Jump to content

martar

Member_50
 • Content Count

  7,529
 • Joined

 • Days Won

  2

About martar

 • Rank
  freshwater explorer

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha-venkov
 • Fanoušek značky
  Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Recent Profile Visitors

16,954 profile views
 1. právě si tu taky přemýšlím o tom, že bych obě kola prodal a postavil veterána z přelomu osmdesátek a devadesátek... asi Colnago s chromovanýma mufnama a kovanou chromovanou vidlicí, osazený Campou... i když páčky RX100 jsem taky miloval Asi by to ke mně šlo líp a mohl bych na tom jet v klidu, pro radost. Edit: Akorát bych k tomu nutně potřeboval tu zimní úpletovou cykločepici (pamětníci vědí).
 2. já se tu snažím naznačit, že v ČR je cílené trávení kuny porušením zákona, to se nepoužívá dokonce ani v ptačích rezervacích. Že kuny umí člověka dohnat k pláči a nenávisti (a následně k růžovýmu Ratimoru nebo trojháčkům s višněma) je jedna věc. Psát veřejně o jejich likvidaci jedem je věc druhá. To je, jako bys psal o použití Ratimoru na tchýni... taky to půlka lidí pochopí, ale zàkonný to není edit: @Kotlick
 3. No, na ten legislativní aspekt jsem narážel...
 4. Teda jestli měl kalifx před časem pŕi svý prognóze pro polovinu září na mysli souběh dopadů koronaviru a FinCen Files na bankovní sektor a potažmo ekonomiku, tak se mu budu muset možnà omluvit...
 5. Ty spoje často nejsou vůbec tak hrozný, to jen nečistoty mají tendenci hromadit se u sebemenší nerovnosti a tím ji zvýrazňovat. Že je problém u trysek je eviddntní. Otàzka zní: jsou trysky níž než spodní hrana skimmeru? (asi ano, jinak by byla hladina strašně nízko...). Zkusil bych lokalizovat problém postupným zavřením/otevřením kohoutů v šachtě - trysky sice patří k části systému vracející vodu od filtru, ale pŕi otevřených kouhoutech může voda zpětně přes filtr unikat i netěsností v druhé větvi filtrace mezi skimmerem a filtrem. Nejjednodušší by bylo při vypnutém filtru zavřít v šachtě kohout před filtrem i za filtrem, dolít vodu do skimmeru až po okraj a do bazénu kousek nad trysky. Sledovat, zda klesne hladina v bazénu nebo skimmeru. Podle výsledku pak řešit konkrétní větev.
 6. K těm myším/hrabošům: jestli plánuješ příští rok dodělat zahradu (nevím, odhaduju), možná by teď stačila hluboká orba (co nejhlouběji projet celou plochu zahrady silným kultivàtorem) jako připravu na jaro... a k tomu pořidit k baràku kočku. Chodbičky mají polní myši sice často až půl metru hluboko, ake hnízda jsou obvykle jen 15 - 30 cm pod povrchem. Když jim to člověk během půldne zruší, většina přeživších se odstěhuje a zbytek dochytá micina.
 7. Ta tyč není v podststě vidět, člověk si všimne jen jejiho konce a matky. Celkový pohled zespodu Jedinou slabinou je prostup tyče skrz krytinu, což u mne nevadí ( přesah střechy 2,5 m - na to místo se voda nedostane).
 8. Taky jsem nechtěl na jednom místě sloupek ani kotvit trám do baràku. Nakonec jsem to vyřešil zavěšením trámu dlouhou 20 mm závitovou tyčí na pevný prvek v přesahu krovu domu. Závitová tyč prochází polykarbonátem, podbitím a skrz trám pozednice, který je v tom místě vyveden mimo půdorys obvodových stěn (výklenek pro terasu). Nad pozednicí velká podložka a dvě matky do kontra.
 9. Výborná úvaha. Přesto budu věŕit spíš informaci od zmíněných producentů. Btw ten boom začal už před dovolenými, kràtce po zavedení karanteny. edit: ale hlavně, nejde o akvaristiku ani pet byznys, zmínil jsem to jako příklad jednoho z mnoha oborů, které byly pod tlakem levných importů a situace je oživila.
 10. Když jsem měl nedávno v ruce Suby 124060, žádného extra AR efektu jsem si nevšimnul. To ovšem nic neznamená - jednak to bylo v interieru, a hlavně nejsem žádný rlx expert, nemám moc s čím srovnávat. Trochu jiná situace ale je, když si antireflexu nevšimne ani zkušený Brice Goulard z Monochrome https://monochrome-watches.com/rolex-submariner-124060-41mm-no-date-2020-review-price/ kde dole ve specifikacích explicitně uvádí "sapphire crystal - no A/R coating". Možná to v recenzi brzy změní, ale zatím tam je napsané tohle. Myslím, že to o účinnosti případného spodního AR dost vypovídá
 11. Na těch expech je to oboustranný bezbarvý AR (jako má třeba Omega) nebo to má na světle nějaký barevný šmrnc? Je po úpravě safíru nějaká záruka na voděodolnost? Krásná práce!
 12. Pobavila mě Radkova představa pakistánského šarija soudce, který soudí Hunta na základě Me Too kamoaně, navíc za dávné zneužití britských letušek. Docela by mne zajímalo, na základě čeho přesně by Jamese nakonec poslal do lochu... že těch ateistek a křesťanek znásilnil málo?
 13. @BertV pořádku, Berte Já odpovídal na dotaz, která odvětví to zatím nepostihlo - s důležitostí pro hodpodářství to nemělo co dělat. PET byznys bych ale zas tak úplně nepodceňoval, svůj ekonomický význam má.
×
×
 • Create New...