Jump to content

5etter

Member_50
 • Content Count

  3,719
 • Joined

 • Last visited

About 5etter

 • Rank
  Chronovocas

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  okolí Brna

Recent Profile Visitors

4,756 profile views
 1. Pěknej film, ale co ti běloši v pozadí? Máš snad něco proti niggaz?
 2. Ovšem pouze tehdy, když uživatel bedlivě sleduje jeho vrtochy a dá si práci s jejich umravňováním
 3. 5etter

  Přesnost 7S26

  Po roce oživím tohle vlákno. Prováděl jsem teď nějaká měření, která se sem hodí.
 4. To už se ale přiblížilo léto a s ním potřeba hodinek, které vydrží vodu, pot, koupání a horší zacházení při náročné práci. Posledně jsem vytáhl zelené pětky, protože mi bylo líto, že se na ně tak dlouho práší ve vitríně. Ze stejného důvodu jsem nyní zvolil géčka. Absolvoval jsem s nimi první letošní koupání v rybníku a hodily se i při úklidu lesa po povodni, kdy jsem se neúmyslně vykoupal i v rozvodněném potoku. Každé ráno a večer beru do ruky mobil a chystám se zaznamenat aktuální odchylku, načež si uvědomím, že je to u rádiem řízených hodinek zbytečné. Zvyk je železná košile.
 5. Z výše zmíněného vyplývá, že strojek Seiko 7S26 podává dlouhodobě nevyrovnané výkony, jinými slovy si chodí jak chce. Chtěl jsem dát tomuto typu šanci na reparát a vytáhl jiné hodinky se stejným pohonem - moje staré dobré zelené pětky. Klasické pětky mám moc rád. Dlouho jsem tuto řadu považoval za zcela dostačující, ne-li ideální hodinky na denní nošení. Pak jsem si ale zvykl nosit potápky a od té doby se pětečkám na ruku moc nechce. Teoreticky jsou pro mě takřka dokonalé, prakticky mi na nich chybí koule, které mají potápky. Nevím jak to líp popsat. Zkrátka je mi líto, že už mě tolik netáhnou a tak je čas od času na chvíli ponosím. Naposledy tomu bylo po dva týdny v červnu. Někdy mi na nich vadí ten přespříliš zdobený buznatah. Zdá se mi moc komplikovaný. V minulosti jsem zkoušel kůži, ale nebylo to ono, lákalo mě použít jednodušší tah. Šance se naskytla, když jsem kolegovi z práce pomáhal s výběrem a nákupem jeho prvních mechanických hodinek. Volba nakonec padla na pětky SNKL45, které mají shodné pouzdro. Jelikož je kolega kožař, přiobjednali jsme kožený řemínek od Bartona a tah putoval do šuplíku. Nakonec jsem ho s ním vyměnil za krabičku cigaret s kovbojem. Myslím, že to nevypadá vůbec špatně, i když po přezutí musím uznat, že původní složitější tah asi ladí s charakterem hodinek o něco líp. A jak si vedl strojek? Stabilních 9s do plusu denně při odkládání ciferníkem nahoru.
 6. Oranžová monstra byla letos mými jarními hodinkami. Nakonec jsem je nosil tři měsíce, tedy čtvrt roku. Celou dobu jsem poctivě dvakrát denně zaznamenával jejich chod a naměřil zajímavé chování. První týden se dost předbíhaly, což se brzy ustálilo na pravidelných +2s denně (+8 při nošení a 0 při odkládání ciferníkem dolů). Po dvaceti dnech už šly skoro o dvě minuty napřed, tak jsem je seřídil. Tímto okamžikem se chování strojku změnilo. Najednou se při nošení začaly zpožďovat o sekundu denně. Jednou za pár dní jsem to kompenzoval odložením přes noc korunkou nahoru. V této poloze výrazně zrychlily na +35s/den. Tímto jsem dosáhl dlouhodobé odchylky kolem nuly. Byl jsem spokojenej. Loni na podzim jsem nadával, jak jsou nepřesné a teď jsem z nich vhodným odkládáním udělal dlouhodobě naprosto přesné hodinky. Jenže ouha! Po nějaké době se začaly výrazně zpožďovat a to i ve zmíněné odkládací poloze, ve které předtím valily jako splašené. Pár dní jsem je zkoušel odkládat do všemožných poloh, ale když se zpožďovaly stále víc, nasral jsem se, sundal je a použil jako terč pro vzduchovku.
 7. Jinými slovy pouzdro na hovno.
 8. Krásný. Že já vůl jsem je prodával!
 9. Nevím jak kucí s neptunama, ale já jsem si svoje amfibie vytunil kromě lunety od Meranoma obyčejným meshem od Číňana a pozor - bez adaptéru!
 10. Sypu si popel na hlavu. Teď jsem je po 4 dnech sundal a zjistil, že jsou tam vroubky zespoda řemínku, co zapadají do vroubků v tom bazmeku, co drží volný konec. Takže kecám, i když to funguje stejně. Ale na nějakým řemenu to stopro mám. Akčnost fotky je umocněná tím, že jsem padl po pás do potoka s mobilem v kapse. Ušmudlaná čočka vykouzlí tu správnou atmosféru
 11. Tenhle systém mají klasický hranatý géčka a je to super. Dnes jsem je měl na ruce (sorry za OT fotku, amfibie mám v báglu jako náhradní).
 12. Moje nejoblíbenější nealko
 13. 5etter

  SEIKO 5

  Výborně
 14. 5etter

  SEIKO 5

  Pamatuju časy, kdy jsi nosil hezké pětky
×
×
 • Create New...