Jump to content

martar

Member_50
 • Content Count

  7,397
 • Joined

 • Days Won

  2

About martar

 • Rank
  freshwater explorer

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha-venkov
 • Fanoušek značky
  Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Recent Profile Visitors

14,978 profile views
 1. Jo a teď koukám, že pouzdro prošlo nějakou evolucí, ze skindiverů z Harweyho postu je dnes soudkovitější tvar navazující na design sedmdesátek a začátku osmdesátek.
 2. Tři recenze na Nautoscaphy. Tenhle styl náramku je na mne příliš, ale na gumě by mohly být fajn alternativou na letní otloukánky. Video ukazuje, že zpracování je slušný, vrstva lumi je pořádná a ručky nejsou až tak tragický, jak by se mohlo z fotek zdát. http://oceanictime.blogspot.com/2017/11/alsta-nautoscaph-ii-youre-going-to-need.html?m=1 https://www.ablogtowatch.com/alsta-nautoscaph-superautomatic-watch-review/
 3. Jinovatka, červenec, Střední Čechy. Twl nestačí že blbnou lidi, blbne i prázdninový počasí.
 4. Kašpárkova duhová šprcka je nějaká prázdná Lidi blbnou, fakt. Někteří hoši by mohli z fleku dělat kompars ve filmu typu Stmívání...
 5. Krtenku, nejdřív jsem ani nechtěl reagovat, protože jsi evidentně nikdy neměl hodinky z Bathyscaphe řady - jedno jestli v titanu, oceli či keramice - v ruce. Kdyby jo, slovo kickstarter bys fakt v týhle souvislosti nenapsal. Ale protože z tyhle nodate verze mám opravdu radost, hodím ti sem odkaz na další fotky... http://oceanictime.blogspot.com/2020/07/blancpain-bathsycaphe-mokarran-limited.html?m=1 Ta datumka na standardních Bathy byla jedna ze dvou věcí, která mě na jejich tříručkách štvala. Proto mám radost, že udělali limitku, kde zmizela.
 6. Mimochodem k diskuzi o pseudointegrovaným tahu a způsobu, jak opticky navázat s tahem na nožky (na první straně vlákna) - nový Parmigiani Tondagraph ukazují možnou cestu ( bez ohledu na to, zda jsou "vnitřní" nožičky odnímatelné nebo ne) https://www.ablogtowatch.com/parmigiani-tondagraph-gt/ Netvrdím, že tohle řešení mě esteticky ohromuje (navíc "přilípnutejm" nožkám jsem nikdy nepřišel na chuť), je to pouze ilustrativní příklad, že lze navázat linie nožek a náramku.
 7. Jj, já bych zas datumku odpustil Barrakudám... ale 40mm je na mě málo. Uvidíme, co vymyslej dál. Doufám, že do tý doby nějak fatálně nezchudnu.
 8. Povidám si tu sám pro sebe, ale to nevadí, jsem zvyklej z karantény Líbilo by se mi, kdyby Blancpain v řadě Bathyscaphe dělal nodate limitky s gradient cifrem pravidelně. Nějaká decentní barevná verze by mohla být díky diametru 42mm a úzké lunetě to, na co už čtyři roky čekám... ideálně teda v oceli. Líbí se mi i tematika většiny FF limitek (ty pohádky pro hejly... jak by asi řekl YPO )
 9. https://diveintowatches.com
 10. https://diveintowatches.com/2020/07/07/blancpain-bathyscaphe-mokarran-edition/ Teda, jak mi zelený hodinky nic neříkaj, tak tohle je fajn. Hlavně proto, že udělali nodate verzi. A ta barva je podle fotek proměnlivà jak motýlí křídlo.
 11. Ten první barák je ňákej podemletej ...parádní místo, si nickolasata užijou, jestli to teda neni jen ilustrativní fotka.
 12. Mám zahradní nabytek z masivní akácie - rozkládací stůl pro deset osob, čtyři dvojmístné lavice a dvě křesla. 15 let na zahradě. Po prvních třech letech jsem ho natřel olejem, zbylých dvanáct let jsem neměl čas ho řešit... přes sezonu venku i v dešti, na zimu uklizen pod převis střechy (asi dvě zimy nebyl ani uklizen a byl pod sněhem). Za tu dobu zešedl do stříbrna a trochu zchlupatěl. Letos jsem ho v rámci akce zastřešení pergoly a revitalizace terasy poprvé zbrousil a natřel bilou lazurou. Překvapilo mne, ze stačilo odbrousit jen tenkou vrstvičku a dřevo bylo jak nové, potom jak jsem na něj leta dlabal. Dřevo má vysokou hustotu, nikde nebylo ani po 15 letech nutné utahovat spoje (s vyjimkou noh od stolu). Barva ale není stejná jako když jsem ho kupoval, misty jde do žluta a místy do šeda. I proto jsem se rozhodl sjednotit to bílou, po zaschnutí zdravotně nezávadnou lazurou (vybral jsem Colorlak profi lazuru syntetickou). 