Jump to content

martar

Member_50
 • Posts

  9,007
 • Joined

Everything posted by martar

 1. UP Pár informací navrch, které jsem v inzerátu zapomněl uvést: - butikem na Staromáku byl míněn samozřejmě Omega butik (Dušák/Kvedu). Čili hodinky ve fullsetu s oraženou kartou, koupené u českého AD. - hodinky byly servisovány, jdou přesně - když jsem je koupil a fotil, podělil jsem se tu o pocit, že snad nemají antireflex, protože ve srovnání s mými bývalkami PO 42 8500 s keramickým cifrem na fotkách odrážely oblohu. Ono se to u bezbarvého Omega AR těžko poznává, zda tam je nebo ne Ukázalo se, že rozdíl je způsobený tím, že bývalky jsem nefotil mobilem, ale zrcadlovkou s polarizákem a taky faktem, že PO 42 mají safír mnohem méně klenutý než tyhle 45,5mm. - PO 45,5 se už nedělají (kromě drahých SE edicí Big blue, Deep Black a pod.). Podle mne mají vyváženější poměr výšky a průměru než 42 nebo 43,5mm a kdo na ně ná ruku, s těmahle skvělýma hodinkama neprohloupí. - přes turbulentní dobu a pokles ceny některých značek jde Omega nahoru. Lepši je mít penize v Omegách než v korunách (viz meziroční inflace pres 17%...) - znovu upozorňuju, že je k dispozici i tah, takže ani pro milovniky oceli není origo guma handicapem. - a jako vždy - o ceně jsem dlouho přemýšlel a nebudu ji měnit.
 2. Otázka do zdejší studnice moudrosti: má někdo z vás větší než povrchní znalosti reálií Kanárských ostrovů? Ideálně někdo, kdo tam jezdí na několik měsíců v roce a využívá spíš pronájmy či penziony než hotely? Jednalo by se o dvě dámy, 45 + 70 let, od listopadu do dubna. Ony by se vyhnuly české topné sezóně '22 a já bych měl půl roku svatý pokoj. A ne, není to žena a tchýně, i když někdy mám ten pocit Kdyby tu někdo takový byl, budu vděčný za reakci, ideálně SZ.
 3. Z Pitavalu pocházej všechny mý kriminalistický představy! Ale upřímně: protokol musí PČR tak jako tak sepsat. Takže má informaci o tom, v jakém podniku byl okradený před loupeží. A z datábaze by neměl být problém zjistit, zda některé bary / restaurace / hotely nefigurují v jednom časovém úseku příliš často. Divím se, že na to Břéťa ještě nenasadil Rudlu Pekaře!
 4. V centru ve 2:00 am je taky dost velká šance na to, že to nebyl rezident (vlastní zkušenost) a už je z ČR pryč, nebo brzy bude. Btw docela by mě zajímalo, zda v tomhle případě dává PČR info např. na letiště (model a SN), ale nedělám si iluze. Hromada sígrů sem navíc jezdí autem či vlakem. Tím nechci xenofóbně svalovat vinu na cizince, dobře vím, že tu domácích hajzlů máme taky dost. A v hotelích či barech může klidně fungovat i model, kdy někdo z personálu dá rychlou hlášku šmejdům. Popravdě mi to dává větší logiku než náhodný konflikt a okradení před barem. Předpoklàdám, že PČR prověřila aspoň tuhle verzi.
 5. Skouknuto celé. Jako vhled do ruské reality to stojí za to. Hlavně je to hrozně smutné. Opravdu malé procento Rusů nepodléhající propagandě, schopných kritického myšlení (cca 10-15% ?), kteří jsou teď vystaveni perzekucím a nenávisti okolí. Naprosté odcizení lidí s různými názory v rámci rodin. Rozpad vztahů. Co mě zaujalo: - babička (vyloženě hodný člověk), která ani nemusí Putina, zmasírovaná TV propagandou tak, že podporuje agresi. Zrcadlové přesvědčení Rusů, že jsme zmanipulovaní propagandou my na Západě. - záběry ukrajinských transportérů v Mariupolu v r.2014, které vysokou rychlostí přejíždějí barikády v davu. Přijde mi, že chlápek, co to natočil, odvedl slušnou novinářskou práci.
