Jump to content

Paw

Member_50
 • Posts

  692
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Paw

 1. The Gray Man ... jestli tohle stálo 200 mega, tak to si teď někdo musí hodně rvát vlasy. Kvalitní blbost, nejlepší roli v tom má Praha, která hraje několik měst a je dějištěm kvalitní (v rámci filmu) akční scény. Kvůli ničemu jinýmu nemá cenu se dívat.
 2. V Bělči budeš mít pivovar, dobrá zastávka by byla i na Stříbrném rybníku (spousta občerstvení, "malá Anglie" - občerstvení u Doubledeckerů). Na větvi je to super. Když už tam budete, tak to vezmi drobnou zajížďkou přes Rytířské hradiště. A dobře najíst a napít se dá v Restauraci Na hrázce http://hrazkasplavek.cz Omlouvám se, že nevkládám odkazy, ale nějak mně to z tabletu nejde. Tak aspoň screenshot. Jinak cesty v lesích jsou z 99% sjízdný, ať zahneš kamkoliv, tak to na gravelu/horským kole projedeš. Převýšení minimální.
 3. Kudy oklikou? Přes Chlum? Nebo na druhou stranu přes Černilov do HK lesů?
 4. Ve Smiřicích cca 15 km před HK zkus Občerstvení na scestí - samoobslužnou hospodu. Aspoň na omrknutí. A pak o kus dál Správčák. Dobrá hospoda a areál se skákacíma hradama. https://mapy.cz/s/befutavuga Správčák je kousek od elektrárny v Předměřicích, prejizdi se po ní na druhej břeh, hrady jsou vidět z cesty.
 5. Protože kdyby to udělali raketama, tak by o tom nemohli natočit Topgun 2
 6. Opravu knotem pro bezduše jsi zkoušel? https://www.mtbiker.cz/video/124826/video-na-defekt-s-knoty-a-bombou.html Jde to i bez sundávání pláště. Případný nahození do patek se dá řešit CO2 bombičkou, nebo to dělám kompresorem na nejbližší benzince.
 7. Používám ekoi. Prdel jsem si měřil a podle toho něco vybral. Kombinace mně naštěstí sedla, spíš bolí něco jinýho než prdel.
 8. Musí se to netrenovat a mít dobrý kalhoty, pak to jde. Jinak v Polabí mám 2x10 a jsem spokojenej.
 9. My o radaru a mezitím byly představený dva další: https://www.dcrainmaker.com/2022/07/bryton-guardia-r300-magene-l508-cycling-radar-units.html
 10. Kdo nepadá, jezdí pod svý možnosti ;). S pedálama a kuframa jsi udělal dobře, bude se to líbit
 11. Blíž jsem to nezkoumal, ale tvářej se, že je to bez "import fees". Je možný, že to jde někde z evropskýho skladu.
 12. @vraby 315 nemá blikačku, je to jen radar, jinak je to funkčně stejný. Mrkni na amazon, v rámci prime day se tam dala sehnat 315 za 110$ (https://www.amazon.com/b?node=24030271011&ref=dlx_prime_gd_dcl_img_0_d58ab9a0_mw_sl8_52) je to divný, ale dává to smysl: Auto tě dojíždí, je pro Tebe hrozbou, radar bliká, vidíš to na displeji. Auto zpomalí na Tvoji rychlost, tj nedojíždí Tě (jede v háku), přestává být hrozbou. Jakmile na to šlápne, aby Tě předjel, tak ho to zas zdetekuje.
 13. @vojta1 ve městě je funkce radaru spíš na obtíž, bere to všechno a pípá to prakticky pořád. Využiješ to tak max jako blikačku (velmi výkonnou). Hlavní výhoda se projeví při ježdění po okreskách. Nemusíš řešit rozbitý krajnice, jedeš si prostředkem, radar zapípá, uhneš se, auto projede, vrátíš se zas na prostředek. Jo a ještě tady nezaznělo to, že to umí detekovat i víc jedoucích dopravních prostředků za sebou. Je to pak vidět i na displeji, takže víš, že za tebou jedou 4 auta. Nevím, jestli to uměj hodinky (možná mobil), ale na Edgi se po projetí posledního auta ozve jinej tón než při detekci, takže i jen podle zvuku víš, že je za tebou volno. @moco tohle je divný, to jsi spíš slyšel signál od kolegy (je to výrazný a docela se to nese), je to jako jakejkoliv jinej BT - bez spárování se to nebaví. Nicméně to vysílá "multicast", takže si to můžete spárovat oba a pak to bude oběma i pípat.
