Jump to content

martar

Member_50
  • Content Count

    7,737
  • Joined

About martar

  • Rank
    freshwater explorer

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Praha-venkov
  • Fanoušek značky
    Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Recent Profile Visitors

17,369 profile views
  1. Copak vy nevidíte, že špičky límečku u nový košile svirají o 1° jiný úhel? Vypadá to tak nějak elegantněji, podle mne.
  2. Ten CNC kit jsem zatím neobjednal, chtěl jsem to promyslet. Čekej během týdne SZ, bude konzultace
  3. Blázen? To nechápu teda. Jak tě to napadlo? Jo, ještě mi došlo, že bych měl do nákladů na upgrade spony možná započítat nějaké to vybavení, které jsem kvůli tomu musel koupit. Tohle není všechno, tohle je jen na přesné vrtání malých dírek už od 0,3mm. Další dodají kurýři postupně. Větší vrtačku, frézku, děličku, malej soustruh a tak. Zrovna si tu prohližím v prospektech CNC kit k frézce No a protože se mi tohle už fakt do pracovny nevejde a navíc nechci mit prach, špínu a špony v knihách, budu si příští rok zařizovat dílnu. Buď nějak preorganizuju funkce mistností v baráku, nebo přistavím. A to jsem, pánové, před nákupem Baby Marinemasterů nikdy o vlastní dílně neuvažoval... Edit: Z toho plyne poučení: jste li nároční, hodně dobře si rozmyslete nákup nižší střední tŕidy od Seiko.
  4. Diky poslednim dvěma přispěvkům k memu tematu tu zapadnul dotaz kolegy ohledně šedého zákalu, tak ho jen upnu. A držím palce, ať vše dopadne perfektně.
  5. Tak to často jsou (i když nemusí nutně být) prototypy z doby před zhotovením finální formy. Navíc u strapů dělaných ve větších sériích je finální forma multiplikovaná, dělá se jich najednou víc.
  6. Jj, touhle cestou půjdeme - díky.
  7. Díky za potvrzení. Jinak přátelé mám i dobré zprávy. Hned jak se objevily zprávy o CB13, udělal jsem preorder objednávku. A dneska mi napsali: Crafter Blue Your order has been shipped. Samozřejmě to ještě není doma a může se leccos přihodit, ale znamená to, že už mají hotovou formu, lijou, balej a posílaj. Juchůů
  8. Přesně Snad je v takový pozici ( finančně, kariérně, věkově), že je může mít na háku. Aspoň doufám.
  9. Tohle byla jen otázka času... https://www.novinky.cz/clanek/anti-transgender-harpyje-clen-monty-pythonu-obvinen-z-transfobie-40343029?section=filmy-serialy&parentSection=kultura
  10. Teď nevím, o které sponě mluvíš. Tahle Astroňácká zas tolik nestála - pár tisícovek (z hlavy teď nevím). Možná dokonce i míň. A upŕímně - kvalitou vnitřní mechaniky odpovídá fakt těm MM200 nebo Astronům nebo LX. Pro GS už bych čekal zas něco o level výš. Ta GS spona myslím (nevím jistě, ale odpovidala by tomu i řada děr na boku spony) mikroregulaci nemá a hlavně byla na náramek 16mm.
  11. Moc děkuji všem. Snad se to konečně pohne po konzultaci správným směrem. Nitrožilní výživa byl evidentně hloupy, zoufalý a extrémní nápad...
  12. První obrázek ukazuje koncovku s upravenymi růžky. Tohle funguje skvěle. Tady je upravený druhý člànek, před nepovedenou akcí s řezáním závitu pro duté červíky a osičku. Vypadá to pěkně, ale i kdyby se to nástrojaři povedlo, bylo by to na prd, jak jsem psal výše. Takže story pokračuje
  13. Konkrétně v mém případě (MM200/Astron) je třeba upravit oba rovné koncové články náramku. Resp. jeden se upravovat nemusí, pokud majitel nebude chtít provozovat mikroregulaci. Pokud jí bude chtít mít funkční, je třeba odfrézovat růžky článku tak, aby pasovaly do vnitřní posuvné vložky spony, ale aby úpravu článku nebylo vidět z pohledové strany ani při maximálně vysunuté mikroregulační vložce. No a "úprava" druhého článku spočívá v tom, že je třeba jej nahradit jiným, nově vyrobeným segmentem z SS, zcela schovaným ve sponě, který bude mít spíše trojúhelníkovitý boční profil a který spojí druhý člànek nàramku s ramenem spony ve správné pozici. Úprava origo plochého koncového članku se ukázala být slepou uličkou, náramek nedoléhá k zapnuté sponě.
  14. Jiný odstín bych nedal. Jinak by to bylo nejjednodušší řešení. Uvažoval jsem o variantě optického rozbití toho jiného odstínu strapcode spony celoplošnou rytinou nějakého japonského motivu, bylo by to originální, ale stejně by to nebylo ono.
  15. Moc děkuji. Problém je v souběhu všech tří zdravotnich problémů. Lěčbě a často i kvalitnímu vyšetření jednoho problému brání druhy nebo třetí. Sipping nebo jiná forma realimentace příliš nefunguje kvůli silné potrav. intoleranci, ktera se projevuje v menší míře refluxem, zpravidla ale hlavně potížemi s vyměšováním oscilujícími mezi oběma extrémy ( obstipací a diarrheou). Z toho, co víme, nejde o klasickou mentální anorexii, i když při těchhle stavech hraje psychika nepochybně taky svou roli. Kontaktní vyšetření, prohmat či ultrazvuk vyvolàvá extrémně bolestivé stavy vnímané jako že bok doslova "hoří". Kontrastní látky podávané pred určitým typem vyšetření (na bázi jódu) vyvolají těžkou reakci, nevim zda kvůli intoleranci nebo stavu organismu. Atd atd.
×
×
  • Create New...