 6. Tak tohle budu muset postupně dát jen po malých dávkách, to se najednou nedá. První kousek už jsem zkouknul ...a vypnul u hlášky "Naše milosrdenství bude nelítostné". Ntvl.
 7. No tyvole, to se budu po padesátce učit chodit jinak, jo? Tak já to zkusim teda. Každopádně když potkám někoho, kdo se bude šouravě plížit a nebude zvedat nohy, tak to bude patrně člen gangu a můžu s ním pokecat o kočkách
 8. Otázka na zdejší kočkomily: děti mne přemluvily na čtyřměsíční interierové kotě a to se mi příserně plete pod nohy. Už jsem si několikrát málem rozbil hubu, abych ho nezašlápnul. Na okamžiky, kdy nesu mísu s večeří na stůl nebo lísku se zeleninou a nevidím si pod nohy ten debil vyloženě čeká. Je nějaká metoda, jak ho to odnaučit? Nakopnout ho nechci, i když teda naposledy jsem už měl sto chutí
 9. Jestli máš na mysli dodatečnou instalaci římského schodiště, bude to asi potíž. Takové schodiště je obvykle součástí vnější skořepiny a je pŕi standardní instalaci podbetonováno. U dodatečné instalace by se musela vyřešit otázka prostoru pod schody - jednak kvůli pevnosti schodů (to by asi šlo vyřešit příčnými žebry) a taky kvůli tomu, aby tam nevznikl rezervoár řas a bakterií. Ale třeba Albixon to umí, dělá je uzavřené i otevřené (řada X-air). https://www.albixon.cz/bazeny/typy-bazenovych-schodu/ Na trhu jsou i úzké pevné plastové schody pro dodatečnou instalaci, které mají vnitřní prostor "provětrávaný"... ale moc hezké teda nejsou. Na ty jsi určitě na webu narazil. Dělají se s jedním nebo dvěma madly (které by šly odstranit), jsou ale dost strmé. Poslední možností, která mne napadá, je nechat si na zakázku v Jiřicích či Kostelci vyrobit něco takového.
 10. Tohle si právě nemyslím, Radku. Nejde jen o nostalgii, ale o reálnou hodnotu hodinek, která může být bez ohledu na stav safíru vysoká. Pokud je pouzdro, strojek, číselník, sada ruček (a vlastně i krabice s papíry) v pěkném stavu, tvoří 90 -95% ceny hodinek. Nebavíme se tu přece o těsnění ani o potřebě přetěsňovat, - to jsem nezpochybňoval. Bavíme se o riziku, že se při testu rozletí safír tvořící zanedbatelnou část ceny hodinek. Je jedno, zda bouchne kvůli nějakému vrypu nebo skryté vadě (i když hodinky se ve výrobě testují), důležité je, že chyba je v tomhle připadě jen a pouze v safíru (nebo jeho upevnění v pouzdru), a vše ostatní na hodinkách je v pořádku. Takže jak z hlediska nostalgie, tak i finanční hodnoty žádný "nespolehlivý křáp", jak píšeš. Z toho, co jsem četl, podobná nehoda často znamená zničený origo cifr i ručky a k tomu jako bonus safírový prach v soukolí strojku. Tedy nové součástky, komplet servis a možná i refinish pouzdra. Desetitisíce minimálně. Já o tom doteď příliš nepřemýšlel (nahrávka na smeč! ), když jsem dával hodinky přetěsňovat a testovat - "v hlavě" jsem měl totiž videa z výroby, kde se WR pouzder testuje bez vnitřností. Teď se na to ale zaměřím a při příštím přetěsňování poprosím o ten zdvojený test, za který si rád připlatím. Protože sám s definitivkama do vody lezu běžně Samotné rozhození hodinek (vyjmutí vnitřností a jejich šoupnutí pod šturc) je pro hodináře u většiny konstrukcí potápek jednoduchý a bezpečný úkon, když už má hodinky beztak otevřené kvůli přetěsnění. A třeba v případě TripLock těsnění korunky si nejsem jistý, zda hodinky nemusí rozhodit tak jako tak kvůli snazší manipulaci - tubus se sice vyšroubovává zvenku, ale jestli se přitom "cvičí" s komplet hodinkama... no, to by věděli hodináři z Rolex servisu. m. PS: uražený nejsem, a nováčkům se za fabulace omlouvám - snad našli v téhle výměně názorů alespoň nějaké použitelné info.