 14. A to se v sobotu brutálně vysekal. Paralelně s ním jsem sledoval dalšího českýho borce - Aleše Zavorala, jel nonstop přes USA (a taky s velkým náskokem vyhrál): http://trackleaders.com/bikenonstop22i.php?name=Ale___Zavoral Píše blog, stojí za přečtení https://beranyduc.blogspot.com/
 15. Kdyby nebyla možnost 3D tisku, tak existuje i origo Garmin na sedlovku https://www.tsbohemia.cz/drzak-na-sedlovku-pevny-pro-varia-radar-tail-light-do-prumeru-31-8-mm-_d354166.html
 16. Nechce se mně to hledat v návodu, ale tuším, že to bere ve vzdálenosti až 140m a světlo je vidět ve dne na 1,5km (to mám i ověřený :)). Spíš to udělá falešnej poplach než aby to něco přehlídlo. Bere to cokoliv, auta, motorky, cyklisty. Jedinej problém je s detekcí něčeho, co se blíží malou relativní rychlostí (např pomalu přibližující se cyklista). Pro majitele cyklocomputerů od Garminu (řada Edge) doporučuju doinstalování "Smart bike lights". Rozšiřuje to možnosti konfigurace radaru (radar nebliká furt, ale jen když detekuje auto => prodloužení výdrže, funkce brzdového světla, přepínání režimů podle času - soumrak/svítání, atd.) https://apps.garmin.com/cs-CZ/apps/0d9fd828-c932-4470-9c37-fd2828881888 Koukám, že to nějak funguje i s hodinkama, osobně to mám vyzkoušený jen na Edgi 830. A pak se dá ještě blbnout s tímhle (nemám vyzkoušeno, znám jen od vidění): https://apps.garmin.com/en-US/apps/c5d949c3-9acb-4e00-bb2d-c3b871e9e733
 17. Udělej report, osvěty není nikdy dost, při pohybu na silnici je to skvělá věc. Málokdo totiž věří, že je tak dobrej, jak ho popisuješ. Jezdím s ním už skoro čtyři roky.
 18. Jde to uplíst i samodomo. Je to jen otázka velikosti https://www.paracord.cz/navody/navody-turbanek-z-paracordu/ https://www.instructables.com/How-to-make-a-Turks-Head-Sailors-Bracelet/
 19. Pro tohle chování zaved kamarád před lety pojem "ochorvatit": "Chtěli nás ochorvatit v hospodě, ještěže jsem přečet účet." apod. Jsem zvědavej jak to tam bude vypadat příští rok s eurem.
 20. Jsem divnej rodič, když nechci brát dítě na (týdenní) dovolenou v průběhu školního roku (mimo termín oficiálních prázdnin)? Například - v zimě je hezky, jarňáky ještě nejsou, tak se sbalíme a jedem, ve škole akorát omluvím a nazdar. Nebo jet na dovolenou už o minulým víkendu, když vysvědčení je až ve čtvrtek?
 21. Pánové, Google znáte? https://www.reddit.com/r/BoschTV/comments/oa9op6/bosch_mariner_bracelet/ IMHO to nosí od první sezóny. Zapínání tam není, vypadá to podobně jako skautský turbánek na šátek.
 22. Zde oblíbený Decathlon: https://www.decathlon.cz/p/nozni-pumpa-k-nafukovacim-matracim/_/R-p-306306?mc=8543062&c=ČERNÁ Nevím, jestli bude vyhovovat průměr nafukovací hubice. Jsou tam redukce na tři velikosti, nejmenší by mohla vyhovovat. Foukáme tím velký matrace do stanu a pohoda. Jen to chce na tvrdej podklad (tráva apod. stačí).
 23. Jestli nebudeš vědět jak dál, tak mrkni na lego.com. Daj se tam dohledat všechny návody v pdf.
 24. Odpovím si sám: Přeji hezký den, děkujeme za upozornění. Ne není to chyba ve vyhledání spojení, je to vlastnost vyhledávače spojení. S pozdravem Charamza Jan , ČD IS
 25. V průběhu mě to taky napadlo ... ale hledám to přímo na webu ČD, nejsem si jistej, jestli dostanu nějakou relevantní odpověď
×
×
 • Create New...