Jump to content

safi

Member_50
 • Posts

  6,670
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by safi

 1. Díky! Alespoň mi někdo další, kromě mé milované ženy, potvrdí, jaká jsem hvězda a jaký jsem borec.
 2. Japonské dny v týdnu jsou neuvěřitelně sexy
 3. Souhlas. Byť si myslím, že USA nechce riskovat příliš oslabené Rusko, eventuelně rozpadlé Rusko, protože USA nechtějí, aby si atomovky rozdělily jednotlivé části ruska / lokální vlády.
 4. Čím jsem starší, tím o tom více uvažuju, zejména když si člověk uvědomí, jak zranitelná jsou velká města. Můj sen je Island
 5. Tohle má složité řešení. Protože buď zákonem / vyhláškou omezíš / zkomplikuješ vlastnictví aut s EURO 3-5, nebo necháš zbytek městské populace dýchat škodlivé zplodiny ... sice legálně, ale na to se plíce neptají.
 6. Myslím, že dohoda je nyní nereálná...
 7. zajímavé je sledovat tváře lidí ve slavnostní místnosti...
 8. Souhlas. To se ale neděje... A to je ten hlavní problém. A zrovna od vystudovaného politologa bych čekal, že to riziko bude komunikaci minimalizovat.
 9. Ze zahraničních recenzí vím, že se jedná o velmi komplikované auto napěchované senzory stejně jako vrcholová německá prémie (Mercedes S a BMW 7). Problémem bude prodejnost a servis po záruce bude brutálně drahý...
 10. Ono hodně záleží na "programování" brzdového systému. Tedy do jaké intenzity sešlápnutí brzdového pedálu řídící jednotka brzdí pouze rekuperací a jak dlouho, do kdy kombinací a jak dlouho a kdy řídící jednotka rozhodne o panickém brždění. U mého PHEV podobný problém po přesednutí z Volva o váze 1800kg moc necítím. Outlander je o 200kg těžší, těch 200kg je znát, ale dramatický rozdíl necítím.
 11. Sešlo se více příčin, přičemž válka na UA zafungovala jako katalyzátor chemických reakcí
 12. Myslím, že další verze Superbu by mohla být hodně zajímavá. Jednak by měla mít baterku s kapacitou blížící se 20kWh a zároveň to je pořád nízký kombík, který má lepší aerodynamiku než SUV, tak by čistý dojezd na baterky mohl být v reálu 90+ km.
 13. S usnutím problém není. Kdybych nebyl línej popojít o další 200 metrů, tak tam je další nabíječka bez závor, leč já jsem líný tvor. Ale jinak souhlas, tankování je zatím většinou jednodušší.
 14. Když si odmyslím lidi, kteří jedou do Prahy čistě kvůli skokovému nárůstu energií, tak ten zbytek si tak trochu protiřečí: Chceme, aby se vláda starala jen o ČR stejně jako se Putin stará jen o Rusko. Ale on se stará o Ukrajinu, Sýrii, část zemí z bývalého SSSR a o Londýn, kde nechá zabíjet své agenty ( nepohodlné). Chceme, aby vláda uzavřela přímou smlouvu o nákupu plynu s Ruskem. Nějak zapomínají na to, že jaksi nesousedíme s Ruskem a že ten plyn sem musí někdo nějak dopravit. Přijde mi, že to je skupina, která chce, aby svět běžel stejně jako dosud, ale to je prostě nemožné. Evidentně je to skupina, která není mentálně, finančně, nebo jinak připravena na to, že se svět mění a oni neví, jak na to reagovat, než myšlenkou, že když kolem sebe postavíme velkou čínsko-ruskou zeď, tak se nám dobře povede...
 15. Dle auto.cz: Superb PHEV kombi IV: 1901 Kg pohotovostní hmotnost a nosnost 465 Kg. Superb kombi 2,0 TDI, automat a 4x4: pohotovostní hmotnost 1674 a nosnost 473 kg.
 16. @organic: Pak by pro tebe byl lepší normání hybrid. Protože ježdění na maximální rekuperaci není efektivní. Přeměna pohybové energie v elektrickou a její přeměna zpět na pohybovou má nemalé ztráty.
 17. Z celé té reportáže rozumím pouze těm lidem, kterým se skokově zvedly zálohy na plyn v městském bytě na desítku měsíčně...
 18. Tak jsem se ráno v Kauflandu zastavil a pro krátké diskusi jsem dostal doklad - 100% slevu na parkování. Vyřešeno během 2 minut. A ano, o státních svátcích se tam parkovat nesmí, i když systém závor tam auta pustí.
 19. Takže vlastně nikdo neví, kdo to udělal. USA, UA, Rusko - každý má své důvody. Čistě teoreticky to může být i nějaká jiná strana, které bude vyhovovat, když se to bude střídavě házet na Rusko, USA a UA. Osobně na výbuch munice z druhé světové nevěřím, protože terén pro pokládání trubek byl určitě velmi detailně zmapován a munice by sama nevybouchla na 3 místech v rozmezí pár hodin. Pravděpodobně budeme muset počkat pár měsíců a možná nám to celé zpětně bude jasné. Spíše si uvažujme nad tím, pro koho to je vzkaz - zdali pro Rusko nebo pro německo. Protože v Německu je pořád dost politiků pro které není tabu přímý nákup plynu z Ruska (dokonce byla i demonstrace)
 20. Závora určitě na střechu nedopadla, to bych slyšel. Přede mnou jela X5 a já byl za ní nalepený.. Řekněme, že jsem objevil novou stránku života... asi začnu pěstovat travku a prodávat zde faky a třeba začnu chodit do BDMS salonů...
×
×
 • Create New...