Jump to content

AdaMoss

Member_50
 • Content Count

  1,748
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by AdaMoss

 1. Myslím, že ta pravá sranda teprv přijde :-). Jinak @Micey pokud je těch 20M v CZK, tak to tak klidně práskni celý. Na grafu to nic neudělá a jestli, tak si toho sotva všimneš. V průměru to dělá hodinový objem cca 4mld. dolarů. 20 mega českých je proti tomu jako když se vyčuráš do oceánu ;-).
 2. Pouze originál, pokud možno ve slušném stavu. Díky za nabídky.
 3. 800,- a šup ať jsou pryč.
 4. Rovných 1 000,- za pořád ještě nositelný vintážky.
 5. Kuchyň jsem zrovna nedávno řešil. Sporák indukce, takže s plynem neporadím. Trouba - já osobně jsem vybral Siemens. I když Bosch, Siemens vyjde asi nastejno. Spíš než páru bych zvážil pyrolýzu. Kombinaci parní / pyro jsem nenašel. Parní troubu uděláš z jakýkoliv když tam dáš hrnek vody :-). Myčka určitě Miele - maj nejlépe vychytaný systém sušení. Určitě lépe než Siemens a ten jejich Zeolith. U většiny modelů si můžeš vybral buď koš nebo zásuvku na příbory. Pokud budeš mít pracovní desku dostatečně vysoko, doporučuju XXL verzi. Drtič odpadu bacha na místní regulace. Né všud
 6. Dneska jsem nějak mimo...odpovídám na cizí citace, všechno se mi plete...Asi jsem neměl s tím proseccem začínat už v 9 ráno :-D. Už mlčím
 7. Nene měřil jsem celý hodinky. Přehodit dýnka mě nenapadlo. Ale na základě příspěvku @Kristian.nov jsem to měl asi v hlavně uložený obráceně :-).
 8. Hesalite s průhledem je best :-).
 9. Když jsem měl obě reference na stole a měřil je šuplerou, pamatuju si, že safír byl o chlup tlustší. Bohužel si nepamatuju hodnotu, ale bylo to určitě pod milimetr. V hlavě mám číslo 0,4mm ale ruku do ohně bych za to nedal.
 10. Byla by ještě zajímavější, kdyby bývali Habsburkové 3 pány ušetřili...mohly z toho být pěkný 24h hodinky.
 11. Zajímavé vlákno i nápad. Sleduji. Taková kacířská otázka - vleze se nějaký Wardí in-house to 40mm pouzdra? Do první vlny se v rámci průzkumu zájmu přidám. Kdybych si mohl vymýšlet tak pokud by to bylo takto, určitě bych to toho šel: - 40mm pouzdro max - In-house strojek - Hudební tématika (ideálně s kulatým výročím v roce 2021 - vzpomínaný Mercury by byl top) taky mam Mayovku Seiko - Klidně nějakou méně obvyklou barvu...jaké jiné hodinky, když ne potápky snesou oranžovou, tyrkysovou, žlutou, atd.? Navíc ve spojení Freddie Mercury? Podle mě se to přímo nabízí. - Ciferní
 12. Hmm Cardano jsem koupil jen tak z hecu asi za 300 USD kratce po tom, co to spustili. Tenkrat to stalo asi 0,02USD. Mozna bych mel zacit hledat ten klic k penezence :-D.
 13. Up a pro jistotu dodávám, že ta nožka na jedenáctce je ťuklá, myšleno ohnutá. Řemen jak vidno tam nasadit jde, ale hodinář nedoporučoval to narovnávat, aby se neulomila.
 14. Heleď s Patrimonama v rose goldu na ruce nějakou minutu sem či tam neřešíš...
 15. @feltharg Chvíli jsem přemýšlel nad tím, že bych to udělal chronologicky. Každý slovo obsahující "chrono" mě baví :-). Tohle bych ale fakt nedal. Různě se to prolínalo a nemám data k tomu abych to dohledal. Zhruba vím období, kdy jsem ty které hodinky měl, ale jen dost nahrubo - záznamy jsem si bohužel nevedl. Jinak co se týká hodinkových plánů pro tento rok - to bude separátní příspěvek v nejbližších dnech. A můžu prozradit, že první hodinky roku 2021 už jsou na cestě a měly by dorazit v pondělí - nemažu se s tím . Dneska tu mám ještě takový minipříběh. Když se ve mně před tě
 16. Pokud máš starou referenci, tak bych řekl, že to za výměnu nestojí. Počkej si na nějakou pěknou limitku - určitě něco brzy zase přijde. Pak bych s tom smysl viděl. Moje snové kombo je původní reference a nový Snoopy.
 17. Blíží mé 8. chrono-narozeniny. Už delší dobu jsem plánoval, že zkusím projít fotky a zavzpomínat, co mi všechno za tu dobu prošlo rukama. Odhadoval jsem něco okolo padesáti, takže když jsem se nakonec dobral k číslu 31, docela mě to uklidnilo. To nejsou ani čtvery ročně. Nepočítám do toho rodinné dedictví, různé šroty, které jsem nakoupil v době, kdy jsem se chtěl stát hodinářem a darované hodinky od známých, což jsou je povětšinou také šrot nebo jak se někdy říká konvolut. Jo a taky nepočítám dvoje Apple watch - nechci se dostat přes 4ks ročně :-D. Statistiky dneska ohýbá kde kdo žejo...
 18. Někde tu kolují Longines Conquest Classic L3.677.4.56.6 koupené v únoru 2013 v hodinářství Tovys Jihlava. Byly to mé první hodinky pořízené po registraci zde na fóru a rád bych je zkusil získat zpět. Pokud toto jejich majitel nyní čte, nechť se mi prosím ozve, určitě se nějak domluvíme. Nebo pokud někdo tuší, kdo by je mohl mít, rovněž prosím o info. Díky moc!

