Jump to content

Sphinxx

Member_50
 • Posts

  8,858
 • Joined

Everything posted by Sphinxx

 1. Čtvrtý obchod, čtvrtá reference, já mohu jen podepsat, co jsem napsal výše, tenhle pán je gentleman s obrovským rozhledem, vše splněno do poslední tečky. Já děkuji a vše výše uvedené podtrhávám.
 2. Teda já musím říct, že mě tyhle hodinky po oslovení Ivanem opravdu chytly za chrono-srdce, vypadají perfektně. Na živo jsou super, trošku jako bronzovky, rozhodně se to netváří, jako "zlato". Zkrátka velmi netradiční hodinka a jak zde zaznělo musím uznat, že Hamilton opravdu umí. Tohle se moc povedlo, tedy Ivane, užívej dosyta.
 3. To mělo jít do SZ, takže přeposílám ...
 4. Poslední dva týdny to nechám zde, pak objednám nové.
 5. Když ne originál, tak nejlepší náhrada je Hirsch Heavy Calf, jakožto hladká teletinka nebo něco podobného ve stylu croco. Military už nikdy, třepí se to a je to rychle KO. Guma není špatná, ale jen na léto a k vodě, dobré je, že začali dělat barevné gumy na ty barevné baterkáče. Tady bohužel nic moc nejde, to je, jako by sis chtěl dát na Mercedesa kola od OZ Racing, prostě to nejde k sobě.
 6. Gusto, díky, projdu si to ... Ondro folie na celý auto asi nedavá smysl pokud to není fakt nějaká topice. A zrovna třeba Lexus a přední nárazník aka rozšklebená huba lapající kamínky a rád se odírající tam je to povinnost, protože za půl roku je nárazník zralý na lak.
 7. Gusto, máš pravdu, ale funguje to dobře. Ondráši, takhle to nemám, zase takový blázen nejsem a to už bych se tím asi živil, ale na moje měřítka je to super a vím, že jsem to udělal poctivě, nicméně i tak je to otročina, jak prase, aby to mělo nějaký trvalejší výsledek a efekt. Proto jsem přemýšlel čím a jak to vyřešit, za mě nejhorší je tmavá, respektive černá peleť/metla. A já co? Řeším auto v černé. I když jednu V8 jsem teď pořídil ve světlé a ta je fakt super, protože tyhle věci člověk řešit nemusí, u tmavé, respektive černé je to povinnost.
 8. @ragu: Je to, jak píše Slámochroup, ale v zásadě ani nevím, jestli to chci, když si auto co se detailingu týče udělám sám. A dosud mi to stačilo. Spíš uvažuji o trasparentní folii na nárazník, kapotu a světla kvůli kamínkům a degradaci světel. No, chce to promyslet.
 9. @Kotlick: Díky za tuhle zkušenost. @JoyStick: Tak sbíráš to asi jako já, Ondro .. tady to člověk čte. Já dokonce přemýšlím, že to postaru jen vezmu clayem, dám dolu vlásečnice, které půjdou a zavřu to voskem. Mně se ta keramika nezdá od začátku co s tím přišli, ale já zase nemám problém si auto umýt poctivě s kbelíkem a wapkou sám. @Maxmillian: Díky za tip.
 10. @Gustaf: Díky za názor, Gusto.
 11. Pánové, chci se zeptat. Několik z vás tady psalo, že má na autě "keramiku". Já ji chci nechat aplikovat, ale musí se to pak speciálně odstranit po čase nebo se to nanese a je to bez další údržby, kromě ručního mytí, které aplikuji pravidelně. Jinými slovy, když mi to nebude vyhovovat nebo se to bude "tlouct" s mými aktuálními mycími přípravky, tak se ta ochrana časem smyje nebo je zase potřeba jiný zásah? Díky.
 12. Nádherná hodinka, moc se mi líbí styl korunky a zpracování číselníku.
 13. 3-7 days určitě. Panerai více méně, jako hodinky bez COSC (třídenky), ale IWC běžně +/-10 a více vteřin v závislosti na nátahu/odložení.
 14. Jasně. Dík. Protože s B01/04/06 prohrává Kern na plné čáře.
 15. Peťo, které to jsou? Jestli myslíme ty stejné?
 16. Radku, abychom si rozumněli, já jsem v tom s Tebou za jedno, ale ... jsou strojky u kterých jsem ochoten to nějakým způsobem přehlédnou právě pro jejich dlouhou reservu. Kde nejsem ochoten zkousnout spojení se Sellitou je právě Breitling nebo IWC, prostě ne. A vlastně i Oris, proto mám Orisky se 7750. Už jsem to tu psal několikrát, jsem příznivce ETY a in-house Panerai a IWC, kde jsem ochoten nad přesností přihmouřit oko, ale nesnesu chod hodinek do mínusu. Takže můj pohled je, že je to o kompromisu. Jinak jak píše kolega výše, SD je také cesta, jak to lze řešit, ale je to Japonec mno.
 17. Kluci s velkou pozorností to tady sleduji a sbírám vaše postřehy ... jen k té přesnosti, já bych nebyl tak kritický, protože třeba BP Top Gun si taky chodí i po seřízení kolem plotu, já si myslím, že je to vlastnost stojku, který má když jsou na ruce naberou, v noci trošku uberou, ale asi nelze čekat, že to bude v rámci COSC, Radku. Tím chci říct, že pokud se bavíme o přesnosti u hodinek za cca 90K, tak můžeš být v klidu, protože ani u hodinek s 5x vyšší cenou to není žádná sláva, bavím se o přesnosti kolem +/- 12 až 15 sec. za den! Ale ve výsledku je to kolem +/- 7 sec./24h.
 18. Další hodinkový deal a vše na jedničku, zde vše sedí přesně podle popisu. Já děkuji a znovu kdykoli.
 19. Proto jsem se ptal, jinak souhlas. Krásná fotka, krásných hodinek, jako vždy! No, jedna stránka věci je, že je někdo takto koupí, ale druhá, že je někdo vůbec pošle do prodeje, jako nové (myslím obchod). Jinak hezká hodinka s hezkým číselníkem.
 20. No mě by právě zajímalo, jestli to tak je, protože na Helveti dával odkaz na tech. spec., ne na nákup, aspoň tak jsem to pochopil. Hezká hodinka, tohle byla brzda, proč jsem je nevzal, upřímně já bych tohoto "kyklopa" dal úplně pryč ... ale číselník je krásný.
 21. @Pivas Já nechtěl kecat do inzerátu i když už byly evidentně prodané, tohle fakt ctím, ale nedá mi to se nezeptat. Tohle je fakt standard u jinak moc hezkých hodinek. EDIT: teď jsem si všimnul při procházení toho inzerátu, že to tam píšeš, tak mě napadá a zeptám se ze zajímavosti, to jsou hodinky koupené v ČR nebo to přišlo z Asie z nějakého shopu?
 22. Zdravím, než objednám nové, tak to hodím i sem, koupím výše uvedené Rolby, tedy vyloženě Explorer na barvě číselníku v tomto případě nesejde, lehčí preferenci mají bíle. O cenách mám přehled. Reference: 216570 - preference Případně - 16570 Případně Milgy 116400GV. Ve výborném stavu, ideálně bez leštění. Za nabídky do SZ děkuji.
×
×
 • Create New...