Jump to content

5etter

Member_50
 • Content Count

  3,957
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 5etter

 1. Tak jsem to zkusil s vánočkou, jak tady někdo doporučoval, a myslím, že zůstanu u chleba.
 2. Plně souhlasím se Snekofonovým návrhem. Microbrandů přibývá, struktura fóra na ně není stavěná a mohlo by se s tím něco dělat - zareagovat na vývoj hodinářského odvětví. Na hodinkovém fóru mi toto přijde důležitější než jestli politika ano, nebo ne.
 3. Ruka si potřebuje odpočinout od záření beta.
 4. Ahoj. Po nějaké době mám dvě zprávy. Ta první, dobrá je, že Milánek dostal lék Zolgensma, který, jak se zdá, zabírá a Milánek se snad pomaličku začíná zlepšovat. Více se dočtete tady, nebo se můžete podívat na reportáž ze zpráv na ČT. Druhá, špatná zpráva je, že Milánkův táta Pavel přišel kvůli koronakrizi o práci. Firma zrušila skoro celý vývoj a výroba se přesouvá do levnějších krajů. Kdyby někdo věděl o inženýrské práci v Brně, pište, prosím na prezac zavináč outlook tečka com Díky Z jeho pracovních zkušeností: Jsem otevreny kazde zajimave pracovni pozici ikdyby byla dost odlisna od toho co jsem dosud delal, bavi me objevovat nove veci. Ted kdyz nemam praci, tak zkousim programovat v jazyku Java treba se to bude hodit nekdy. V byvale praci (Lear-9let) jsem delal technologa pro vyrobu lisovny kovu 4 roky a pak presel na projekty pro zavadeni novych vyrobku do seriove vyroby, nebo ridil transfery nastroju a vyrob -5 let. Hlavne znam technologii postupoveho strihani kovu, castecne i automat. montazni linky a vstrik.plastu. Myslim, ze bych mohl delat vedouciho vyroby, nebo manazera oddeleni prumysloveho inzenyringu, citim se na to ikdyz teda jsem na pozici manazera nedelal. Delal jsem jen team leadera. V Honeywell-4roky, jsem delal dodavatelskeho inzenyra pro evropske a asijske dodavatele do novych projektu. Uvolnoval jsem jejich dily do nasi seriove vyroby a rozvijel dodavatele v oblastu kvality. Hlavne technologie vysokotlak. vstrikovani hliniku, kovani Cu slitin, obrabeni oceli., ale take technologie vstrik. plastu a postup. strihani kovu. Dik za pomoc
 5. Ale hovno, šel jsem se psem, to se může. Navíc jsme měli oba roušku. Já ústní, on bederní. Teda Ježíš, ne pes.
 6. Není nad měsícem nasvícené amfibie.
 7. Abyste si nemysleli, že mám trasery jenom zavřené ve sklepě jak starej Fritzl. Normálně je beru ven na denní světlo. I přes papírově větší rozměry se velmi pohodlně nosí. Příjemná je zejména nízká výška pouzdra daná bateriovým pohonem. Na to jsem si u automatů odvykl. Přitom zde kvůli tritiovým trubičkám na ručkách musí být víc místa mezi ciferníkem a sklíčkem, což naznačuje i lomený armovací kroužek se dvěma stupnicemi. Pravda, pouzdro příliš krásy nepobralo, na druhou stranu je to pěkný kus strojařiny, zejména poctivě obrobená luneta.
 8. Na procházce okolo rybníka. 5etterátka: Tati, schováme se ti za strom, hledej nás! 5etter: No tak bacha, ať nešlápnete do hovna. V těchto místech se šel schovat za strom i loupežník (tak se u nás doma říká Xenomorfovi), když jsme tady byli na čundru.
 9. Já taky ne, tak jsem si ho musel vypůjčit za párek jitrnic Na tvou srovnávačku se teda velice těším.
 10. Díky za upozornění, Duke. Taky jsem si to přečetl ledabyle a lekl se, že je Miky takovej ubožák.
 11. V předchozím testu jsem nechal hodinky s fotoluminiscenčním nátěrem vyniknout tím, že jsem je na začátku vydatně nasvítil UV lampou. Kdo to ale před spaním dělá? V následujícím srovnání jsem se pokusil navodit reálnější podmínky - začít s hodinkami nasvícenými běžným provozem. Neměl jsem je před zkouškou na ruce, ale po vytažení z hodinkovnice jsem je za pošmourného podzimního dopoledne nechal hodinu na stole v různých polohách vůči oknu. O půl desáté jsem je dal do tmy a začal fotit na 15s a f2,2. Tentokrát jsem k Traserům a Monstrům přidal Seiko SNXS77, které svítí taky výborně, ale už mají menší vrstvu lumi v menší ploše, takže jsou svítící elementy svou velikostí a tvarem bližší tritiovým trubičkám na Traserech. Po přesunu ze slabšího denního světla v interiéru do tmy svítí fotolumi víc než GTLS. Po deseti minutách už je ale tritium jasnější a potápky udržují srovnatelnou čitelnost jen díky větší ploše. Po dvaceti minutách už je úplně jasno. A po hodině od setmění už svítí prakticky jenom GTLS. Závěr: Pokud hodinkám s klasickou lumi nedopřejeme nasvícení přímým slunečním světlem nebo umělým zdrojem UV záření, klesne intenzita jejich svitu pod úroveň intenzity svitu GTLS během několika minut.
