, proč se tak neděje, zda ta lumi na věnec není vhodná či co, ale není to tritium a nedegraduje, tak by snad neměla sypat bordel do strojku. Jen můj názor samozřejmě.
 4. Podle mě má v týhle cenový hladině výrobce jedinou možnost, jak přinutit kupce, aby to nosil v navržené podobě.. Udělat ty hodinky perfektní, s modulárnim origo přislušenstvím (volitelným nebo jako součast balení). Exiztence to trefil - zmíněná poslední generace VC Overseas to splňuje, navíc s bonusem v podobě snadný a bezpečný výměny. Když má člověk budget na ALS, obvykle si nenechá nutit představu někoho jinýho. Buď je prostě nekoupí, nebo je klidně nechá potunit.
 5. Plastová šupléra je ideal, taky s ni měřím, ale tu doma na rozdíl od kovové každý nemá, tak proto ten můj legrační návod
 6. Saakra, a já myslel, že Silicon Valley dostalo jměno podle umělejch koziček...
 7. Když budete objednávat přímo u autora, je poštovné zahrnuto v ceně, ale třeba ve větším množství budete mít šanci na slevu. Kontakt na autora je: leo.beitl@aon.at
 8. Moc pěkný hodinky, recenze i fotky. Ta modrá vypadá na fotkách docela decentně, máš i fotky z jiných světelných podmínek, hlavně když jde do blankytna? A druhá otázka: Omega je tradičně "diskrétní" pokud jde o výšku (tloušťku) hodinek. Změřil bys ji prosím příležitostně? Opatrně samozřejmě čelist šupléry - papír - hodinky - papír - čelist šupléry. Díky za počtení, ať z nich máš dlouho radost!
 9. A můžu vlákno vrátit původnímu úcelu
 10. Tak, nejdřív velikost knihy. Fakt pořádná, Cca 24 x 35 x 5 cm. Rejstřiky, předmluva a úvod - 37 stran Předchůdci náramkových hodinek s budíčkem - 14 stran Katalog hodinek s budíčkem - 474 stran V této katalogové části je u zajimavějšich značek i pár stran o jejich historii, patenty, nákresy, návody a reklamy Následuje přiloha od B. Humberta pojednávající o jednotlivých strojcích s budíčkem - 94 stran. Na konci knihy najdeme 49 stran tabulek Knihu mám den, takže detaily nejsem schopen hodnotit, ale polygraficky, koncepčně i množstvím informací mi přijde skvělá. Fantastická. Jediné omezení je dáno datem vydání (2009). - katalog nezahrnuje modely vyrobené po tomto datu, např. nové Polarisky.
 11. Pořídit! Rozhodně pořídt! Jak jsem psal JoyStickovi za těch šest centimetrů mistav knihovně rozhodně stojí Fotit vnitřek knížky je už pro mě trochu na hraně, ale zkusím to z úhlu a schválně nekvalitně, aby se to nedalo brát jako útok na autorská práva.
 12. Já chci okamžitě vědět, o jakých PP je řeč! I když teda škoda za 10,5k naznačuje, že je to nějaká doktorova kulišárna pokud se nebavíme v €... (A teď jsem si vzpomněl, že mám vlastně tři roky PP taky. Vůbec je nešetŕím, mám je na lítačku a hrubou práci)
 13. Na druhou stranu na plochý pouzdro s širokým řemenem je málokterej člen chronomagu vic připravenej než Ty jestli jsi neměl problém s B&R , tak tohle by z hlediska pohodlí nemělo být o nic horší.
 14. Pokukuju po nich už dlouho, a přesně jako Bandiho i mě drží zpátky ta koncovka spodní části řemenu. Jejich tah bych asi nosit nedokázal, na mě ukrutný retro. Na řemeni nebo ještě líp gumě/tropicu by se mi líbily strašně moc, ale komplikuje to ta korunka. A s koncovkou se mi to už nelíbí. Pouzdro je naprosto rovný, takže velký pohodlíčko bych nečekal, ale praktickou zkušenost nemám. Edit: jo a dělaj teď i bronzo s modrým cifrem.
 15. O prvních modelech hromada fotek i info, včetně patentú, rozkresu strojků a taky reklam, celkem 21 stran. Je tam i komplet návod k použití prvních Cricketů. Prostě lahůdka.
×
×
 • Create New...