Jump to content

AdaMoss

Member_50
 • Content Count

  1,556
 • Joined

 • Last visited

About AdaMoss

 • Rank
  Lost in time

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Ještě se hledám

Recent Profile Visitors

4,527 profile views
 1. Jedna technická: Světelný rok není jedontka času nýbrž vzdálelnosti. Leda, že bys chtěl napsat "vydrží o světelné roky dále než hliník", ale to by asi nedávalo smysl :-). Jinak to vidím stejně jako ty :-).
 2. Barva zapesti uz se blizi barve materialu pouzdra :-).
 3. Sakra ten Tudor je mi čím dál tím sympatyčtější...Asi si ty BB58 pořídím :-D.
 4. Velmi dobře zpracovaný meteriál řekl bych. Díky za sdílení příběhu - neznal jsem. Byť je to částečně nějaký promo, v tomhle případě to tak vůbec nevnímám. Naopak, příjemně mě to zasáhlo, až bych skoro i slzu uronil :-). Pěkné. Víte někdo, jestli se rekonstrukce ujal Tudor nebo Rolex? Nějak jsem to z toho videa nepoznal.
 5. @kuncák7 Martine nemáš je už nějak moc dlouho?
 6. Mě dělají cca 6s do plusu...těch 40min za půl dne je dost divný a -10s/den je tak na hraně řekl bych.
 7. @sery.vlk Ano ano...hlavně na Jumbech je naprosto skvělej ten jakoby na koleji nasazenej rotor. To je protě TOP! Sypte to sem, ať se můžeme kochat :-).
 8. Tak to čumím. OK beru zpět a díky za rozšíření obzorů. O důvod víc vyhnout se vintage Rolex (a podobným) - kdo ví kolik takhle opravených hodinek už na světě koluje jako NOS. Dneska už si člověk nemůže být jistej fakt ničím :-D.
 9. Já nechci hodnotit, jestli je to dobrej kauf nebo ne - to ať si každý přebere sám. Nicméně s příspěvkšm výše nemohu plně souhlasit. Z principu není možné dostat pouzdro do stavu před zásahem leštila domácího. Vždyť přeci leštění není nic jiného než postupné odebírání materiálu. To je zkrátka nevratný proces. A zrovna v tomto případě bylo toho materiálu odebráno už setsakra hodně...a to poznám i já jakožto laik. Asi všichni chápeme rozdíl mezi zahlazením vlásenky (to bych neřešil) a uleštěním v rozsahu malých jednotek milimetrů - což je právě tento případ. Tady nemůže být o nějakém "dostávání stavu do stavu před" ani řeč. Ceny jednotlivých komponent nerozporuju. Může to být jak říkáš, i když se mi zdá takhle určená hodnota hodinek dost nepraktická - předpokládá to případný prodej komponentů a ne hodinek jako celku a na jednotlivé díly se kupec shání zdaleka ne tak lehce v porovnání s kompletními hodinkami. Obojí nechť případně určí trh.
 10. Nikdy jsem neměl žádný Breitle a zrovna mám v hodinkovnici volné místo pro pokusy a experimenty. Rád bych zkusil klasický 24h Cosmonauty. Žádnou konkrétní referenci v mekru nemám, tak zkuste něco nabídnout. Podmínkou je záruční karta (krabice výhodou), neleštěné a alespoň trošku slušný stav. Na výměnu teď nic nemám, takže platím cash. Jiné než Cosmo - Navitimery nebo jiné modely od Breitlingu prosím ani nezkoušejte - ušetříme si vzájemně čas :-). Díky moc!
 11. Dneska v Zoo Praha pan v Kavarne u lanovky pekny Navitimer Cosmonaut...foto neslo...ale myslim, ze si vsiml, ze mu na ne cumim :-).
 12. Osobně bych asi šel spíš do černých...líbí se mi na nich ten vintage vzhled. Ale dokud se daj pořád celkem rozumně sehnat noDate SUBy, tak u mě zůstávaj BB58 jako hodinky druhé volby. Mít oboje by v mojí sbírce nedávalo moc smysl. Ale jinak Tudoru fandím.
 13. Tohle může být jeden z důvodů, proč si někdo mechaniky nevybere. Jednou se tu probíral případ, kdy človek potřeboval fakt na vteřinu vědět, kolik je - kvůli nějakým právním záležitostem. Pokud si dobře vzpomínám, nakonec skončil u termo-kompenzovanýho quartzu od Breitlingu. Sa sebe můžu říct, že mě na nějaké vteřině nesejde. Zhruba vím v jakých relacích moje hodinky chodí, takže vím, že GS nemusím vůbec řešit, Rolexy mi stačí seřídit jednou do měsíce, Moony třeba 2x, Primky nemá cenu seřizovat :-D. Jinak samozřejmě radio-solar Géčka jsou parádní záležitost...vo tom žádná. Na práci na zahradě, na střelnici si je taky rád vezmu. Do práce a "mezi lidi" mám raději klasiku. Ale každý to má jinak...to už bylo řečený nespočetkrát.
×
×
 • Create New...