 12. Wardy soutěžily v jiné (nižší) kategorii, kterou budu možná publikovat později. A úplně dobře si nevedly. Jak jsem se přesvědčil i u Andyho Longinesů, Švýcar je se svou Super Luminovou za Japoncem o krok pozadu. Bohužel.
 13. Máme tady první test intenzity osvitu. Pro srovnání s GTLS (gaseous tritium light source) jsem vybral nejtěžší kalibry z mé sbírky. Seiko Monster z roku 2012, nejsvítivější hodinky, co mám. Traser Super Sport z roku 2008, tedy tritium právě v poločase rozpadu. Dle majitele už nesvítí tolik jako dřív. Orient Ray jsou přibližně stejně staré jako Monstra, svítí o něco míň, ale furt líp než ostatní moje kousky. Všechny fotky jsou exponovány časem 10s s clonou f1.8. Nasvíceno čínskou UV lampičkou za dolar a začínáme. Oboje japonské potápky používají vydatnou vrstvu fotoluminiscenčního materiálu a v prvních minutách září jako světlomety. Po pěti minutách už to nejsou dálkové, ale kvalitní potkávací. Myslím, že pokles jasu Japonců už trochu zpomalil, takže zmenšuji frekvenci focení z cca 5 na cca 15 minut. Taky bych řekl, že oba fotoluminiscenční nátěry už svítí slaběji než tritiové trubičky v traserech. To že jsou subjektivně lépe vidět, je dáno větší plochou indexů a ruček. Tady už je to, myslím, jasně vidět. O půl druhé jsem musel odejít do práce a vrátil jsem se po desáté. Takže další fotka je exponovaná s odstupem devíti hodin. To by mohlo simulovat dlouhou zimní noc. Švýcar se ptá: Kde jsou Japonci? Závěr: Tradiční fotoluminiscenční nátěry vynikají opravdu vysokou intenzitou vydávaného světla krátce po nasvícení. Ta ale v řádu nižších desítek minut prudce klesá a cca po půl hodině už je stejně slabá jako záře radioluminiscenční vrstvy, kterou jsou zevnitř potaženy skleněné trubičky plněné tritiem. Ty však vydrží svítit stejně intenzivně po neomezenou dobu (respektive několik let, než se všechno tritium rozpadne). I když se jejich jas zdá být slabým, ve větší tmě a je-li oko pozorovatele na tmu adaptované, to bohatě stačí. Na tomto místě bych si odložil odkaz na vynikající rešerši o osvitech hodinek, kterou zpracoval člen Petr_P.
 14. Podzimní dny se nesly ve znamení Seiko 5. Překvapivě šly docela stabilně, když teda pominu první týden, kdy šly docela rychle a následně přes noc celý náskok ztratily. Fakt mě bavily a nosil bych je dodnes ovšem nakonec nevydržely ani do Martina. Nečekaně jsem totiž dostal nabídku vyzkoušet něco úplně jiného. Samozřejmě po důkladné dezinfekci. Jelikož jsem se zmínil, že bych někdy rád vyzkoušel hodinky s osvitem tritiovými kapslemi, nejmenovaný vstřícný kolega mi nabídl zapůjčení svých Traser Super Sport. Nadšeně jsem souhlasil a najdu-li na to čas, snad v některém z dalších příspěvků ukážu, jak si 12 let staré trubice s tritiem vedou v porovnání s o pár let mladšími luminánosy v seikách a spol.
 15. Ano, jsou minimálně stejně dobrý, jako supercompressory, co se dnes objevily v anglickém vlákně. Nápisy máš v ose, ne?
 16. Borci, fejky na toto fórum nepatří, tak bacha, ať nám to tady nezavřou!
 17. Komunikoval jsem s ním mejlem. Jestli potvrdil přijetí, už si nepamatuju, asi jo, ale když se dva měsíce nic nedělo, tak jsem se připomněl. A hned: "Jo, zrovna dneska jsme to dokončili, zítra odesíláme." A opravdu druhý den odeslal. No prostě to tam dva měsíce leželo zapomenutý a když jsem mu to připomněl, tak to poslal Měl jsem nakřivo vyvrtaný díry pro stěžejky, takže to řešila výměna pouzdra.
 18. Hádám, že se dnes budou u Morbů k večeři podávat volská oka. Je to jednoduché. Bílá slepice - bílé vejce, žlutá slepice - žluté vejce. Černá slepice nejvíc gdáká, ale nenese, pokud nepočítám občas nějakej záprdek.
 19. Omlouvám se, že do toho vstupuji. Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli někdo z panstva nemá chuť na dobré domácí vejce.
 20. 5etter

  SEIKO 5

  Chtěl jsem dnes vyfotit SNXS77 s pátkem 13., ale nakonec mi to nevyšlo. No, teď už nemá cenu, abych je ještě někdy fotil. Prostě úžasný!
×
×
 • Create New...