Jump to content

fahrtime

Member_50
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

About fahrtime

 • Rank
  Učedník
 • Birthday 05/20/1983

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Olomouc
 • Fanoušek značky
  Panerai, Omega, Tudor, Ch.Ward, Longines, Tissot, Seiko, Prim

Recent Profile Visitors

1,498 profile views
 1. Takže je vše o designu a v mechanice žádný rozdíl?
 2. Zdravím. Snad mě neukamenujete za dotaz (těch 133 stránek možná skrývá odpovědi, ale to nedám). Zvažuju, že si pořídím modré potápky. Želvy jsou favoritem. Když ale koukám na inzerci, hemží se to názvy a zkratkami a já nevím, zda je odlišnost pouze v designu nebo i tvaru, parametrech a vnitřnostech..? Bez přívlastku, pak Padi, Prospex, Blue Lagoon, Save the Ocean a určitě je toho víc. Díky za stručný úvod do želv.
 3. Když člověk čeká v autě, vznikne leccos.
 4. fahrtime

  Citizen Fugu

  Řešili jste už někdo na Fugu výměnu minerálu za safír s AR ?
 5. Ref. L3.677.4 Dnes už tam ale dávají novější kalibr s delší rezervou chodu.
 6. Musím říct, že jsem ještě spokojenější než jsem čekal. Na hnědém řemenu mě momentálně baví víc než na tahu.
 7. Pořídili jsem si z druhé ruky Conquesty 41 mm. Původně to měly být tooly, protože vypadaly v inzerci trochu dodrbaně, ale jsou parádní. Každopádně přišly na nasazeném řemeni Two Stitch Straps a se sundaným tahem. Jelikož mám na tahu Tissoty, uvažuju, že bych nechal Longiny na kůži. Pak jsem ale narazil na to, že výběr v šířce 21 mm je dost omezený. Chcise proto zeptat na doporučení, kam se po řemenech podívat (znám asi jen Strapshop). Tenhle nošený a cizím chlapem propocený řemen sundám (asi na něj vyzkouším nějaký chemicko-fyzikální mordor a pokud ho přežijí, tak možná zůstane jako záložní). Díky za tipy. A pokud máte fotku Conquestů na něčem jiném než na tahu, tak sem s ní :-)
 8. fahrtime

  Powermatic 80

  80 hodinová rezerva chodu je silně návyková - já se na Powermaticu (25 kamenů s klasickým vláskem) rozmlsal. Mám ho ve verzi chronometer (i když bez COSC certifikátu) a dělá mi cca +3 s za den.
 9. Pár věcí mě na nich štve, ale pořád je rád beru na ruku. V ostrém světle parádně vynikl sunburst, ale bohužel taky těch pár šrámů, které běžně téměř nevidím
 10. Mám je s šedým mezikružím a jsou skvělé. Pravdou ale je, že bych ještě o chlup více ocenil verzi bez data... a dříve nebo později půjdou k Jeronimovi, protože mi dělají asi 4 minuty denně :-/ K srdci mi až tak moc nepřirostly Humberta, tak asi půjdou do světa - třeba mi za pár let budou taky chybět :-)
 11. Mám rád vypouklá skla a mimostředné vteřinovky, takže Traktory jsou fajn
 12. V podstatě úplně triviální dotaz - jaké jsou "požadavky" na rukavice, kterými se berou do ruky hodinky při prohlížení / focení apod, aby nebyly hodinky uchytané? Totéž se používá u šperků. Jsou to obyčejné bílé 100% bavlněné rukavice nebo jsou z mikrovlákna či jiného materiálu, který nepráší a nepouští vlákna? Pokud jsou na ně specifické nároky, kde jste je koupili? Díky.
 13. fahrtime

  Powermatic 80

  To je doporučení nebo konstrukční věc? Tzn že by jakékoliv "natahování" po rozběhnutí strojku bylo zbytečné..?
 14. fahrtime

  Powermatic 80

  Když už tu toto zapomenuté vlákno existuje, tak se chci zeptat, jestli někdo nevíte nebo neumíte zjistit, kolikrát je potřeba otočit korunkou do úplného natažení... Když chci mít jistotu natažených hodinek, točím jak blbec, ale nemá to konce :-) Díky.
 15. Přišel mi nový kožený řemen z Číny, tak už jsou komplet nachystané ... pro manželku. Na moje 18 cm zápěstí je těch 34 mm málo.
×
×
 • Create New...