Jump to content

martar

Member_50
 • Posts

  9,137
 • Joined

Everything posted by martar

 1. To nejsou svetry na ven, to jsou svetry na doma... podle Pekarový potřebujem aspoň dva. - Pokud jde o jejich vzhled, beru to jako takovou první vlaštovku, nakonec se v r.2505 asi fakt dočkáme něčeho podobně vkusného (Dax Shepard ve filmu Idiocracy)
 2. Moc dík za recenzi, nedivím se, že si své misto v hodinkovnici dokázaly ubránit. A dost možná, že u hodinek s podobně skvělou čitelností hodně z nás ke stáru skončí. (Prej " nasazením nato strapu v hnědé barvě jsem hodnky povýšil do field kategorie" ... naprosto tomu rozumím, mezi námi pacoši )
 3. S tou pěnou jsem si několikrát málem nafackoval původně jsem počítal, že použiju vysokoexpanzní a že jí bude třeba výrazně míň, a při dnešních cenách deskového polystyrenu mi prostě ekonomicky vycházela líp. Ve dvou ze čtyř nosníků navíc vedou husí krky s elektřinou a vkládal jsem tam prkýnka jako bázi pro budoucí připevnění osvětlení - přišlo mi prostě, že s pěnou to půjde líp. No, nešlo Jako hlavní problém se ukázalo tuhnutí pěny. Původní idea byla obalit nosníky smršťovací folií a dírkama tam pěnu nafoukat. To ale nefungovalo, protože PU pěna ucpala "dýchací" otvory ve folii, neztvrdla a po nějaké době "spadla", tj. zmenšila objem jako u piva, a zůstala tekutá. Předtím jsem vypěňoval taky malé, relativně uzavřené prostory mezi zdivem a dřevem či zdivem a folií, ale tady to bylo mezi folií a kovem a vzduch tam nešel téměř vůbec. Nová situace pro mě. Takže takhle jsem přišel o první kartuši normální PU pěny. Proto jsem zvolil nízkoexpanzní a pěnil jsem to na etapy, aby to hezky drželo, nepadalo dolů a nebyla zbytečně velká spotřeba.
 4. Tak nakonec jsem ty traverzy nahrubo zbrousil, natřel syntetikou (Alkytolem), boční dutiny vyplnil nizkoexpanzní montážní PU pěnou (na 7m traverz padlo 10 kartuší PU), na pěnu stavební lepidlo, perlinka, znovu lepidlo vyhlazené na vlhko houbou, korekce detailů a napojení na stěny pomocí opravného tmelu na omítky a nakonec dvě vrstvy bílé výmalby. Nevypadá to zle. Ještě to není hotové, musím vybrat svítidla, hodiny na stěnu a mělké police pod TV a obraz, ale slibil jsem fotku, tak tady je.
 5. Jo, je TO krapet kluzký, tak ňák celkově. - Klouzavé vlastnictví je pro mne novinka, patrně americký upgrade k evropské defetišizaci soukromého vlastnictví
 6. Zástupce náměstka ministra energetiky USA a poradce pro likvidaci jaderného odpadu, alžbětko Sam Brinton, ukradlo na letišti jedné cestující kufr Kleptomanie? Nízký plat ve federální exekutivě? Let z Paříže (spojený s touhou získat hadříky nějaké šik cestující)?? Fakt nevím. Každopádně je to osvěžující bizár v té současné mizérii.
 7. Tady bych se při tom odstraňování bál o vnější antireflex. Jinak hodinky fajn, na tvou ruku velikostně v pohodě.
 8. Nejpozději za Helmovským jezem už by to bylo stejně fuk.
 9. Myslíš jako českou verzi vikingskýho pohřbu, jo? To by ve Valhalle dost čuměli
 10. Zazněl tu Tiffany a Cartier, tak doplním ještě Piaget a takové ty klasické snubáky dělají moc pěkné i u De Beers a u Van Cleef & Arpels No a z nižších sfér: docela hezké snubáky v širokém cenovém rozpětí jsem viděl i u Wempeho.
 11. Díky za upřesnění s těmi souřadnicemi. - Z jiného soudku: Maďaři podepsali smlouvu o spolupráci s Iránem... Což samozřejmě v evropském kontextu neschvaluju (ono se to proti nim stejně dřív nebo později obrátí), nicméně mě rozčiluji i naše a evropská média, které v reakci na maďarský podpis vypočitávají iránské prohřešky (zbraně do Ruska, lidská práva atd.) Že podobné vazby mají jiné evropské státy či USA např. se Saudskou Arábií, Nigérii, Čínou či donedávna Ruskem, je přitom v pohodě... ani ten Egypt či Turecko nejsou z pohledu lidských práv úplně košer, že, a přitom s nimi čile obchodujeme nebo je podporujeme masovou pobytovou turistikou. Pokrytectví z toho čouhá na sto honů.