 11. Jasně, že je důležité udělat test těsnění i po kompletaci. Však to taky zmiňuju v druhém odstavci. U servisu hodinek s pořizovací cenou 50k (... 100k nebo třeba půl mega) ale hodnotu hodinek tvoří zejména brand a vnitřnosti, takže zničit při testu za pár korun často těžko sehnatelný cifr a ručky nebo inhouse strojek a riskovat tahanice o to, kdo zaplatí drahý servis, mi přijde míň logické než se domluvit a udělat dva testy: bez vnitřku na deklarovanou WR a zkompletované klidně na o něco menší hodnotu. Tady se furt mluví o tom, že hodinky se mají nosit, i drahé a vzácné kousky. U potápek to ale znamená brát je občas i do vody, minimálně kvůli nafocení, tj. pravidelně přetěsňovat a testovat. Pak je myslím snaha o minimalizaci rizika poničení hodinek při testu legitimní.
 12. Já žil doteď v domnění, že tlakovka u hodináře se dělá s prázdným pouzdrem a zašroubovanou korunkou. Protože jinak je ten test dost k ničemu, když se všechno, co je uvnitř, poničí už u hodináře. Tomu by ten test měl snad předcházet, ne? Edit: úplně korektní by asi měl být postup 1) první tlakovka s prázdným pouzdrem a zašroubovanou korunkou (test pouzdra, víčka, skla a těsnosti skla) a 2) druhá tlakovka komplet hodinek (test nepropustnosti těsnění po finální kompletaci). Ale zda to tak je, nevím.
 13. Po něčem jsem zatoužil, takže prodám své Omega PO 45,5mm, inhouse cal. 8500, keramická luneta, full set v dřevěné krabce, ref: 232.32.46.21.01.005, nošený ale pěkný stav. Hodinky jsou na gumě, tak jak to u téhle reference má být, ale kdyby někdo toužil po náramku, mám ho taky a lze se domluvit že ho také pustím. Koupeny v butiku v Praze na Staroměstském náměstí 4/2015. Boky pouzdra jsem úmyslně fotil tak, aby vylezlo i to co není okem vidět. A tady je fotka na mém 18,8 cm zápěstí. Toho průměru není třeba se bát. Cena 93.000 Kč, bez rezervací, předání pouze osobně v Praze nebo někde v rozumné vzdálenosti vlakem. Rád to spojím s pokecem. Reference obchodů mám v podpisu. Diky za prostor.
 14. Dík tvl teď koukám co zdejší komprese udělala z ostrý fotky...
 15. Díky. Děda měl každopádně styl.
 16. Hodinky na své stáří v super stavu, jen je dost překvapivá velikost 38,5mm... (v té době a v tomhle typu pouzdra se dělaly náramkové Omegy ve velikosti + - 30mm. A pak to logo, zejména kerning. Poslední písmeno A je natlačené na předchozí G. Loga v té době nebyly tak perfektní jako dnes, ale na všech hodinkách z té doby (projel jsem jich teď cca 40) je mezi písmeny G a A dost prostoru...
 17. Vysvetleni c.1.: Mám to u PO uplne stejne. Pres den ploche ostre svetlo, nevynikne plasticita cifru, odraz ramecku indexu ani rucek a taky krivky pouzdra nejsou tak pekne videt. Navic slunicko vytahne kdejakou vlasecnici na lestenych plochach. Vysvetleni c.2.: Bo nemakas a mas uz trosku upito, to se to pak kocha
 18. Diky! Jsem si na tebe Kide včera vzpomněl (brouzdal jsem navečer po tvým poloostrově) ale bylo málo času... tak někdy příště!
 19. S 32mm šupináčema jsem na fóru začínal a už jsou na ruce zas, akorát teď teda ve velikosti 44,6mm
 20. Doufám Gusto, že budeš pokračovat, je to zábava určovat kytky podle tvejch rozmazanejch nebo rozpixelovanejch fotek. Člověk tipuje jen podle habitu a kontextu
 21. Pravděpodobně denivka oranžová. Snad to KFL potvrdí
×
×
 • Create New...