  1. AdaMoss

   AdaMoss

   Chirurg z Vinohrad by to měl být. Sympaťák :-). Nezná někdo?

 19. Vzalo to celkem rychlý spád a už jsou na cestě. Prodejce ani neměl problém s tím vystavit fakturu a záruční kartu na pořadované dubnové datum. Mno uvidíme. Až do dojde, hodím jsem nějaké foto na ruce. Děkuji všem. Zejména @RadekB za odkaz a @tombas za fotky ;-). Já věděl, že se tu někdo najde.
 20. Abych to shrnul, pokrok dobrý, ale jsem rád za sovje starý :-D.
 21. Přesně tak to taky beru. Navíc ja nemám ve sbírce nic z Ruské produkce, takže i z tohoto důvodu lovím v těhle vodách.
 22. Děkuji pánové za rady. O titanových, bronzových, PVD a dalších vím, ale ty jsem vyloučil, jelikož mi příjdou nejmíň autentické. Rovněž díky za postřeh ohledně 33mm varianty - netušil jsem, že se dá ještě sehnat. Moje ruka 33mm snese jako prd, takže se nejspíš budu ubírat tímto směrem. Nechám si to ještě proležet. Je jasný, že identické hodinky neseženu. To ani není mým cílem. Vždycky když sháním nějaký historicky významný model, snažím se jednoduše vybrat ten pokud možno nejbližší, který je dostupný. To mi pro klid v dušičce stačí :-D.
 23. Vážení pacienti. Letos v dubnu (12.4.) tomu bude 60 let, co se Jurij Gagarin vydal ve Vostoku1 na historicky první let do vesmíru a stal se tak prvním člověkem, který se vymanil z gravitačního pole naší planety. Pro kvantové hnidopichy - jasně, tak úplně se nevymanil, ale ulítla mu během letu tužka a vznášela se, takže pro běžný lid to berme tak, že se vymanil :-). Přemýšlím nad tím, že si k té příležitosti pořídím Sturmanskie "Gagarinky". Vzal bych je od místního distributora. Chci si je přebrat přesně v ten den o 60 let poté, tak jak jsem to udělal s Moonama (50 let poté), a tak dále...
×
×
 • Create New...