 12. Tak jsem našel mapku Balmanie ještě z dob, než jí vymazali z map. Z dobré poloviny místních názvů tak nějak vyplývá důvod spokojenosti a štěstí místních obyvatel, obzvlášť se mi líbí Kanabisches Reich na východě centrálního ostrova Za sebe musím říct, že je vyloženě škoda, že je Balmánie jen vymyšlená. Izolované souostroví se sladkovodními jezery a říčkami, to je ichtyologický sen. Edit: vzhledem k zakřivení poledníků je Balmanie spíš kontinent než ostrov...
 13. Jj, vím. Ten rozdíl ale - aplikován na Lvov - vychàzí do průmyslových areálů a logistických skladů na jeho západním okraji. Nicméně Rusové by asi fakt spíš mířili na obytné budovy někde v centru. Když o tom tak přemýšlím, může to být opravdu jen náhoda, je to přiliš blízko hranic. Kdyby souřadnice "šejdrem" seděly na nějaké místo hluboko v polském vnitrozemí, tak už bych náhodě nevěřil, ale takhle - no, možné to je.
 14. @geometr @Geodet Chlapi, pokud jsou souřadnice dopadu rakety v pidivesničce v Polsku přesnou kombinací severní šířky cíle v Kyjevě a východní délky cíle ve Lvově, jak ukazuje video o par postů výš a jak jsem si právě (snad správně) ověřil, proč tomu není věnována větší pozornost? Nejjednodušší vysvětlení bývá často správné, navíc by to byla náhoda jak prase. Což by mohlo znamenat buď ruskou neúmyslnou chybu, nebo ruskou provokaci tvářící se jako chybu testující reakci NATO, a pro úplnost je nutné zmínit i nějakou komplikovanou akci pod cizí vlajkou s motivem, který není tak zjevný (ale na to by se asi v dnešní době dŕív nebo později přišlo). V případě ruské záměny souřadnic by ty tanečky kolem byly opravdu jen zametáním pod koberec, protože si NATO nepřeje eskalaci a přímé zapojení.
 15. 400 stránek vlákna, co tu leta nikdo nechtěl Jedna lesní
 16. Pěkný Já ty nosniky mám v prostoru volně, prostě 2/3 obývaku mají normální strop a ten se najednou lomí kolmo nahoru ve formě stěny do výšky 5m, zatímco v původní výši stropu pokračují čtyři volné traverzy vetknuté koncem do obvodové stěny domu. A zrovna pod nimi je jidelna & kuchyně. Už mám rozhodnuto a nakoupeno, opovažte se mi to v téhle fázi rozmlouvat!
 17. Díky Jdu koupit PU pěnu, perlinku a lepidlo. Až bude hotovo, postnu fotku, ovšem při mým šnečím tempu to nebude dřív než za 14 dní.
 18. Vzals to za Karlose, Gusto? Je to nevděčná role
 19. Safi, až bude na světě 20 milionů lidí, tak se budem navzájem hledat Jinak ale souhlas.
 20. Je to o vnitřním nastavení. Já k nim měl hromadu připomínek, ale nakonec k nim tak nějak dozrál. Ovšem nosím je skoro furt na gumě. Mít na výběr jen kůži nebo ocel, šly by dávno.
 21. Já nejdřív myslel, že máš titanový modráky, ale na fotce zezadu v "Druhé tváři" vidím na nožce Stainless steel Takže máme stejné. Gratulace! U mně jsou to první hodinky, které nosím několik měsíců v kuse, aniž bych myslel na ostatní ve sbírce...
 22. Nevíte, co je s wežurnálem Masterhorologer? Před covidem novinky denně, během covidu s výpadky, a teď poslední příspěvek z 24. září. Rád jsem tam chodil - nešel do hloubky jako jiné weby, ale byl to KOMPLET přehled všeho nového, takže si člověk udržoval přehled. Jestli se to na Chmagu už řešilo, tak se omlouvám a budu vděčný za nakopnutí správným směrem.

  1. martar

   martar

   ...webžurnálem :)

 23. Notyvole. Respekt!!!
×
×
 • Create New...