Jump to content

martar

Member_50
 • Posts

  9,250
 • Joined

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha-venkov
 • Fanoušek značky
  Vulcain, Omega, Rolex, Blancpain, JLC

Recent Profile Visitors

29,237 profile views

martar's Achievements

MegaXXLzávislák

MegaXXLzávislák (8/8)

 1. Teď mi došlo, že před třemi dny to bylo přesně 6 let od chvíle, kdy jsem Piranhy v Brně od Stefana koupil. Ten čas teda frčí...
 2. A poslední rozloučení s loňským létem.
 3. Tak se zpožděním zase tradiční letní galerie (2022)
 4. Bóže, to jsem rád. Já dneska o fous nestihnul odvolit (vyšší moc) a kdyby vyhrál makak, vyčítal bych si to celých pět let!
 5. Teda, asi to bude velepřesný, ale některý partie vlásku včetně tý jeho nový regulační části vypadaj fakt hodně tence a křehce... Chápu správně, že lze strojek ladit nahrubo (u uchycení vlásku), najemno (tím pomalovaným knoflíkem) a ještě to má vyvažovací šroubky?
 6. Zítra odpoledne Vulcain předvede, že umí být i hravej (což je vlastnost, kterou jsem si s touhle manufakturou zatím nespojoval...)  :)

  (The Vulcain × Seconde Seconde x Revolution Cricket Tradition "Vulcain Salute")  - čtyři barevné varianty, dva rozměry (36 a 39mm, á LE 25ks.

  1. Show previous comments  2 more
  2. safi

   safi

   Jdou ty tlapky odmontovat? 

  3. dr.sphinx
  4. martar

   martar

   @safi Proboha proč? Vulcain nabízí tyhle crickety i bez tlapky (za podstatně normálnější peníze :) )

   Tohle je holt edice pro sběratele typu Sheldona Coopera. Nebo jsem tě pochopil blbě a chceš jen tu "žij dlouho a blaze" vulkánskou packu?

 7. A aktuálně můžem přidat: ... když uslyšíš, jsou to strašný sračky.
 8. Docela by mě zajímalo, kde se vyrábějí ty parádní cifry (nebo zàklad cifrů bez aplikací). Často si je manufaktury, zejména ty menší, nechávají dělat u specializovaných výrobců, protože se nevyplatí mít výrobní kapacity pro pár tisíc ciferníků ročně (navíc různých s různou povrchovou úpravou). Špičkoví výrobci ciferníků tak podle zadání dodávají různým značkám, vyhlášení jsou třeba v německém Pforzheimu, kde se mj. dělají boží cifry na GO Sixties a Seventies. A proč o tom vůbec přemýšlím? Vzpomněl jsem si na krásné 40 a 42mm chronografy Montblanc, jak Heritage Monopusher se Sellitou SW510, tak skvělé Pulsography s Minervou. Oboje se dělají i v salmon verzi. No a pozemky manufaktur Vulcain a Montblanc v Le Locle spolu sousedí plotem, resp je mezi nimi jen chodník se schodištěm. Zároveň je v tomhle případě moc fajn, že si díky rozdílně velikým pouzdrům Montblanc a Vulcain přímo nekonkurují a zákazníci si můžou v pohodě vybrat.
 9. Fantazie, tohle vlákno. Velká poklona a díky! Btw nejachtil táta na Lipně nebo jinde? Ta luneta i klec na Igenech by dávala smysl jako yachttimer
 10. Omega 300 Master I.gen a ColdSteel Black Talon II
 11. @kuncák7 Jojo, romantikové maj těžkej život! Vždycky si pro polovičku něco vysněj a pak špatně nesou, když realizace pokulhává
 12. Díky moc (tyhle s krátkými indexy a rovnými nožkami jsem na Ch24 našel v různých verzích, pak i další modely ze sedmdesátek, ale žádné s dlouhými indexy a zahnutými nožkami, viz poslední dvě fotky modrých ob příspěvek výš).
 13. Tady je pár dalších ofiko fotek (či částečných renderů) z vývojové fáze, kdy ještě nebyl nápis INCABLOC na cifru opatřen copyrightem a bylo tam uvedeno 17 jewels. Plasticita a textura cifru je krásně vidět. (Foto Vulcain) Pátral jsem na Ch24 i jinde po historické předloze, ale zatím jsem našel opět jen ofiko fotky vintage modrých chronografů (foto Vulcain) Bohužel Vulcain neuvádí, jak byla původní verze velká a jakým strojkem byla osazena. Zdá se, že historická verze měla lumi jen na ručkácb, menší schúdek v subdialech a nápis swiss made měla až na okraji cifru. Jinak je ale snaha o to, věrně se držet předlohy, neuvěřitelná.
 14. Excellence Holding koupil manufakturu Vulcain od Flavia Beccy zpátky??? Pokud vím, tak par let pred a 4 roky po prodeji Beccovi manufaktura hibernovala a hodináři tam nezbyli žádní. V r.2022 tam byli už zase dva a CEO pro Vulcain (a Anonimo) Carla Duarte zacala vypoustet prvni info o znovuoziveni vyroby a novych modelech (vse heritage). Je mozne, ze se Becca zacal tehle casti sveho byznysu konecne venovat nebo to delegoval. Anebo to fakt v tichosti prodal dalsimu dobrodruhovi Edit: ted je dulezite, zda budou hodinari v manufakture stejne precizni jako predchozi tymy z let 2001-cca 2015, kteri produkovali perfektni hodinky. Doufam ze se tam nejaci puvodni vratili.
×
×
 • Create New...