2x natřeno, 2x zbroušeno, finální vrstvu jsem zvolil Colorlak profi lazura syntetik bezbarvou, do které jsem přimichal trochu té bílé (8:2). Lazura má gelovitou konzistenci, po rozmíchání je ale tekutá a dobře se s ní pracuje. Pod třemi vrstvami trochu prosvitá dřevo, hlavně na hranách, přesně jak jsem chtěl. Suma sumárum - akácii jako materiál pro zahradní nábytek můžu doporučit. Můj nábytek je šprušlový, jediné, co se za ta léta stalo je, že několik příček u lavic se trochu prohnulo nahoru nebo dolů oproti ostatním, ale max tak o 5 mm (stůl je ve stejném stylu, ale masivnější, tam všechny šprušle drží rovinu). Protože na lavicích budou textilní sedáky, ničemu to prohnutí nevadí, jen to podtrhuje jeho antikvární styl. Nemám to ještě uplně hotové - se dvěma křesly čekám na dcery, které strašně chtěly zkusit brousit Až budu mit hotovo komplet, hodím sem fotku. Edit: doufám, že Eskimák nevyhodnotí moje přesné uvedení lazury taky jako reklamu - trvalo mi docela dlouho, než jsem našel zdravotně nezávadnou, tak ji zmiňuji, třeba tím někomu ušetřím nervy a čas. Určitě ale syntetické, zdravotně nezávadné lazury vyrábí i jiní vyrobci.
 13. Malý update k provozu Kugoo S1 Pro. Dneska jsem omylem zmáčknul nějakej čudlík co normálně nemačkám a displej zobrazil celkový počet ujetých kilometrů. Od půlky března přes 1100km. Takže hlášení o stavu stroje: přes mých 112 kilogramů a přes stav vozovek a chodníků, po kterých jezdím, vše funguje jak má, nic nemá vůle, nejsou patrné žádné známky degradace. A to jsem se naučil přes retardéry skákat namísto jejich pomalého přejíždění. Zadní a přední odpružení je krásně tuhé a pořád fachčí. Abych ale neztratil pověst hnidopicha, tak Řidítka pŕi jízdě do kopce, kdy si člověk pomáhá odrážením a tahá za ně, vržou. Je to dané jejich skládací konstrukcí. Po složení říditek je mazivo na jejich festovním kloubu častým zdrojem zprasení se Gumy už jsou mírně sjeté Složení koloběžky chce grif (už od začátku, není to opotřebením). Před zmáčknutím sklàdácí páčky nohou je třeba zapáčit řídítky dopředu proti směru skládání, jinak hrozí, že člověk skládací páčku ohne či ulomí, nebo hůř... že se před Billou ztrapní před skupinou přihlížejících dorostenek. Jezdím, jen když nemá pršet, ale jednou mne chytil déšť po cestě domů. Doma jsem koloběžku ještě zlehka ostřiknul hadicí od bahna. Pak jsem zjistil, že se zadní světlo zbláznilo a problikává i když je brnda vypnutá. Po vyschnutí se ale vše vrátilo k normálu. Od té doby jsem ale s vodou a deštěm opatrný. Kolega má stejný model a odešlo mu zadní světlo po cca 150km, taky v dešti. Kabely u hlavového složení dostávají pŕi plném rejdu dost sodu, měli je udělat o fous delší. Jakmile člověk vleze na ne-elektrickou koloběžku, má pocit, že se mu zadřela ložiska a navíc jede v silném protivětru... a to mohl být předtím klidně šampion. Pomoc motorku je silně návyková a celý styl jízdy je dost jiný. Jinak ale naprostá spokojenost.
 14. Tak kecám, těch 135m2 je zastavěná plocha. Tj podlahová plocha spodek 105m2, vršek 95m2 a těch zbývajících 50m2 je terasa včetně bazénu. Barák je jen 200m2. edit: sem chtěl trumfnout sibiře aspoň v metrech... a nepovedlo se
 15. Porotherm + polystyren, 250m2, z toho horní patro zatím neprovozuju a je odizolováno vatou od spodního (ale temperuju ho). Za aktuálně provozovaných 135m2 platím měsíční zálohy plyn 2500 + elektřina 1300. Poslední roky mi to vychází ročně: přeplatek elektřiny cca 5000 a přeplatek plyn cca 8000. V topný sezóně udržuju 22°C den/18°C noc. Když màm děti, tak 24°C/18. Asi bych ty zálohy mohl sundat níž, ale strašně mě nebaví to řešit. Takhle prostě vím, že jsem v plusu ( s rezervou). Odhaduju, že ačkoli se po zprovoznění druhýho podlaží zvětší podlahová plocha téměř dvojnásobně, stoupne spotřeba elektřiny a plynu jen cca o 40 - 45 procent.
×
×
 • Create New...